Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Papierowe etykiety DT z odpadów pokonsumenckich

Papierowe etykiety DT z odpadów pokonsumenckich

Firma Avery Dennison wprowadziła na rynek niepowlekany materiał papierowy do produkcji etykiet, przeznaczony do termicznego zadruku bezpośredniego i zawierający przetworzone odpady pokonsumenckie pochodzące z recyklingu – rDT. Jak podaje producent, jest on wolny od BPA i ma certyfikat FSC, ma także identyczne właściwości jak standardowy papier DT, zarówno pod względem jego wyglądu, przetwarzania, drukowalności, jak i czytelności kodów kreskowych. Jest to pierwszy komercyjnie dostępny produkt tego typu.

Materiał DT (Direct Thermal) zyskał popularność ze względu na prostotę użycia, dużej szybkości zadruku, wysokiej rozdzielczości grafik oraz szerokiej gamie dostępnych urządzeń drukujących. Jak podkreśla Vincenzo Palumbo, menedżer w dziale papierów DT w Avery Dennison, właśnie zauważalny wzrost popytu na ekologiczne rozwiązania do termicznego druku bezpośredniego był powodem, dla którego producent opracował nowy materiał rDT: „Fakt, że tak powszechnie stosowany materiał nie był dotąd dostępny w opcji pochodzącej z recyklingu, stanowiło dużą rynkową lukę, dlatego postanowiliśmy zaspokoić zapotrzebowanie na ten rodzaj zrównoważonych etykiet. Mamy również nadzieję, że w ten sposób wywołamy w branży lawinę praktyk bazujących na odzysku surowców. Avery Dennison stale prowadzi działania badawczo-rozwojowe mające na celu zwiększenie ekologiczności swoich produktów, tym bardziej jesteśmy dumni z nowego osiągnięcia, jakim jest rDT. Ta innowacja należy do rodziny papierów rRange, których produkcja opiera się na surowcach z recyklingu. Planujemy ją sukcesywnie powiększać, bo oczywiste jest, że popyt na zrównoważone materiały będzie nadal rósł”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.