Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pierwszy w USA użytkownik najnowszego plotera inkjetowego Agfa

Pierwszy w USA użytkownik najnowszego plotera inkjetowego Agfa

Fot. Agfa

GSP – północnoamerykański dostawca systemów identyfikacji wizualnej dla branży handlu detalicznego, zwiększył niedawno swoje moce produkcyjne. Zakupił pierwszy w USA, najnowszy ploter inkjetowy z oferty firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Wesprze on działania firmy w obsłudze kampanii marketingowych, realizowane w jej czterech drukarniach (posiadających certyfikat G7) i obejmujące ponad 70 tys. punktów sprzedaży rozsianych po całym kraju. Jest to już 12. rozwiązanie drukujące marki Agfa zakupione przez GSP.

GSP oferuje kampanie promocyjne realizowane w sklepach detalicznych, których celem jest zwiększanie ruch i zainteresowanie konsumentów, obniżanie koszty i wzbogacanie doświadczenia kupujących. Specjalny zespół środowiskowy zajmuje się opracowywaniem personalizowanych rozwiązań dla poszczególnych punktów sprzedaży, uwzględniających mocowanie systemów identyfikacji wizualnej, kompleksową przebudowę sklepów pod kątem wizerunku, branding, produkcję i dostawę displejów oraz profesjonalnych fotografii, oferowanych przez sklepy spożywcze.
Jak podkreśla Agfa, model Jeti Tauro H3300 UHS pracuje z prędkością o 30% wyższą od swoich poprzedników z tej samej serii (stąd skrót UHS – ultra high speed), łącząc w sobie najwyższą jakość druku z wszechstronnością i wydajnością. W wersji półautomatycznej ploter został wyposażony w zautomatyzowany system odbierania zadrukowanych arkuszy. Maszyna zadrukowuje media o szerokości maksymalnej 3,3 m w czterech bądź sześciu kolorach z prędkością do 600 m2/h. Zaprojektowany został z myślą o wysokonakładowej, realizowanej w cyklach 24/7 produkcji. Producent podkreśla również jego wszechstronność: ten bazujący na technologii LED system umożliwia stosowanie mediów sztywnych i giętkich z – jak dodaje Agfa – najwyższą jakością i najniższym poziomem zużycia atramentu. Jego konstrukcja i parametry (w tym specjalne strefy próżniowe i systemy prowadzenia mediów) pozwalają m.in. na zadrukowywanie tektury falistej wykorzystywanej przy produkcji opakowań.
W ploterze znajdują zastosowanie atramenty Anuvia UV LED z certyfikatem GreenGUARD Gold. Zapewniają one – jak podaje Agfa – uzyskanie szerokiego gamutu kolorystycznego i żywych kolorów. Zastosowana tu, opatentowana przez Agfę technologia Thin Ink Layer pozwala z kolei na uzyskanie najniższego – jak podkreśla producent – poziomu zużycia atramentów na rynku. Z kolei system workflow Asanti odpowiada za sterowanie urządzeniem, automatyzując cały proces produkcji poligraficznej.

Zdaniem kierownictwa GSP zakup plotera Jeti Tauro H3300 UHS ma z jednej strony umocnić silną pozycję firmy na rynku, z drugiej – scementować wieloletnie partnerstwo z firmą Agfa.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas październikowych targów w Amsterdamie zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (Transjet Tacky Industrial) i niepowlekanych (Basejet) papierów sublimacyjnych, w pełni nadających się do recyklingu i mających certyfikat FSC. Na stoisku będą również promowane papiery do atramentowych drukarek wielkoformatowych (Scrolljet i Swiss Matt), nowe tektury Fusion Nature Plus do produkcji opakowań, POS-ów lub toreb na zakupy, oraz produkty z gamy Silicone Base Papers (do takich zastosowań jak oklejanie samochodów, reklama zewnętrzna i produkcja materiałów biurowych).

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.