Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Premiera cyfrowej maszyny do druku na tekstyliach

Premiera cyfrowej maszyny do druku na tekstyliach

EFI Reggiani Hyper

Na rynku jest już dostępna najnowsza maszyna do cyfrowego druku na tekstyliach, skierowana do segmentu przemysłowego – EFI Reggiani Hyper. To drukująco-skanujące rozwiązanie, dostępne w trzech wariantach szerokości (1,8 m, 2,4 m i 3,4 m), oferuje największą, jak zapewnia producent, wydajność w swojej klasie – w konfiguracji do ośmiu kolorów drukuje bowiem z prędkością do 13 mb/min. w dwuprzebiegowym trybie produkcyjnym, przy zachowaniu wysokiej jakości odwzorowania. Maszyna obsługuje zarówno tkaniny, jak i dzianiny.

EFI Reggiani Hyper jest wyposażona w 72 głowice drukujące w dwóch przebiegach z rozdzielczością natywną 600 dpi i zmienną wielkością kropli. Prędkość pracy jest różna w zależności o szerokości roli, przy czym model o szerokości 3,4 m pozwala na równoległy zadruk dwóch roli o szerokości 1,5 m, uzyskując łączną wydajność do 20 m/min., co jest porównywalne z niektórymi dostępnymi na rynku drukarkami jednoprzebiegowymi. Drukarka wykorzystuje oryginalne atramenty EFI Reggiani, których formuła została opracowana z myślą o zapewnieniu najlepszej wydajności, długiej żywotności głowicy drukującej i uzyskiwaniu głębi, jasności i trwałości kolorów. Producent podkreśla także, że urządzenie zostało wyposażone w wiele inteligentnych technologii, umożliwiających integrację z projektami Przemysłu 4.0.

„Bardzo się cieszymy, że mimo ograniczeń wynikających z pandemii udało nam się opracować to (już trzecie w tym roku) zawierające wiele innowacji, bardzo szybkie urządzenie do druku na tekstyliach, które zapewnia większą wydajność niż inne rozwiązania tego typu. Dzięki takim unikalnym rozwiązaniom jak 72 głowice drukujące, system ciągłej recyrkulacji atramentu, system konserwacji głowic drukujących z możliwością bezdotykowego czyszczenia, czy udoskonalony system autokalibracji atramentu, pozwalający ograniczyć prace konserwacyjne przy rozruchu maszyny i podczas pracy, model Hyper wyróżnia się na tle konkurencji pod względem niezawodności i czasu bezawaryjnej pracy” – powiedziała Adele Genoni, starszy wiceprezes i dyrektor generalny EFI Reggiani.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Sappi, producent papierów z dodatkowymi funkcjonalnościami, przeznaczonych dla rynku opakowań, podczas październikowych targów w Amsterdamie zaprezentuje poszerzone portfolio powlekanych (Transjet Tacky Industrial) i niepowlekanych (Basejet) papierów sublimacyjnych, w pełni nadających się do recyklingu i mających certyfikat FSC. Na stoisku będą również promowane papiery do atramentowych drukarek wielkoformatowych (Scrolljet i Swiss Matt), nowe tektury Fusion Nature Plus do produkcji opakowań, POS-ów lub toreb na zakupy, oraz produkty z gamy Silicone Base Papers (do takich zastosowań jak oklejanie samochodów, reklama zewnętrzna i produkcja materiałów biurowych).

Podczas zbliżających się międzynarodowych targów druku wielkoformatowego, druku na tekstyliach i znakowania FESPA Global Print Expo (Amsterdam, 12–15 października 2021 r.) firma EFI Reggiani zaprezentuje drukarkę Terra Silver o szerokości 1,8 m, wykorzystującą specjalne atramenty pigmentowe Terra, dzięki którym oferuje zrównoważony druk wysokiej jakości bezpośrednio na tkaninie i w krótkim procesie (bez parowania, prania i stosowania stentera). Goście stoiska będą też mogli dowiedzieć się więcej o nowej EFI Reggiani Hyper – najnowszej, superwydajnej maszynie cyfrowej do przemysłowego druku na tekstyliach i skanowania, a także o nowej drukarce skanującej EFI Reggiani Blaze, która powstała, by pomóc firmom tekstylnym przebić się z sukcesem do świata przemysłowego drukowania tekstyliów.

Podczas międzynarodowych targów druku FESPA Global Print Expo 2021, które odbędą się w dn. 12–15 października w Amsterdamie, Canon po raz pierwszy zaprezentuje plotery Colorado 1630 i Arizona 135 GT oraz kompletny zestaw do produkcji tapet w technologii UVgel Wallpaper Factory. To kolejne modele ze znanych serii drukarek wielkoformatowych, wzbogacone o nowe funkcjonalności. Goście targów będą mogli zapoznać się z szerokim wachlarzem zastosowań nowych maszyn podczas prezentacji pod hasłem „A Taste of Colour”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.