Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pełna automatyzacja procesu mycia płyt fotopolimerowych

Pełna automatyzacja procesu mycia płyt fotopolimerowych

Print Systems, producent maszyn i urządzeń myjących dla fleksografii, poszerzył portfolio o system inline do mycia płyt polimerowych, w skład którego wchodzi podajnik płyt Quicker AF, myjka Quicker serii C oraz odbiornik płyt Quicker AR. Cały proces mycia, z czasem poświęconym przez operatora na załadunek 25 płyt, wynosi zaledwie 25 min.

Podajnik i odbiornik płyt polimerowych jest kompatybilny z każdą myjką Quicker. Proste sterowanie pracą urządzeń w systemie inline obejmuje podstawowe parametry, takie jak np. prędkość pracy maszyny, którą operator dostosowuje do stopnia zabrudzenia płyt. 25 płyt polimerowych umieszczonych do mycia w podajniku Quicker AF, po pełnym procesie mycia, płukania i suszenia, trafia na stół odbiorczy urządzenia Quicker AR. Czyste płyty na stole odbiorczym ułożone są w tej samej kolejności jak w podajniku, co ułatwia ich szybkie archiwizowanie.

Pełna automatyzacja pozwala na oszczędności czasu pracy operatora rzędu 90% i lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich. Koszty automatycznego mycia płyt polimerowych stanowią jedynie 33% kosztów mycia ręcznego. Sama myjka pracuje w obiegu zamkniętym. Dzięki temu zużywa się zdecydowanie mniej specjalistycznej chemii i wody. Dodatkowo płyny nie są podgrzewane, co ogranicza zużycie prądu. Wykorzystywanie maszyn Quicker oraz specjalistycznej chemii do mycia nie wymaga budowy kosztownych instalacji wentylacyjnych, ponieważ w procesie nie wydzielają się toksyczne opary. Automatyczne mycie jest całkowicie bezpieczne dla operatora i płyt polimerowych, a uszkodzenie polimeru jest praktycznie niemożliwe. Regularnie stosowane, dzięki automatyce, procedury mycia polimerów wydłużają ich żywotność.

„Każda automatyzacja procesów z wykorzystaniem innowacyjnych maszyn i urządzeń przekłada się na duże oszczędności w przyszłości. Drastyczny wzrost kosztów energii elektrycznej, ogrzewania, wody oraz wielu surowców stosowanych w druku fleksograficznym powoduje radykalną zmianę myślenia o biznesie. Według naszej wiedzy każda drukarnia koncentruje się obecnie na poszukiwaniu rozwiązań ograniczających koszty produkcji, a zaangażowanie zespołu w mycie polimerów jest dużym wyzwaniem. Dobrym rozwiązaniem jest automatyzacja procesu, a inwestycja nie zawsze musi wiązać się z jednorazowym wysokim kosztem. W proponowanym przez nas modelu wynajmu maszyn nie trzeba ich kupować, aby móc z nich korzystać. Maszyna Quicker w abonamencie to doceniane przez naszych klientów proste zasady i brak ukrytych kosztów. Dodatkowo proponujemy inne formy finansowania inwestycji z wykorzystaniem dotacji unijnych wraz profesjonalnym wsparciem w zakresie ich pozyskania” – mówi Dariusz Szymendera, prezes Print Systems.

Stosowanie specjalistycznych środków chemicznych decyduje o pełnej skuteczności mycia, dlatego bardzo ważne jest, aby używać odpowiednio dobranych i przetestowanych w warunkach produkcyjnych środków – zmywaczy. Rekomendowane w przypadku urządzeń Quicker są produkty tej samej marki. Należy pamiętać, że czysta płyta polimerowa to wysoka jakość i powtarzalność druku oraz szybkie i bezproblemowe wznowienie pracy.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.