Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwszy europejski użytkownik nowej maszyny HP

Pierwszy europejski użytkownik nowej maszyny HP

HP PageWide Advantage 2200

Francuska firma Data One – jeden z największych na tamtejszym rynku dostawców drukowanych i cyfrowych materiałów marketingowych – jest pierwszym w Europie (i jednym z pierwszych na świecie) użytkowników najnowszej maszyny cyfrowej HP PageWide Advantage 2200 (o jej premierze pisaliśmy TUTAJ). To kolejne rozwiązanie HP w zakładzie w Gaillon (Normandia) – pracują tam już maszyny z rodziny PageWide: modele T250 i T240 HD. Uzupełnienie parku maszynowego ma na celu przyspieszenie ekologicznej transformacji drukarni, a jednocześnie opracowanie nowych produktów i zwiększenie potencjału wzrostu.

Data One to spółka zależna Groupe Diffusion Plus. Firma stale się rozwija i obecnie, dzięki najnowszej inwestycji, zamierza rozszerzyć swoją działalność na nowe obszary rynku, takie jak fotografia, oraz zakończyć proces odstąpienia od produkcji opakowań giętkich na bazie folii i skupienie się na opakowaniach z papieru. Nowa maszyna pozwoli firmie znacząco skrócić czas potrzebny do osiągnięcia wysokiej jakości produkcji – według szacunków praca zajmująca wcześniej 24 h będzie teraz mogła być wykonana w zaledwie 8 h, w dodatku przy użyciu tylko jednej platformy (co oznacza także dużą oszczędność energii). Co więcej, Data One wyposażyła wszystkie urządzenia drukujące w system odzysku energii, polegający na tym, że ciepło wytwarzane przez maszyny jest odbierane i następnie redystrybuowane do ogrzewania zakładu zimą i chłodzenia latem.

HP PageWide Advantage 2200 została zaprojektowana z myślą o potrzebach dostawców usług poligraficznych każdej wielkości. Oferuje wysoką produktywność, jakość i wszechstronność nośników, z której skorzystają osoby zajmujące się działalnością wydawniczą, tworzeniem korespondencji listowej i drukiem komercyjnym. Urządzenie jest w stanie drukować z prędkością ok. 2,50 m/s w kolorze (ok. 4 m/s w przypadku wydruków monochromatycznych). Bardzo dobrze radzi sobie również z wydrukami o wysokim stopniu pokrycia – jest w stanie przetworzyć ok. 90 mln str. A4/m-c lub 214 tys. spersonalizowanych dwustronnych arkuszy A3 w kolorze podczas jednej zmiany. Dzięki wykorzystaniu atramentów marki HP Brilliant i głowic drukujących o rozdzielczości 2400 NPI maszyna zapewnia wysoką jakość druku i realizację zarówno bardzo kolorowych publikacji branżowych i edukacyjnych, jak i efektownych przesyłek reklamowych o wysokim pokryciu druku. Maszyna obsługuje szeroki zakres nośników o gramaturze od 40 g/m² do 300 g/m², dzięki czemu drukarnie mogą oferować wszechstronne usługi.

„Dzięki tej inwestycji możemy nie tylko bardziej efektywnie realizować nawet niezwykle wymagające zlecenia, ale też ograniczyć marnotrawstwo energii i surowców. Nasza nowa maszyna HP pozwala nam sprostać wyzwaniom związanym z przyjętą strategią rozwoju opartego na zrównoważonym rozwoju. Właściwie ma w niej decydujące znaczenie, ponieważ zdecydowaliśmy się przyspieszyć proces dojścia do celu, jakim jest dla Grupy zmniejszenie naszego śladu węglowego, przy jednoczesnym opracowywaniu nowych projektów i produktów, a finalnie zaspokojenie stale rosnących potrzeb klientów” – powiedział Loïc Lefebvre, dyrektor ds. rozwoju Data One, Groupe Diffusion Plus.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.