Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwsza tubka z papieru z zamknięciem bazującym na włóknach

Pierwsza tubka z papieru z zamknięciem bazującym na włóknach

Stora Enso zaprezentowała przełomowe – jak podkreśla – rozwiązanie w zakresie opakowań na produkty kosmetyczne i higieniczne oferowane w tubkach. Wspólnie z Blue Ocean Closures i AISA firma opracowała pierwszą na świecie tubkę wykonaną z papieru, z zamknięciem również bazującym na włóknach. Stora Enso wskazuje, że ta nowatorska koncepcja może pomóc właścicielom marek w szerszym niż dotychczas zastosowaniu materiałów odnawialnych w opakowaniach.

Tubka składa się z produkowanej przez Stora Enso tektury Natura Shape (pokrytej niezbędną powłoką barierową) oraz specjalnej zakrętki, która powstała we współpracy z Bleu Ocean Closures i AISA. Całość składa się w ponad 85% z surowców bazujących na włóknach, co – jak podkreślają jej twórcy – stanowi największy na chwilę obecną ich udział w tego rodzaju produkcie. Zaprojektowana z myślą o wyrobach kosmetycznych i środkach higieny osobistej, w wersji rynkowej ma pojawić się w 2024 r.

Stora Enso dodaje, że plastik wciąż pozostaje najczęściej stosowanym materiałem bazowym do produkcji tego typu tubek, co stanowi wyzwanie dla wielu właścicieli marek poszukujących nowych, proekologicznych rozwiązań alternatywnych. Martin Hammer, Business Developer w firmie Stora Enso, mówi: „Wierzymy, że zwiększenie zawartości włókien jest kluczowe dla przyszłości papierowych tubek, które będą dzięki temu łatwiejsze w recyklingu, generując niższy ślad węglowy i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów w kontekście zrównoważonego rozwoju i doświadczeń z użytkowania produktu”.

Stora Enso podkreśla, że wspomniana pomoc dla właścicieli marek w osiąganiu przez nich założonych celów środowiskowych – bez kompromisu w kontekście funkcjonalności i atrakcyjności wizualnej produktu – wymaga szerokiej współpracy w całym łańcuchu dostaw. „Papierowa tubka to znakomity przykład tego typu kooperacji, która jest niezbędna, by pozostać konkurencyjnym na współczesnych, szybko zmieniających się rynkach – zarówno obecnie jak i w przyszłości. Aby jednak tego typu produkt mógł zostać szeroko rozpowszechniony, zwłaszcza biorąc pod uwagę coraz bardziej restrykcyjne wymagania wobec opakowań, konieczne było wynalezienie proekologicznego zamknięcia – w tym przypadku zakręcanego. Dzięki współpracy z Blue Ocean Closures i AISA, mogliśmy przyspieszyć prace nad stworzeniem nowego, proekologicznego rozwiązania w tym obszarze rynkowym” – dodaje Salvatore Sortino, kierujący Business Alliance w firmie Stora Enso.

Tubka to ciąg dalszy innowacyjnych prac Stora Enso w dziedzinie proekologicznych opakowań dla branży kosmetycznej. Już w 2019 r. firma zaprezentowała swoją koncepcję systematycznego zastępowania tub wykonanych z tworzywa sztucznego nowymi, przyjaznymi dla środowiska alternatywnymi rozwiązaniami.

Światowa premiera tego rozwiązania miała miejsce podczas targów Interpack 2023 w Düsseldorfie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.