Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Performa Brilliance – nowy karton Stora Enso

Performa Brilliance – nowy karton Stora Enso

Koncern Stora Enso poinformował o wprowadzeniu na rynek nowego kartonu – Performa Brilliance, przeznaczonego do produkcji wysokiej jakości opakowań klasy premium oraz różnorodnych zastosowań graficznych. Jest on skierowany do klientów z wielu branż, m.in. farmaceutycznej, kosmetycznej i dóbr luksusowych.

„Performa Brilliance to jeden z najlepszych kartonów opakowaniowych, stworzonych przez Stora Enso, wyznaczający nowe standardy w zakresie atrakcyjności wizualnej, drukowności i parametrów niezbędnych do właściwej pracy maszyny drukującej. Jego kluczowe cechy to wysoka jasność, niezwykła gładkość i atrakcyjny wygląd. W połączeniu z odpowiednią jakością i wszechstronnością uzyskujemy doskonałe rozwiązanie dla marek premium. Karton charakteryzuje się jednocześnie wysoką białością po obu stronach podłoża” – mówi Jari Latvanen, szef działu Consumer Board w firmie Stora Enso.
W odróżnieniu od innych produktów należących do serii Stora Enso Performa, przy produkcji kartonu Performa Brilliance znajduje zastosowanie masa chemotermomechaniczna (CTMP) wytwarzana z włókien brzozowych, co podnosi atrakcyjność wizualną finalnych wyrobów. Proces ten jest realizowany w zakładach Stora Enso w Fors (Szwecja), które – dzięki inwestycjom rzędu 6 mln euro – dostosowano do produkcji tego typu surowca.
Nowy karton jest przyjazny środowisku – posiada wymagane przez wielu odbiorców i ich klientów certyfikaty FSC, PEFC oraz EU Ecolabel. Ostatni z wymienionych stanowi potwierdzenie, że Performa Brilliance spełnia proekologiczne wytyczne Komisji Europejskiej w zakresie wykorzystania kartonów i papierów do zastosowań graficznych.
Poza systematycznym wprowadzaniem na rynek nowych materiałów Stora Enso nieustannie pracuje też nad udoskonalaniem procesu obsługi klientów, rozwijając m.in. takie projekty jak Express Delivery Promise, mający zagwarantować dostawę wybranego towaru w ciągu pięciu dni roboczych.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek (od miniaturowych do wielkoformatowych), systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych, zaprezentował nowy SmartPACK 100, czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych.

Windmöller & Hölscher, producent maszyn i urządzeń do produkcji i przetwarzania opakowań giętkich, w dniach 24 i 25 czerwca br. zorganizował swoje pierwsze wirtualne targi. Ich celem była premierowa prezentacja technologii i produktów, których debiut rynkowy pierwotnie planowany był na targi branżowe Interpack i drupa; wydarzenia te z powodu pandemii zostały przełożone na wiosnę 2021 r. Wirtualne EXPO zakończyło się ogromnym sukcesem – w prowadzonych na żywo pokazach drukarek fleksograficznych i rotograwiurowych, różnorodnych webinariach i spotkaniach online wzięło udział ponad 2 tys. gości ze 120 krajów.

Nie ulega wątpliwości, że rok 2020 przysporzył znacznie więcej wyzwań, niż ktokolwiek mógł założyć u jego początku. Nadchodząca edycja targów Polagra (28 września – 1 października br.) będzie wyjątkowa z wielu względów. Grupa MTP, bazując na blisko stuletnim doświadczeniu, pracy sztabu specjalistów i przy ścisłej współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zbudowała system rozwiązań i standardów, które nie tylko przyczyniają się do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla biznesu w sensie epidemicznym, ale także odpowiadają na potrzebę spotkań branży, tak istotnych w pełnym wyzwań okresie, gdy #WracamyDoGry.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.