Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Premiera nowej generacji plotera UV

Premiera nowej generacji plotera UV

Firma Vanguard Europe zaprezentowała nowej generacji płaski ploter produkcyjny UV – model VK3220T-HS. To kompaktowe, przyjazne dla użytkownika rozwiązanie, zawierające ulepszenia optymalizujące pracę maszyny, zwiększające ergonomię i intuicyjność obsługi (zmiany te są wynikiem współpracy z firmą Zanzotti Industrial Design, która stoi również za projektem portfolio Durst). Pierwszy publiczny pokaz maszyny odbył się podczas targów Fespa (Monachium, 23–26 maja br.) na stoisku Vanguard zlokalizowanym tuż obok ekspozycji firmy Durst, która jest właścicielem amerykańskiej marki od 2020 r.

Vanguard VK3220T-HS został zaprojektowany i stworzony w europejskiej centrali Vanguard Europe w Kraftwerk o powierzchni 5 tys. m2 w Brixen we Włoszech, obok globalnej siedziby Durst. Model ten o wymiarach 3,2 × 2 m staje się częścią rosnącego portfolio drukarek Vanguard Europe przeznaczonych dla klientów wymagających przemysłowych wydajnych urządzeń do druku płaskiego i rolowego. Nowa maszyna, wykorzystując aż do trzech rzędów głowic drukujących Kyocera z wielkością kropli 4 pikolitrów i rozdzielczością druku do 1800 dpi, może osiągnąć prędkość aż do 360 m2/h. Urządzenie to można rozwijać i skalować zgodnie z wymaganiami klientów.

Vanguard Europe jest spółką zależną Vanguard Digital Printing Systems Corp z amerykańskiego Lawrenceville. Założony pod koniec 2021 r. europejski oddział, wykorzystując globalną wiedzę specjalistyczną sprzedawców, dystrybutorów i partnerów, ma za zadanie powtórzenie sukcesów sprzedażowych swojej firmy macierzystej, która produkuje 200 systemów rocznie. Przemysłowe systemy do druku płaskiego i roll-to-roll firmy Vanguard wykorzystywane są w segmentach oznakowań, dekoracji, reklamy i opakowań.

Fabian Sottsas, dyrektor zarządzający Vanguard Europe, powiedział: „Bardzo się cieszymy, że to właśnie na targach Fespa ma miejsce światowa premiera plotera flatbed UV nowej generacji Vanguard VK3220T-HS. Wiemy, że nowa modułowa konstrukcja i przyjazne dla użytkownika zmiany projektowe, które są bardziej intuicyjne, ergonomiczne i zoptymalizowane pod kątem operatora, spotkają się z ogromnym zainteresowaniem odwiedzających targi. Nasza strategia, aby stać się liderem na rynku, zostanie zrealizowana tylko poprzez wspólny rozwój biznesu we współpracy z naszymi klientami”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.