Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwsza instalacja maszyny Digital Series HD na Dalekim Wschodzie

Pierwsza instalacja maszyny Digital Series HD na Dalekim Wschodzie

Maszyna Digital Series HD w drukarni Ji Sung
Fot. Mark Andy

W ubiegłym roku park sprzętowy drukarni etykietowej Ji Sung z Suwonu (Korea Południowa) wzbogacił się o nową maszynę hybrydową Mark Andy – Digital Series HD. Tym samym firma stała się jej pierwszym użytkownikiem w regionie Dalekiego Wschodu. Maszyna zwiększyła potencjał produkcyjny tej dynamicznie rozwijającej się drukarni i jest trzecim już rozwiązaniem tej marki zakupionym przez nią na przestrzeni ostatnich trzech lat.

Wszystkie kontrakty zostały sfinalizowane przy udziale autoryzowanego dystrybutora Mark Andy w regionie Dalekiego Wschodu – firmy Phil Tech International. Za ich montaż i wdrożenie, jak też bieżącą opiekę serwisową, odpowiadał europejski oddział Mark Andy.

Ji Sung T&I (Technology & Industry) to firma, którą w 1996 r. założył Kim Jong-Chul. Od początku specjalizuje się w produkcji etykiet. Obecnie gros jej odbiorców stanowią firmy z rynku farmaceutycznego oraz produktów bio. Przez wiele lat bazowała na technologii konwencjonalnej, z czasem wzbogaconej o rozwiązania cyfrowe.

Relacje biznesowe z firmą Mark Andy łączą Ji Sung od 2019 r., kiedy to drukarnia zakupiła pierwszą maszynę z jej oferty – 13-calową, 8-kolorową Performance Series P5 z suszeniem UV. Kierownictwo Ji Sung było na tyle zadowolone z tej inwestycji, że w 2021 r. pojawiła się tam druga maszyna fleksograficzna – 7-kolorowa Evolution Series E5, również obsługująca wstęgę o szerokości 330 mm. W tym samym roku firma zdecydowała się na zakup hybrydowego modelu Digital Series HD, który zastąpił tu rozwiązanie innego dostawcy.

„Technologia druku hybrydowego jest przez nas wykorzystywana do produkcji zleceń nisko- i średnionakładowych. Digital Series HD pracuje w trybie jednoprzebiegowym, więc realizacja tego typu prac jest w jej przypadku bardziej opłacalna niż w technice fleksograficznej – mówi Kim Jong-Chul. – Dzięki niej będziemy w stanie szybciej wykonać zamówione prace, a tym samym – zapewnić naszym klientom jeszcze wyższy poziom obsługi. Mamy też nadzieję, że technologia hybrydowa pomoże nam w pozyskaniu zupełnie nowych klientów, a tym samym przyczyni się do dalszego rozwoju firmy”.

Maszyna Digital Series HD, podobnie jak dwie wcześniejsze, została zakontraktowana przy aktywnym udziale lokalnego przedstawicielstwa Mark Andy – firmy Phil Tech International. Jej właściciel, Chi Bum Park, mówi: „To dla nas szczególne wydarzenie, gdyż drukarnia Ji Sung stała się pierwszym użytkownikiem hybrydowej maszyny Mark Andy nie tylko w Korei Południowej, ale także na całym Dalekim Wschodzie. Tutejszy rynek jest coraz bardziej świadomy możliwości, jakie zapewnia ta technologia, przede wszystkim w kontekście niskich i średnich nakładów, jak też personalizacji i zmiennych wersji tego samego produktu. Inwestycje w rozwiązania Mark Andy, także we wcześniej zakupione maszyny fleksograficzne, były dla Ji Sung przełomem. Po nich firma zaczęła odnotowywać dynamiczne wzrosty, znacząco też wzrosła jej rozpoznawalność w całym regionie”.

Za dostawę, montaż i implementację maszyny odpowiedzialny był europejski oddział Mark Andy, z siedzibą w Warszawie. Mówi Grzegorz Szmigiera, koordynator serwisu Mark Andy Europe: „Sytuacja w ostatnim dwóch latach nie ułatwiała nam życia, ale nawet w okresie panujących obostrzeń obie zakontraktowane przez Ji Sung maszyny zostały dostarczone i wdrożone bez zakłóceń”.

Digital Series HD to hybrydowe rozwiązanie, umożliwiające drukowanie i wykańczanie – w jednym przejściu – etykiet i opakowań giętkich. Maszyna jest wyposażona w moduł inkjetowy oraz w zespoły fleksograficzne, a także w szereg opcji uszlachetniania (m.in. sztancowania, laminowania). Kierownictwo Ji Sung szczególnie ceni sobie system automatycznego pasowania – Stitch AI oraz zastosowany tu moduł inkjetowy UV, zapewniający rozdzielczość 1200 dpi.

„Maszyna przejęła 20–30% prac wcześniej realizowanych w technice fleksograficznej – mówi Kim Jong-Chul. – Pozostała część jej mocy produkcyjnych zostanie obłożona nowymi zleceniami”. Chi Bum Park dodaje: „Inwestycja ta wpisuje się w motto, które przyświeca działalności drukarni Ji Sung. Jej priorytetami są bowiem zaangażowanie we współpracy z klientami i zapewnienie im jak najwyższego standardu obsługi. Digital Series HD z pewnością będzie mieć w tym swój udział”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.