Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Podwójna inspekcja wstęgi

Podwójna inspekcja wstęgi

EyeC nawiązała współpracę z niemiecką firmą Erhardt+Leimer i wprowadziła do swojej oferty kamery Smartscan, zapewniające – jak podaje producent – 200-proc. inspekcję wizyjną. Oparta na nich technologia przeznaczona jest dla branży fleksograficznej i polega na podwójnej inspekcji wstęgi, jednak przy użyciu jednej kamery. Obraz jest rejestrowany przy użyciu dwóch różnych metod oświetlenia, przy pełnej prędkości maszyny, a następnie poddawany ocenie. Podwójna rejestracja obrazu pozwala wykryć wady materiału lub błędy druku, które nie są widoczne przy wykorzystaniu klasycznego oświetlenia z góry, jak to ma miejsce w inspekcji 100-proc.

Oprócz zoptymalizowanego wykrywania błędów, podwójna inspekcja znacznie upraszcza działanie systemu kontroli wizyjnej. Na maszynie drukującej lub przewijarce, w odpowiednim odstępie czasu wstęga zostaje oświetlona dodatkowo od dołu, a oświetlenie górne na chwilę jest wyłączone. W efekcie powstaje obraz o wysokim kontraście. Funkcjonalność rozwiązania Smartscan, należącego do E+L, ma uzupełnić ofertę wysokozaawansowanych systemów inspekcji wizyjnej firmy EyeC.

„Podwójna inspekcja jest tak kompleksowa, że umożliwia wykrycie defektów znajdujących się na spodniej stronie etykiety, takich jak obecność brudu, owadów czy uszkodzeń. Przykładem jest również wykrywanie błędu polegającego na odklejeniu się etykiety od podłoża. Obszar pokryty klejem znajdujący się na wierzchniej stronie wstęgi jest zasadniczo łatwy do wykrycia, jednak zazwyczaj problem ten występuje na spodniej stronie materiału nośnego. Technologia podwójnej inspekcji pozwala łatwo to dostrzec” – mówi Alexander Thomalla, product manager w firmie Erhardt+Leimer. Marcin Weksler, właściciel EyeC Polska, dodaje: „Od 7 lat EyeC Polska konsekwentnie pracuje nad rozwojem rynku w Polsce, a także w Czechach i na Słowacji. Szczególną uwagę skupiamy na branży fleksograficznej. Do tej pory dla drukarń z tego sektora oferowaliśmy wyłącznie wysokozawansowane systemy inspekcji dopasowane do konkretnych rozwiązań. Dzięki współpracy z firmą Erhardt+Leimer rozpoczęliśmy sprzedaż prostych, korzystnych cenowo i zarazem bardzo funkcjonalnych rozwiązań oferujących unikalną, bo 200-proc. inspekcję wizyjną. Systemy te można instalować na maszynach drukujących i na przewijarkach. Są znane na rynkach światowych i cieszymy się, że dzięki nam będą teraz łatwiej dostępne także w Polsce”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma HP poinformował, że z dniem 1 października br. Andrzej Sowiński objął stanowisko dyrektora zarządzającego HP Inc Polska. Będzie on odpowiedzialny za kierowanie polskim odziałem organizacji, a także za dalszy rozwój firmy – ma odegrać kluczową rolę w realizacji wieloletniego planu HP, którego celem jest umocnienie pozycji lidera firmy na rynku komputerów osobistych i rozwiązań drukujących, a także dalsza transformacja (zarówno rynku druku 3D, jak i graficznego).

Sukcesywnie powiększa się lista firm, które rezygnują z udziału w przyszłorocznych targach drupa (Düsseldorf, 20–28 kwietnia 2021 r.). O swojej decyzji wycofania się z wystawy poinformowała także firma EFI, uzasadniając ją koniecznością zachowania ostrożności i zadbania o zdrowie pracowników, klientów obecnych i potencjalnych oraz partnerów. Jednocześnie producent zapewnia, że po ustąpieniu pandemii wróci do udziału w imprezach o tradycyjnej formule.

Firma Epson przedstawiła urządzenie ML-8000 – bazowy model z serii Monna Lisa, przeznaczony dla branży tekstylnej. Jak podaje producent, urządzenie nowej generacji oferuje wysoką jakość wydruków, wydajność, stabilną i niezawodną pracę przy minimum przestojów, jest przy tym prosta w obsłudze i przystępna cenowo. Drukarka, wyposażona w osiem nowoczesnych głowic PrecisionCore, drukuje z prędkością 155 m2 na godzinę (600 × 600 dpi – 2 pass*1).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.