Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwsza maszyna Mark Andy Evolution w Europie

Pierwsza maszyna Mark Andy Evolution w Europie

Amerykański producent rozwiązań fleksograficznych, firma Mark Andy, poinformowała o pierwszej instalacji na terenie Europy maszyny z nowej serii Evolution, której światowa premiera miała miejsce na targach Labelexpo Europe we wrześniu 2019 r. Sześciokolorowy system rozpoczął pracę w niewielkiej francuskiej drukarni etykiet Colorado Etiquettes, gdzie dołączył do starszych modeli tej marki – 830 i 2200.

Rodzinna firma, mająca siedzibę w Rouen w Normandii, istnieje od 1973 r. Obecnie łącznie z kierownictwem pracuje w niej pięć osób, zaś zakład produkcyjny zajmuje powierzchnię 600 m2. Jak podkreśla Laurent Fenot, wnuk założyciela Colorado Etiquettes, który od 35 lat wraz z żoną Christelle stoi na czele firmy, jej niemal niszowa działalność opiera się na zdobytym doświadczeniu, a najważniejszymi priorytetami jest wysokojakościowa realizacja nawet najbardziej złożonych i skomplikowanych zleceń, nawet kosztem mniejszych zysków czy utraty klientów.

„Przez lata pracowaliśmy na naszą pozycję i reputację firmy, która poradzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Prototypowanie i krótkie serie próbne stanowią część naszej firmowej codzienności, nie jesteśmy zainteresowani konkurowaniem na rynku etykiet wysokimi wolumenami zleceń. Jesteśmy postrzegani jako firma rzemieślnicza, a nasi klienci doceniają fakt, że nie jesteśmy dużą firmą – ​​jesteśmy przez to bardziej przystępni i w bezpośrednim kontakcie możemy łatwiej zaprezentować nasze umiejętności. W naszej firmie nie istnieje pojęcie typowego zlecenia i zwykłego dnia i to stanowi o naszej sile. Zdecydowaliśmy się na nowe rozwiązanie Mark Andy, ponieważ jesteśmy przekonani, że jest to maszyna, która doskonale uzupełni nasze umiejętności techniczne i zdobytą wiedzę oraz pozwoli nam nie tylko realizować obecne zamówienia, ale też zapewni elastyczność w eksploracji nowych rynków. Wybraliśmy model Evolution o szerokości wstęgi 330 mm, ponieważ dotąd nie mieliśmy maszyny drukującej w tej szerokości, i liczymy, że jej wysoka wydajność i szerokie możliwości pomogą nam zaistnieć z nowymi produktami na kolejnych niszowych rynkach” – powiedział Laurent Fenot.

Nowa linia Mark Andy Evolution stanowi uzupełnienie sprawdzonej serii Performance. Bazujące na osiągnięciach wcześniejszych maszyn tego producenta rozwiązanie jest przeznaczone dla drukarń poszukujących urządzenia do drukowania etykiet, a jednocześnie pozwalające na rozbudowę wraz ze wzrostem biznesu użytkującej je firmy. Podczas uroczystości z okazji zakończenia instalacji maszyny Evolution w Rouen Tom Cavalco, wiceprezes wykonawczy ds. sprzedaży w Mark Andy, powiedział: „Cieszę się, że nasza najnowsza technologia fleksograficzna ma zastosowanie i jest dostępna także dla mniejszych producentów etykiet, którzy chcą poprawić wydajność i poszerzyć swoje możliwości rynkowe. Cieszę się, że firma Colorado Etiquettes jako pierwsze przedsiębiorstwo we Francji działające w tej branży skorzystała z tego, co ma do zaoferowania Evolution”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują w dn. 9 i 10 czerwca br. w nowym centrum demonstracyjnym w Opolu dni otwarte. Podczas spotkania specjaliści zaprezentują flagowe modele ploterów do druku LED/UV, eko/żywicznych, solwentowych, laserów, ploterów tnących, trymerów oraz laminatorów – czyli urządzeń umożliwiających wykonywanie wysokojakościowych, trwałych nadruków na dowolnym materiale.
Jakie urządzenia przygotowano dla Państwa?

W dn. 19 maja br. Drukarnia Read Me z Łodzi zorganizowała drugą już konferencję (o pierwszej, ubiegłorocznej, pisaliśmy TUTAJ) w formie online, podczas której zaprezentowano stan realizacji inwestycji podjętych w ramach projektu „Zastosowanie innowacyjnej technologii szybkiego wielobarwnego druku wysokonakładowego – przyjaznej środowisku – w celu poprawy konkurencyjności firmy”.

Siegwerk wprowadził na rynek nową serię farb offsetowych UV do zastosowań niespożywczych, przeznaczoną do zadruku na wszystkich rodzajach podłoży papierowych i kartonowych. Sicura Litho Pack Eco odznacza się wysoką zawartością (ponad 40%) bioodnawialnych komponentów pochodzenia roślinnego, stanowiąc tym samym przyjazną dla środowiska alternatywę dla standardowych farb UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.