Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Premiera cyfrowej maszyny do druku etykiet

Premiera cyfrowej maszyny do druku etykiet

Konica Minolta podczas pokazu European Labels & Packaging Exhibition w Madrycie zaprezentowała premierowo model maszyny do zadruku etykiet – AccurioLabel 400. Choć rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na pierwszy kwartał 2023 r., producent już teraz ujawnił pierwsze szczegóły dotyczące nowego urządzenia.

AccurioLabel 400 zapewnia wysoką jakość druku. Maszyna obsługuje podłoża o szerokości do 330 mm lub 250 mm. Prędkość procesu drukowania zwiększono do 39,9 m/min. Urządzenie jest dostępne w wersji 4- i 5-kolorowej, a zakres barw został poszerzony o biały toner. Tym samym nowy model pomoże użytkownikom rozszerzyć ofertę usług, szczególnie w kontekście zadań wymagających zastosowania koloru białego.

Użyteczność i automatyzację pracy nowego modelu zwiększa automatyczny system kontroli jakości – IQ-520. Umożliwia on kontrolę krycia białego tonera w czasie rzeczywistym, a także automatyczną kalibrację i tworzenie profili. Urządzenie wyposażone jest w monitory dotykowe, które umożliwiają intuicyjną obsługę i są łatwe w użyciu, eliminując tym samym potrzebę intensywnego szkolenia użytkowników. Zadania, które były czasochłonne w przypadku maszyn analogowych, można wykonywać szybko, zachowując przy tym stabilną jakość druku.

„AccurioLabel 400 stanowi uzupełnienie naszej szerokiej oferty rozwiązań w zakresie druku, umożliwiających transformację cyfrową, która obejmuje również przepływ pracy, oprogramowanie i automatyzację procesów oraz rozwiązania chmurowe w ramach dążenia do stworzenia inteligentnej, nowoczesnej firmy. Cyfryzacja branży etykiet będzie nadal przyspieszać przy przewidywanym dwucyfrowym wzroście w skali roku. Szanse są wszędzie. Potrzeba tylko iskry, aby je urzeczywistnić” – mówi Carsten Bamberg, Business Development Manager, Professional Printing Group w Konica Minolta Europe.

Mateusz Woźniak, Dyrektor Sprzedaży Systemów Produkcyjnych w Konica Minolta Business Solutions Polska, dodaje: „AccurioLabel 400 to kolejny krok do realizacji naszej misji, jaką jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, które pomogą się rozwinąć naszym partnerom. To odpowiedź zidentyfikowane potrzeby rynku, a zarazem jeden z elementów układanki nazywanej Intelligent, Connected Workplace – idei, zgodnie z którą ludzie, urządzenia i dane, dzięki digitalizacji, usprawnianiu przepływu informacji i rozwiązaniom chmurowym, mogą tworzyć nowoczesne, inteligentne miejsce pracy. Rynek etykiet rozwija się bardzo szybko, a potrzeby klientów są coraz większe. Aby się wyróżnić i móc odkryć pełen potencjał swojej firmy, nie wystarczy tylko być. Trzeba iść do przodu”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI (spółka należąca do Siris Capital Group LLC) poinformowała, że jej dział Fiery, zajmujący się procesami workflow, stał się niezależną firmą, pozostającą własnością Grupy Siris.

Na zlecenie firmy Konica Minolta zbadano aktualne podejście przedsiębiorstw do transformacji cyfrowej. Wyniki opisano w bezpłatnym raporcie pt. „Od prowizorycznej do świadomej transformacji w sektorze MŚP”.

Drukarka sublimacyjna Durst P5 TEX iSUB, wykorzystująca autorskie atramenty sublimacyjne Sublifix, uzyskała certyfikat Eco Passport, wydawany przez Oeko-Tex. Substancje chemiczne opatrzone znakiem Eco Passport spełniają wymagania dotyczące zrównoważonej produkcji tekstylnej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.