Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Portugalczycy wybierają Vetaphone

Portugalczycy wybierają Vetaphone

Dostawca OEM sprzętu dla branży wąskiej wstęgi – firma Lemorau z Porto – zdecydowała się wzbogacić swoje portfolio o technologię marki Vetaphone do czyszczenia wstęgi i obróbki powierzchni, by móc oferować swoim klientom kompleksowe rozwiązania. Firma ta specjalizuje się w produkcji takich urządzeń jak proste krajarki do gilz, bobiniarki, maszyny inspekcyjne, wycinarki, maszyny do druku i wykańczania w linii. Współpraca z Vetaphone ma pomóc jej w ekspansji na rynki międzynarodowe.

Lemorau istnieje od 1987 r. W pierwszych latach działalności firma zdobyła reputację producenta dobrze zaprojektowanych, solidnych i ekonomicznych urządzeń sprzedawanych przede wszystkim w Portugalii. W 2013 r. firma zaistniała na szerszym rynku dzięki udziałowi w targach Labelexpo Europe, zaś trzy lata później, również dzięki targom, wkroczyła na rynek amerykański. Sukces ten zachęcił firmę do opracowania nowej modułowej linii koncepcyjnej, umożliwiającej dostosowanie specyfikacji do dokładnych wymagań klientów; sukcesywnie powiększano także możliwości jej opcjonalnego doposażenia – oferowano m.in. moduły do fleksodruku, sitodruku, foliowania na gorąco i na zimno, tłoczenia, a także funkcje automatycznego pozycjonowania noża tnącego, łatwego nawijania odpadów z taśmy, a także czyszczenia wstęgi i obróbki powierzchni. Tu wybór padł na markę Vetaphone i jej technologię Web Cleaner i Corona Treater, co okazało się dobrą decyzją – w krótkim czasie od premierowej prezentacji nowej linii na firmowych Dniach Otwartych w 2019 r. Lemorau sprzedał trzy maszyny. Obecnie firma produkuje ok. 200 maszyn rocznie i sprzedaje je w ponad 70 krajach na pięciu kontynentach, planuje również intensywny rozwój i ekspansję.

„Jako producent OEM doskonale wiemy, jak ważna jest łatwa integracja z rozwiązaniami poddostawców. Nawet najmniejsze ogniwo łańcucha ma kluczowe znaczenie dla wydajności, dlatego musimy mieć zaufanie do całego zainstalowanego zespołu i pewność, że wstęga jest możliwie najlepiej przygotowana do druku i lakierowania. Równie ważne jest dopasowanie jakości urządzeń pomocniczych do naszych własnych. Tak więc albo klient życzy sobie Vetaphone, ponieważ jest to lider na rynku, albo my polecamy je z tego samego powodu i wiemy, że robimy dobrze” – mówi Natália Lopes, kierownik ds. sprzedaży i marketingu w Lemorau.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas październikowych targów w Amsterdamie zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (Transjet Tacky Industrial) i niepowlekanych (Basejet) papierów sublimacyjnych, w pełni nadających się do recyklingu i mających certyfikat FSC. Na stoisku będą również promowane papiery do atramentowych drukarek wielkoformatowych (Scrolljet i Swiss Matt), nowe tektury Fusion Nature Plus do produkcji opakowań, POS-ów lub toreb na zakupy, oraz produkty z gamy Silicone Base Papers (do takich zastosowań jak oklejanie samochodów, reklama zewnętrzna i produkcja materiałów biurowych).

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.