Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwszy użytkownik technologii Screen SAI

Pierwszy użytkownik technologii Screen SAI

Pierwszym użytkownikiem niedawno wprowadzonej na rynek cyfrowej maszyny drukującej do produkcji etykiet – Truepress Jet L350UV SAI marki Screen – została włoska drukarnia Grafiche Pradella. Firma, która swoją siedzibę ma w północnych Włoszech, tuż przy granicy ze Szwajcarią, obsługuje klientów zarówno z rynku włoskiego, jak i duże firmy międzynarodowe. Niedawno zainstalowana maszyna jest tam używana przede wszystkim do produkcji etykiet przemysłowych, kosmetycznych i spożywczych.

Technologia SAI bazuje na udanej serii cyfrowych maszyn drukujących do etykiet Truepress Jet L350UV i L350UV+ firmy Screen. Jak zaznacza japoński producent, Truepress Jet L350UV SAI znacznie poszerza możliwości druku cyfrowego, zapewnia większy zakres ekspresji barw, poprawia pokrycie kolorami Pantone i redukuje różnice w przypadku określonych kolorów dodatkowych (podkreśla to japońskie słowo „SAI”, oznaczające kolor). Seria Screen SAI jest skalowalna – do 5-kolorowego urządzenia w wersji podstawowej firmy, które mają większe potrzeby, mogą w dowolnym czasie dołączać kolejne głowice drukujące z kolorami pomarańczowym i niebieskim.

„Jesteśmy firmą, która stawia na innowacje, staramy się być zawsze przygotowani na wyzwania przyszłości. Inwestycja w najnowsza maszynę Screen jest tego dowodem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu – maszyna wyróżnia się szybkością, precyzją i bardzo wysoką jakością druku etykiet. Spełnia również wymagania naszych klientów dotyczące krótkich serii i napiętych terminów. Maszyna jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze, a dodatkowo – co przeważyło podczas wyboru modelu – umożliwia drukowania na dowolnym papierze bez konieczności stosowania podkładu na jakimkolwiek podłożu” – mówi Nicole Ghilotti, kierownik ds. marketingu i komunikacji w Grafiche Pradella.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.