Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ploter do krótkoseryjnego druku na tekstyliach

Ploter do krótkoseryjnego druku na tekstyliach

Firma Roland DG ogłosiła wprowadzenie na rynek elastycznego, hybrydowego rozwiązania do produkcji w trybie DTT (Direct-to-Textile) i DTG (Direct-to-Garment) – Texart XT-640S-F. Ta płaska drukarka została zaprojektowana w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na druk niskonakładowy w przemyśle odzieżowym i tekstylnym, zwłaszcza w zakresie limitowanych kolekcji, intensywnie promowanych w mediach społecznościowych.

Texart XT-640S-F to cyfrowe rozwiązanie, które niemal nie wymaga konfiguracji, może ozdabiać różne rozmiary, kolory i rodzaje odzieży w ramach tego samego nakładu druku, a także płynnie przełączać się między trybami DTG i DTT. Maszyna jest przeznaczona dla drukarń i producentów odzieży, może być wykorzystywana do tworzenia różnego rodzaju produktów – od odzieży codziennej, przez sportową i rekreacyjną, po stricte modową (sprawdzi się w zatem w domach mody, w produkcji prototypów lub egzemplarzy pokazowych). Nowy model obsługuje szeroką gamę tkanin, w tym bawełnę, tkaniny mieszane, białym poliestrze, dżinsie i skórze. Konfiguracja CMYK plus gęsta biel zapewnia żywe nadruki zarówno na białej, jak i kolorowej odzieży.

Maszyna jest dostępna w trzech szerokościach, z dołączonym stołem próżniowym, opcjonalnie może zawierać system umożliwiający zadruk nawet sześciu sztuk odzieży w jednym przepływie pracy (operatorzy mogą „załadować i odejść”).

„Texart XT-640S-F to nasza najbardziej elastyczna drukarka tekstylna, która powstała w wyniku inspiracji tzw. pokoleniem drop i we współpracy z naszymi wieloma włoskimi klientami z branży odzieżowej. Stanowi przystępną cenowo opcję dla średniej klasy firm, które chcą zintensyfikować lub skalować istniejące operacje. Jesteśmy przekonani, że pomoże producentom odzieży wykorzystać zapotrzebowanie na druk niskonakładowy i włączyć go do swoich przepływów pracy, by zrealizować ambicje dotyczące rozwoju” – mówi Paul Willems, dyrektor ds. rozwoju biznesu i zarządzania produktem w Roland DG EMEA.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez najbliższe trzy lata prezesem stowarzyszenia FESPA będzie Christophe Aussenac. Nominację ogłoszono podczas zakończonych niedawno targów Fespa w Amsterdamie (12–15 października 2021 r.). Christophe od 2017 r. był wiceprezesem organizacji i w tej roli wspierał ustępującego ze stanowiska prezesa Christiana Duyckaertsa, który został mianowany ambasadorem FESPA w Azji, a także powraca do ogólnych obowiązków członka zarządu stowarzyszenia i będzie nadal brał aktywny udział w życiu jego belgijskiego oddziału.

Poznaliśmy wyniki 2. edycji Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch, organizowanego przez drukarnię cyfrową Totem.com.pl we współpracy z firmami Konica Minolta Business Solutions Polska i PC Print Sp. j. Wyniki rywalizacji grafików – osób zarówno profesjonalnie zajmujących się projektowaniem graficznym, jak i amatorów –ogłoszono 14 października br. Główną nagrodę w postaci 5 tys. przyznano Antoninie Janus-Szybist za pracę pt. „Solaris”.

Firma HP wprowadziła na rynek gamę urządzeń wielkoformatowych – dwa urządzenia serii DesignJet Z Pro (Z6 Pro i Z9+ Pro), oferujące dostawcom usług druku i analitykom systemów informacji geograficznej (GIS) najnowsze rozwiązania do tworzenia profesjonalnych wydruków o fotograficznej jakości i dokładnych, kolorowych map generowanych przez GIS, oraz trzy nowe drukarki HP PageWide XL Pro (10000, 8200 MFP i 5200 MFP), dające możliwość szybszego reagowania na potrzeby klientów oraz rozwinięcia ich dotychczasowych możliwości.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.