Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Poznańska spółka non-profit z ploterem LED UV

Poznańska spółka non-profit z ploterem LED UV

Michał Piechocki, tyflogrfik Brajl Media, przy nowej maszynie

Brajl Media – przedsiębiorstwo społeczne, które w ramach działalności realizuje cele związane z poprawą dostępności przestrzeni dla osób z dysfunkcją wzroku – w ostatnim czasie zainwestowało w kolejny ploter LED UV Mutoh XpertJet 661UF o polu roboczym A2+. Dostawcą obydwu urządzeń, które oprócz produkcji gadżetów oferują m.in. druk alfabetem Braille’a, jest Atrium Centrum Ploterowe. Co zadecydowało o ponownym zakupie drukarki?

Poznańska firma specjalizuje się w druku planów tyflograficznych (schematy funkcjonalno-przestrzenne z legendą tworzone w formie grafiki wypukłej z pismem punktowym Braille’a dla osób niewidomych i kontrastowej dla słabowidzących z odpowiednią wielkością napisów standardowych) oraz w druku pisma punktowego alfabetem Braille’a na takich materiałach jak dibond, pleksi czy PCV. W jej ofercie są także naklejki na folii przezroczystej, samoprzylepnej (także z wypukłym pismem punktowym) oraz odporne na działanie czynników atmosferycznych wydruki tekstów i grafik w formie wypukłej, pełniące rolę dekoracyjną.

Jak podaje dystrybutor ploterów Mutoh, firma Atrium, drukarki LED UV do gadżetów tego producenta są stworzone do druku alfabetem Braille’a, a pożądany efekt można uzyskać używając atramentu w kolorze bezbarwnym (lakieru) do uszlachetniania wydruków, jak i do efektów specjalnych (alfabet Braille’a, wypukłe litery, faktury materiałów, itp.).

Drukarka Mutoh XpertJet 661UF w konfiguracji CMYK lub CMYK + biały + lakier nadaje się do bezpośredniego drukowania na różnorodnych materiałach, w tym na trójwymiarowych obiektach o grubości do 15 cm. Co ważne, w drukarce używane są bezpieczne, certyfikowane, bezzapachowe atramenty do wnętrz US11, zaś samo urządzenie ma kompaktowe rozmiary, dzięki czemu stanowi bardzo dobry wybór dla małych start-upów, punktów drukarskich, agencji reklamowych, fabryk oraz niewielkich przedsiębiorstw, jak Brajl Media.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.