Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Premiery Canona dla fotografów

Premiery Canona dla fotografów

Na spotkaniu prasowym zorganizowanym 21 marca br. podczas łódzkich targów Film Video Foto firma Canon przedstawiła nowości: kompaktowe aparaty fotograficzne PowerShot SX280 HS i PowerShot SX270 HS – z procesorem nowej generacji Digic 6, cyfrowe lustrzanki EOS 700D i EOS 100D oraz standardowy obiektyw o zmiennej ogniskowej EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS STM.

Dzięki połączeniu technologii nowego procesora DIGIC 6 z 20-krotnym zoomem, aparaty PowerShot SX280 HS i PowerShot SX270 HS są niezastąpione podczas podróży czy rodzinnych wakacji, pozwalając także nagrywać bogate w detale materiały wideo Full HD. Ponadto PowerShot SX280 HS, przy użyciu opcji Wi-Fi, pozwala na błyskawiczne udostępnianie zdjęć. Niemal natychmiast można połączyć się urządzeniami przenośnymi, takimi jak tablety, komputery czy smartfony.
Kluczowym elementem obu modeli jest Digic 6 – procesor nowej generacji, który pozwala wykonywać wspaniałe zdjęcia nawet w warunkach słabszego oświetlenia i nagrywać filmy Full HD z prędkością do 60 klatek na sekundę. Nowy procesor sprawia, że zdjęcia są praktycznie pozbawione szumów i idealnie naświetlone, niezależnie od tego, czy fotografuje się podczas wieczornej imprezy, czy na tle gwieździstego nieba. Procesor pozwala także uchwycić do 30% więcej detali obrazu w porównaniu z poprzednimi modelami i to bez użycia lampy błyskowej czy statywu.
HS System łączy procesor Digic 6 z 12,1-megapikselową matrycą CMOS, oferując doskonałą jakość zdjęć w warunkach słabego oświetlenia bez rozmycia i z minimalnymi szumami oraz szeroki zakres dynamiczny – znakomite rozwiązanie do fotografowania zacienionych detali podczas wakacyjnego zachodu słońca. Korzystając z procesora Digic 6 oraz systemu HS, użytkownicy mogą fotografować z czułością ISO do 6400.
Digic 6 pozwala nagrywać filmy w popularnym formacie MP4. Materiały wideo mogą być odtwarzane na szerokiej gamie urządzeń przenośnych, dzięki czemu szybko i łatwo można się nimi dzielić z rodziną i przyjaciółmi, bez konieczności stosowania długotrwałej konwersji plików.

Aparaty PowerShot SX280 HS oraz PowerShot SX270 HS zostały wyposażone w szerokokątny obiektyw 25 mm z 20-krotnym zoomem optycznym i 4-stopniową stabilizacją obrazu (IS), dzięki czemu z łatwością można uchwycić najcenniejsze momenty. Technologia Zoom Plus daje możliwość zwiększenia zasięgu zoomu, pozwalając na 40-krotne powiększenie, co zapewnia użytkownikowi dyskretny dystans.

Funkcjonalność Wi-Fi aparatu PowerShot SX280 HS pozwala na bieżąco dzielić się z rodziną i przyjaciółmi najcenniejszymi wspomnieniami. Zdjęcia można przesyłać do portali społecznościowych, urządzeń przenośnych czy do Internetu w celu archiwizacji.
PowerShot SX280 HS ma wbudowany moduł GPS, dzięki któremu z łatwością można śledzić przebytą trasę i zapisać dokładne miejsce wykonania zdjęcia. GPS automatycznie oznacza fotografię lub film informacją o czasie i lokalizacji. Ponadto rejestrator GPS umożliwia śledzenie położenia aparatu w określonych odstępach czasu, podczas gdy funkcja A-GPS wykorzystuje Wi-Fi do szybkiego pobrania dodatkowych informacji o lokalizacji (Assisted GPS), co skraca czas uzyskania sygnału satelitarnego.

Użytkownicy mogą z łatwością przejść od fotografowania do trybu nagrywania w jakości Full HD (1920×1080 p) z dźwiękiem stereo. Prędkość nagrywania (60 klatek/sek.) sprawia, że materiały wideo oferują nową jakość i płynność podczas rejestrowania dynamicznych scen. Technologia Fine Detail Movie Processing (30 klatek/sek.) zapewnia doskonałą szczegółowość obrazu, zaś Digic 6 oferuje ulepszoną redukcję szumów w trakcie nagrywania filmów Full HD (30 klatek/sek.). Dzięki temu z łatwością można uchwycić każdy moment.
Potężny 20-krotny zoom może być wykorzystywany także podczas filmowania. Dzięki zastosowaniu najnowszej wersji inteligentnej stabilizacji z trybem Dynamic IS nagrania są ostre i nierozmyte. Ulepszony tryb bazuje na pięcioosiowym stabilizatorze, korygując wiele typowych podczas filmowania w ruchu rodzajów drgań m.in. obrotowe i równoległe.
Podróżnicy mogą z łatwością przeglądać nagrania na jasnym 7,5-centymetrowym (3") ekranie PureColor II G LCD o rozdzielczości 460 tys. punków. Powłoka ze szkła hartowanego wzmacnia i dodatkowo chroni wyświetlacz. Wysoki kontrast połączono z technologią Quick Bright, aby perfekcyjne filmy można było oglądać również w trakcie słonecznego dnia.

Aparaty PowerShot SX280 HS i SX270 HS pozwalają z łatwością kadrować i robić piękne zdjęcia. Oferują ceniony tryb Smart Auto firmy Canon, który rozpoznaje do 58 rodzajów różnych scen i automatycznie dobiera optymalne ustawienia dla osiągnięcia najlepszych rezultatów.
Oba modele zostały wyposażone w nowy tryb Hybrid Auto, który dokumentuje akcję, automatycznie nagrywając 4-sekundowy film w rozdzielczości 720 p przed zrobieniem zdjęcia. Dodatkowo wykorzystuje funkcję Smart Auto, by uzyskać perfekcyjne rezultaty za każdym razem. Po zakończeniu pracy wszystkie 4-sekundowe klipy mogą zostać połączone w jedno nagranie ukazujące kulisy powstawania najlepszych ujęć z danego dnia. Zdjęcia można także zmienić za pomocą siedmiu różnych filtrów kreatywnych, takich jak efekt rybiego oka czy miniatury.
Bardziej doświadczeni fotografowie lub osoby, które chcą stale rozwijać swoje umiejętności, mogą przejąć pełną kontrolę nad ustawieniami aparatu. Korzystając z bardziej zaawansowanych trybów, jak Tv i Av, można kontrolować czas otwarcia migawki i wartość przysłony. Użytkownik może także wybrać tryb manualny, by kontrolować wszystkie ustawienia aparatu i tym samym, dzięki tym kompaktowym aparatom, rozwijać swoją wiedzę i umiejętności.

PowerShot SX280 HS – kluczowe funkcje:
- 20-krotny zoom, obiektyw 25 mm
- HS System: 12,1 MP CMOS, DIGIC 6
- Intelligent IS, ulepszony tryb Dynamic IS
- Wi-Fi
- Full HD (60 klatek na sekundę)
- 7,5 cm (3") PureColor II G LCD
- GPS z funkcją A-GPS
- Hybrid Auto; Smart Auto
- Tryby: manualny, Av i Tv
- Szybkie fotografowanie, opcjonalna wodoszczelna obudowa

PowerShot SX270 HS – kluczowe funkcje:
- 20-krotny zoom, obiektyw 25 mm
- HS System: 12,1 MP CMOS, DIGIC 6
- Intelligent IS, ulepszony tryb Dynamic IS
- Full HD (60 klatek na sekundę)
- 7,5 cm (3") PureColor II G LCD
- Hybrid Auto; Smart Auto
- Tryby: manualny, Av i Tv
- Szybkie fotografowanie
- Opcjonalna wodoszczelna obudowa (do 40 m)

Canon zaprezentował także dwa nowe aparaty z konsumenckiej linii lustrzanek cyfrowych (DSLR) klasy podstawowej: EOS 700D i EOS 100D, oraz nowy standardowy obiektyw o zmiennej ogniskowej EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM. Aparaty zapewniają wysoką rozdzielczość 18 megapikseli (MP) i prostą obsługę z wykorzystaniem ekranu dotykowego, co pozwala uwiecznić każdą chwilę z ogromną szczegółowością, bez względu na poziom umiejętności fotografa.
EOS 700D to najbardziej zaawansowany konsumencki model EOS, oferujący fotografowanie z szybkością 5 klatek na sekundę, 9-punktowy autofokus krzyżowy oraz odchylany ekran dotykowy Clear View II LCD. To propozycja dla każdego, kto chce rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. EOS 100D, najmniejsza i najlżejsza lustrzanka cyfrowa z matrycą APS-C, jaką kiedykolwiek skonstruowano – jak podaje producent, oferuje szereg prostych ustawień i wbudowany przewodnik po funkcjach, szczególnie przydatny dla użytkowników stawiających pierwsze kroki w świecie fotografii. Nowy obiektyw EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS to doskonały standardowy zoom do obu nowych aparatów EOS, który łączy zaawansowane technologie optycznej stabilizacji obrazu oraz silnika krokowego (STM), aby zminimalizować rozmycie obrazu i zapewnić płynne, niemal bezgłośne ustawianie ostrości podczas filmowania.

EOS 700D ma matrycę 18 MP APS-C Hybrid CMOS zaprojektowaną i wyprodukowaną przez firmę Canon oraz procesor obrazu Digic 5, który zapewnia niedościgniony poziom rozdzielczości, tworząc obrazy bogate w szczegóły i barwy. EOS 700D, który pozwala robić nawet 5 zdjęć na sekundę, nadaje się do fotografowania szerokiej gamy scen, od szybkiej akcji do panoramy miasta lub portretów przyjaciół. Ponadto zakres czułości 100-12800 ISO umożliwia rejestrowanie bardzo szczegółowego obrazu nawet podczas fotografowania w słabym świetle.
Zaawansowany system autofokusa w aparacie EOS 700D składa się z 9 punktów typu krzyżowego rozłożonych na całej klatce. Zapewnia to większą szybkość i dokładność ostrzenia, pozwalając fotografom utrzymać ostrość wybranych obiektów nawet podczas przemieszczania się. Opcja ręcznego wybierania i regulowania punktów ostrzenia oraz pełny tryb automatyczny oferują aspirującym fotografom łatwość w odkrywaniu różnych sposobów kompozycji w miarę zwiększającej się pewności siebie.
EOS 700D jest wyposażony w nowe, uproszczone, 360-stopniowe pokrętło trybów, które zapewnia łatwy i szybki dostęp do różnych trybów fotografowania. Odchylany ekran dotykowy Clear View LCD II o przekątnej 7,7 cm (3") ułatwia regulowanie ustawień i kadrowanie, a także robienie i przeglądanie zdjęć z różnych kątów. Ponadto nowa zewnętrzna powłoka, zaadaptowana z modeli Canon EOS klasy średniej, jest solidniejsza i bardziej wytrzymała.

EOS 100D jest najmniejszą i najlżejszą lustrzanką cyfrową APS-C w swojej klasie, na tyle poręczną, że można ją wszędzie zabrać, aby robić zdjęcia doskonałej jakości. Niezwykle lekki i zwarty korpus o wymiarach zaledwie 116,8×90,7×69,4 mm i wadze 407 g zawiera również jasny wizjer optyczny – oferując użytkownikom pełne możliwości lustrzanki cyfrowej w kompaktowej formie. EOS 100D jest też wyposażony w duży, pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 7,7 cm (3"), który ułatwia regulowanie ustawień i ocenę zrobionych zdjęć.
Sercem aparatu EOS 100D jest nowa matryca 18 MP APS-C Hybrid CMOS AF II, która w połączeniu z procesorem Digic 5 zapewnia doskonałe rezultaty w niemal każdej sytuacji. Matryca wykorzystuje piksele detekcji fazy rozłożone na 80% powierzchni kadru, co zwiększa szybkość automatycznego ustawiania i śledzenia ostrości w trybie podglądu na żywo lub podczas kręcenia filmów Full HD.
EOS 100D może fotografować do 4 klatek na sekundę i pozwala początkującym fotografom robić zdjęcia wysokiej jakości.

Zarówno EOS 700D, jak i EOS 100D, oferują łatwe w użyciu tryby fotografowania i filtry kreatywne, które pozwalają początkującym fotografom zacząć od predefiniowanych ustawień, a następnie eksplorować granice kreatywności w miarę rosnącej pewności siebie. Automatyczny tryb inteligentny wykrywa typ fotografowanej sceny i wybiera najlepszą kombinację ustawień, aby użytkownik mógł skupić się na obrazie. Oba nowe aparaty oferują też szereg specjalnych trybów tematycznych, a w modelu EOS 100D dostępne są trzy nowe tryby – dzieci, żywność i światło świecy – gwarantujące najwyższą jakość i szczegółowość zdjęć w różnych codziennych sytuacjach.
Filtry kreatywne firmy Canon, w tym efekt rybiego oka i miniatury, można teraz zastosować przed zrobieniem zdjęcia dzięki nowemu trybowi podglądu na żywo. Jest to doskonały sposób na wybranie najlepszego efektu w danej sytuacji. Fotografowie mogą też nauczyć się regulować obraz w ulepszonym automatycznym trybie kreatywnym, a za pomocą nowego trybu dodatkowego zdjęcia z efektem w modelu EOS 100D można zrobić dwa zdjęcia jednocześnie – jedno standardowe, drugie z kreatywnym filtrem.

Aspirujący fotografowie mogą również skorzystać z trybu EOS Movies do kręcenia filmów w wysokiej rozdzielczości Full HD (1920×1080 p). System Hybrid AF II zawsze ustawia ostrość na bohaterach filmu, nieustannie śledząc filmowane osoby. Ponadto tryb Video Snapshot ułatwia nagrywanie i edycję krótkich wideoklipów z ekscytujących zdarzeń, takich jak wycieczki i śluby.

Nowy obiektyw EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS STM jest znakomity dla użytkowników aparatów EOS 700D i EOS 100D, którzy zaczynają przygodę z fotografią. Od rozległych krajobrazów do portretów, zakres zoomu (18-55 mm) pozwala na dużą elastyczność podczas fotografowania. Zdjęcia są szczegółowe i klarowne dzięki optycznemu stabilizatorowi obrazu, który pozwala używać niższych czułości ISO przy dłuższym czasie otwarcia migawki. Ręczny pierścień ogniskowania umożliwia precyzyjną regulację ostrości, a niemal bezgłośny silnik krokowy (STM) gwarantuje ciche ostrzenie, co jest szczególnie ważne podczas kręcenia filmów.

EOS 700D – kluczowe cechy:
- Matryca Hybrid CMOS AF o rozdzielczości 18 megapikseli
- Kreatywne filmy Full-HD z systemem Hybrid CMOS AF
- Odchylany ekran dotykowy Clear View LCD II
- Tryb automatyczny z inteligentnym rozpoznawaniem sceny
- Czułość ISO 100-12800, rozszerzalna do ISO 25600
- 5 klatek na sekundę, 9-punktowy autofokus
- Wybór kreatywnych filtrów
- System obiektywów i akcesoriów EOS

EOS 100D – kluczowe cechy:
- Matryca Hybrid CMOS AF II o rozdzielczości 18,0 megapikseli
- Kompaktowa, przenośna konstrukcja
- Proste fotografowanie w trybie automatycznym z inteligentnym rozpoznawaniem sceny
- Optyczny wizjer i duży ekran dotykowy
- Filmy Full HD z systemem Hybrid CMOS AF II
- Filtry kreatywne i tryb dodatkowego zdjęcia z efektem
- Wbudowany przewodnik po funkcjach
- System obiektywów i akcesoriów EOS

EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM – kluczowe cechy:
- Elastyczny zakres długości ogniskowej
- Kompaktowa konstrukcja
- Optyczny stabilizator obrazu umożliwiający wydłużenie czasu ekspozycji o cztery podziałki
- Płynne ostrzenie za pomocą silnika STM
- Najmniejsza odległość ogniskowania: 0.25 m
- Powłoka Super Spectra
- Nieobracający się element przedni
- Ręczny pierścień ogniskowania
- Okrągła przysłona z siedmioma listkami.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.