Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Pion Serwis z nową inwestycją

Pion Serwis z nową inwestycją

Od lewej: Piotr Nypel (Pion Serwis) i Piotr Alwingier (Amagraf)

Firma Pion Serwis ze Strykowa zakupiła niedawno hybrydowy ploter Mutoh ValueJet UH 1638, oferujący druk z roli na rolę oraz – dzięki dostawianym stołom – na materiałach sztywnych. Zarówno to urządzenie, jak i pozostały pracujący w zakładzie firmy spod Łodzi sprzęt poligraficzny (dwa plotery wielkoformatowe OKI, dwa laminatory, plotery tnące, gilotyna, cyfrowe urządzenia drukujące) dostarczyła firma Amagraf.

Pion Serwis rozpoczął działalność w 2003 r. w branży stolarskiej – początkowo zajmował się głównie wyposażaniem punktów obsługi w specjalistyczne meble i regały. Firma w ciągu kilku lat zdobyła zaufanie klientów i wypracowała pozycję na rynku, nie zaniedbywała również inwestycji. Blisko dekadę temu poszerzyła swoją ofertę o druk, nawiązując w tym celu współpracę z dystrybutorem rozwiązań poligraficznych – firmą Amagraf. Piotr Nypel, właściciel Pion Serwis, tak wyjaśnia tę decyzję: „Jakiś czas temu zauważyliśmy nową dla nas, ale ciekawą możliwość dotyczącą produkcji systemów POS, jakie mają zastosowanie w obsługiwanych przez nas punktach, także w zakresie ich zadrukowywania. Dzięki temu pomysłowi mogliśmy nie tylko poszerzyć ofertę swojej firmy, ale także oferować naszym klientom jeszcze bardziej kompleksową obsługę. Jedna z naszych ostatnich inwestycji, ploter Mutoh, jest przeznaczony właśnie do produkcji na tekstyliach i podświetlanych kasetonach”.

Model ValueJet 1638UH to specjalistyczny ploter LED-UV, drukujący zarówno na materiałach sztywnych, jak i elastycznych. Jak podkreśla dostawca, urządzenie oferuje najwyższą jakość zadruku na takich materiałach jak ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC, szkło czy drewno. Dzięki zastosowaniu lakieru można dodatkowo uzyskać efekt uszlachetniania. Wyposażony jest w energooszczędne i długowieczne lampy LED-UV (ok. 14,5 tys. godz.), które mają za zadanie utwardzenie atramentu na powierzchni zadrukowywanego przedmiotu, także podłoży wrażliwych na ciepło. Ploter cechuje również niskie zużycie energii, a w porównaniu do klasycznego druku UV – brak lotnych związków organicznych, ozonu i zanieczyszczeń powietrza. „Wszystkie te cechy, ale także nasze zaufanie do firmy Amagraf, jej profesjonalnej obsługi i serwisu sprawiły, że po raz kolejny zdecydowaliśmy się na zakup urządzenia od tego dostawcy” – mówi Piotr Nypel.

Wcześniej Amagraf dostarczył tu również dwa plotery wielkoformatowe OKI M64S, które zastąpiły tu cztery inne urządzenia. „Dzięki tej inwestycji – mówi Piotr Nypel – mogliśmy znacząco przyspieszyć nasze działania w zakresie produkcji poligraficznej potrzebnej nam do wyposażania punktów usługowych”. Firma obsługuje w tym zakresie znane marki w całej Polsce, a ostatnio jeszcze szerzej, bo jednego ze swoich klientów – firmę Philips – wyposaża w punktach na całym świecie. „To wymaga od firmy PION Serwis – podkreśla Piotr Alwingier z firmy Amagraf – nie tylko sprawności w działaniu, dotrzymywania terminów, ale także wysokiej jakości. Co więcej – każdy wydruk – czy to w Warszawie, Krakowie, Gdańsku czy innym mieście poza naszym krajem – musi być kolorystycznie zgodny z założeniami jej klientów. Dlatego w tym zakresie również byliśmy pomocni, oferując nie tylko maszyny, ale również dostarczając komponenty do druku, które gwarantowały utrzymanie tych samych profili kolorystycznych dla całej produkcji”. Oprócz wyżej wspomnianych maszyn Amagraf dostarczył tu także półprodukcyjne maszyny do druku cyfrowego, plotery tnące, laminatory, gilotynę.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 21 i 22 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się IV edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.