Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ploter EFI VUTEk FabriVU 340 w Labo Print

Ploter EFI VUTEk FabriVU 340 w Labo Print

Maszyna do druku sublimacyjnego - ploter EFI VUTEk FabriVU 340 - pracuje od jakiegoś czasu w drukarni Labo Print z Poznania. Obecnie zajmuje się ona m.in. drukiem na płaskich powierzchniach, produkcją cyfrowych etykiet samoprzylepnych, a także standów i opakowań tekturowych. Urządzenie dostarczyła firma Reprograf, jeden z autoryzowanych dystrybutorów marki EFI na polskim rynku. Decyzja dotycząca zakupu zapadła podczas targów Fespa 2017 i był to pierwszy kontrakt na ten model maszyny zrealizowany przez firmę z Polski.

Poznańska drukarnia zatrudnia niemal 250 osób, a w jej parku maszynowym pracuje ponad 30 maszyn, głównie cyfrowych. Labo Print świadczy usługi w technologiach druku solwentowego, UV, termosublimacyjnego, fleksograficznego i eko-lateksowego.

Ploter do druku na tekstyliach FabriVu 340 firmy EFI drukuje zarówno bezpośrednio (na tkaninach o gramaturze od 45 do 450 g/m2), jak i transferowo (gramatura papieru 28 do 140 g/m2) w maksymalnej rozdzielczości do 2400 dpi i wielkości kropli wynoszącej 4pl. Maszyna drukuje z prędkością do 500 m2/h, na materiałach o szerokości do 3,40 m. Model ten został wyposażony w system oszczędzania atramentu, który ma redukować ilość „zlewek” przy czyszczeniu głowic. W trakcie płukania atrament przepływa przez głowicę i trafia ponownie do zbiorników.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w specjalnie opracowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.

Firma UPM Raflatac poinformowała o działaniach podjętych w celu zwiększenie mocy produkcyjnych i umocnienia pozycji na szybko rozwijającym się rynku bezpodkładowych materiałów etykietowych do zadruku termicznego. Inwestycja o wartości 13 mln euro obejmuje budowę linii powlekania dla produktów linerless w zakładzie w Nowej Wsi Wrocławskiej oraz zwiększenie zdolności do cięcia i pakowania. Nowa linia, zwiększająca możliwości wytwórcze firmy o 100 mln m2, ma zostać uruchomiona pod koniec 2021 r.

Firma Highcon ogłosiła, że po udanym wprowadzeniu spółki na giełdę w Tel Awiwie, w wyniku której zgromadziła 45 mln dolarów, dokonano kilku zmian personalnych mających na celu wzmocnienie kadry zarządzającej. Nowym prezesem zarządu Highcon został Alon Bar-Shany, mający 25-letnie doświadczenie w branży poligraficznej, w ostatnim czasie pełniący funkcję dyrektora generalnego HP Indigo. Zmiana nastąpiła także na stanowisku wiceprezesa ds. marketingu – został nim Simon Lewis, który również przeszedł z HP Indigo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.