Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwsza w Europie maszyna Nozomi 18000+ LED

Pierwsza w Europie maszyna Nozomi 18000+ LED

Delta Group – mająca siedzibę w Londynie firma specjalizująca się w dostarczaniu usług z zakresu komunikacji wizualnej zdecydowała się na zakup jednoprzebiegowej drukarki EFI Nozomi 18000+ LED do druku oznakowań oraz grafiki reklamowej. Celem inwestycji jest zwiększenie możliwości technicznych przedsiębiorstwa w zakresie ultraszybkiego, wysokojakościowego druku. Wdrożenie zaplanowano na 3. kwartał br. Będzie to pierwsza tego typu instalacja w Europie i dopiero druga na świecie (po Ameryce Płn.).

Kontrakt dotyczący zakupu drukarki został ogłoszony podczas tegorocznych targów FESPA Global Print Expo w Berlinie. Cztery lata wcześniej Delta Group zainwestowała w inny model z portfolio EFI – Nozomi C18000 do zadruku tektury falistej. Jak podkreśla Martin Shipp, COO w Delta Group, poprzedni zakup okazał się niezwykle korzystnym krokiem w procesie rozwoju firmy, dlatego teraz firma zdecydowała się na dalsze poszerzenie możliwości produkcyjnych i zwiększenie rentowności przedsiębiorstwa.

Nozomi 18000+ LED o szerokości 1,8 m oferuje druk z prędkością 3–5 tys. m2/godz. lub do 1000 arkuszy o wymiarach 1,2 × 1,4 m/godz., co oznacza, że maszyna ta jest trzy, a nawet pięć razy szybsza niż konkurencyjne rozwiązania. Ultraszybka prędkość jest możliwa dzięki zaawansowanemu cyfrowemu systemowi EFI Fiery NZ-1000 (DFE). Maszyna obsługuje różnorodne materiały – zarówno papier i tekturę falistą, jak i tworzywa sztuczne (arkusze o grubości od 0,3 do 12 mm). Zapewnia szeroką gamę kolorów z maksymalnie siedmioma kolorami w trybie CMYK oraz opcjonalnymi atramentami białym, pomarańczowym i fioletowym. Oferuje tez wiele innowacji i ulepszeń technicznych – m.in. ręczne lub w pełni zautomatyzowane podawanie i układanie, hybrydowy podkład wodny/UV do druku na materiałach o obniżonej przyczepności, opcjonalny biały podkład do powierzchni odblaskowych i kolorowych, opcjonalne powlekanie lakierem UV dla zapewnienia odporności na warunki atmosferyczne i ochrony przed promieniowaniem UV, automatyczne czyszczenie dysz, czy zaawansowany, w pełni recyrkulacyjny system dostarczania atramentu.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.