Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Podwójna inspekcja wstęgi

Podwójna inspekcja wstęgi

EyeC nawiązała współpracę z niemiecką firmą Erhardt+Leimer i wprowadziła do swojej oferty kamery Smartscan, zapewniające – jak podaje producent – 200-proc. inspekcję wizyjną. Oparta na nich technologia przeznaczona jest dla branży fleksograficznej i polega na podwójnej inspekcji wstęgi, jednak przy użyciu jednej kamery. Obraz jest rejestrowany przy użyciu dwóch różnych metod oświetlenia, przy pełnej prędkości maszyny, a następnie poddawany ocenie. Podwójna rejestracja obrazu pozwala wykryć wady materiału lub błędy druku, które nie są widoczne przy wykorzystaniu klasycznego oświetlenia z góry, jak to ma miejsce w inspekcji 100-proc.

Oprócz zoptymalizowanego wykrywania błędów, podwójna inspekcja znacznie upraszcza działanie systemu kontroli wizyjnej. Na maszynie drukującej lub przewijarce, w odpowiednim odstępie czasu wstęga zostaje oświetlona dodatkowo od dołu, a oświetlenie górne na chwilę jest wyłączone. W efekcie powstaje obraz o wysokim kontraście. Funkcjonalność rozwiązania Smartscan, należącego do E+L, ma uzupełnić ofertę wysokozaawansowanych systemów inspekcji wizyjnej firmy EyeC.

„Podwójna inspekcja jest tak kompleksowa, że umożliwia wykrycie defektów znajdujących się na spodniej stronie etykiety, takich jak obecność brudu, owadów czy uszkodzeń. Przykładem jest również wykrywanie błędu polegającego na odklejeniu się etykiety od podłoża. Obszar pokryty klejem znajdujący się na wierzchniej stronie wstęgi jest zasadniczo łatwy do wykrycia, jednak zazwyczaj problem ten występuje na spodniej stronie materiału nośnego. Technologia podwójnej inspekcji pozwala łatwo to dostrzec” – mówi Alexander Thomalla, product manager w firmie Erhardt+Leimer. Marcin Weksler, właściciel EyeC Polska, dodaje: „Od 7 lat EyeC Polska konsekwentnie pracuje nad rozwojem rynku w Polsce, a także w Czechach i na Słowacji. Szczególną uwagę skupiamy na branży fleksograficznej. Do tej pory dla drukarń z tego sektora oferowaliśmy wyłącznie wysokozawansowane systemy inspekcji dopasowane do konkretnych rozwiązań. Dzięki współpracy z firmą Erhardt+Leimer rozpoczęliśmy sprzedaż prostych, korzystnych cenowo i zarazem bardzo funkcjonalnych rozwiązań oferujących unikalną, bo 200-proc. inspekcję wizyjną. Systemy te można instalować na maszynach drukujących i na przewijarkach. Są znane na rynkach światowych i cieszymy się, że dzięki nam będą teraz łatwiej dostępne także w Polsce”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drugie w tym roku wydanie naszego magazynu przygotowujemy z myślą o organizowanej przez nas w ramach Akademii Wiedzy 3. edycji konferencji Jak wzmocnić brandy? Innowacyjne opakowania”, która odbędzie się 3 marca br. w Nadarzynie. Z tym wydaniem pojawimy się także na targach Warsaw Pack (Nadarzyn, 03–05.03) oraz Film Video Foto (Łódź, 02–04.04 br.).
O czym będziemy pisać?

Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci dr. inż. Krzysztofa Stępnia – wieloletniego wykładowcy Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej, przyjaciela „Świata DRUKU”.

Rodzinie i współpracownikom Zmarłego składamy wyrazy współczucia.

Zespół „Świata DRUKU”

Pogrzeb odbędzie się 3 lutego br. (poniedziałek) o godz. 12.30 na cmentarzu Zarzew przy ul. Lodowej 78 w Łodzi.

Firma Electronics For Imaging wprowadza na rynek nową linię drukarek atramentowych typu roll-to-roll – modele VUTEk D3r i D5r LED. Bazują one na sprawdzonych rozwiązaniach drukarek EFI VUTEk 3r+ i 5r+. Symbol „D” w nazwie nowych drukarek odnosi się do słowa „Design” i oznacza, że w nowych maszynach do zaawansowanych możliwości ich poprzedniczek dodano funkcje oferujące nowe możliwości profesjonalistom działającym na polu reklamy i grafiki.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.