Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Plotery ekologiczne Zenith DX5 1801/1802

Plotery ekologiczne Zenith DX5 1801/1802

Zenith DX5 1801 i 1802 to nowość na polskim rynku ploterowym. Te ekosolwentowe drukarki z nowoczesnymi głowicami Epson DX5 z pewnością zainteresują drukarnie i agencje reklamowe nie tylko jakością druku, ale także atrakcyjną ceną.

Ekosolwentowe Zenity cechują się niskim kosztem eksploatacji, jak i niskim kosztem zakupu. To bardzo dobry wskaźnik zwrotu inwestycji.
Modele 1801 i 1802, o szerokości druku 1870 mm, pozwolą na wzmocnienie mocy produkcyjnych istniejących parków maszynowych jak i zastąpienie maszyn starszej generacji. Sprawdzą się w druku pełnokolorowych grafik reklamowych, elementów wyposażenia wnętrz, grafik wystawowych, oznakowań informacyjnych, aplikacji samochodowych i wielu innych.
Zenity „eko”, dzięki najnowszym głowicom piezo Epson DX5 o 3,5-pikolitrowej kropli, zapewniają fotograficzną rozdzielczość 1440×1440 dpi. Model 1801 wyposażony jest w jedną taką głowicę, 1802 w dwie. Maks. wysokość głowic to 7 mm. Zenith 1802 osiąga prędkość druku 36 m2/h.
W ploterach Zenith zastosowano atrament Ikonos Eco, odporny na warunki atmosferyczne (woda, promienie UV) do trzech lat, z podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Zapewnia skrócony czas schnięcia wydruków. Jedynie przy aplikacjach narażonych na intensywne działanie czynników mechanicznych, jak np. grafiki samochodowe, grafiki podłogowe, należy dodatkowo zabezpieczyć wydruk odpowiednim laminatem. Atrament jest bezwonny, dlatego ploter może pracować w biurze i nie wymaga dodatkowych systemów wentylacji.
W tradycyjnej technologii druku, urządzenia drukują poziome równoległe linie, które aby utworzyć jednolity obraz bez paskowania, muszą zostać nałożone na zadrukowywany materiał bardzo precyzyjnie, tj. nie mogą ani na siebie zachodzić, ani być od siebie odsunięte. Technologia ta powoduje, że w przypadku problemów z zatkanymi lub krzywo drukującymi dyszami na wydruku bardzo szybko uwidaczniają się niedoskonałości w postaci paskowania poziomego, tzw. bandingu – efekt nieakceptowany na rynku. Technologia Feather to nowy rodzaj druku, opracowany przez producenta plotera i oprogramowania PhotoPRINT (w zestawie z ploterem). Pasy łagodnie przeplatają się z każdym kolejnym nowo nakładanym, co w bardzo dużym stopniu eliminuje efekt paskowania. Operator maszyny ma możliwość ciągłej kontroli stopnia przeplatania się pasów. Nowa technika pozwala więc drukować z dużo większymi prędkościami.
Plotery Zenith DX5 1801 i 1802 obsługiwane są przez zaawansowane oprogramowanie RIP PhotoPrint 10.3.
Wyłącznym dystrybutorem ploterów Zenith w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.