Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Printfaktoria z ploterem klejącym Felix Gluer One

Printfaktoria z ploterem klejącym Felix Gluer One

Fot. technograph.pl

Warszawska drukarnia arkuszowa Printfaktoria poszerzyła w ostatnim czasie swój park maszynowy o automatyczny ploter klejący Felix Gluer One firmy Lynx. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w druku na wszystkich podłożach używanych do druku offsetowego i w swoim portfolio ma szeroką gamę usług – od produkcji tradycyjnych produktów poligraficznych, po bardzo skomplikowane, wymagające starannej ręcznej pracy wykwalifikowanych introligatorek.

Felix Gluer Single One, z formatem roboczym 1050 × 750 mm, powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie producentów POS na rozwiązanie obsługujące mniejsze wykroje i nietypowe kształty, i jest przeznaczony głównie do formatów B2 oraz B1. Jego cechą szczególną jest możliwość aplikacji kleju zimnego i gorącego na kilka różnych wykrojów w jednym przelocie z różnorodną grubością ścieżek klejowych do minimalnej szerokości 0,3 mm. To pozwala użytkownikom sklejenie kilku elementów opakowania złożonego, ale również daje możliwość sklejenia różnych jednoelementowych projektów jednocześnie. Wpływa to na skrócenie czasu produkcji, redukcję liczby osób do klejenia ręcznego, zmniejszenie zużycie kleju, a co najważniejsze – zwiększenie wydajności. Model ten ma lekką i mobilną konstrukcję, umożliwia osiąganie bardzo dużych prędkości nakładania kleju (do 2,5 m/sek.) zarówno metodą liniową, jak i kropkową. Dodatkowo oferuje możliwość aplikacji okienek foliowych do opakowań kartonowych metodą typu „pick and place” z wykorzystaniem systemu ssawkowego, który transportuje sformatowane okienko do zadanego miejsca aplikacji, na uprzednio podaną ścieżkę klejową (do wyboru zimny lub gorący).

Właściciele drukarni Printfaktoria po wykonaniu testów z udziałem plotera uznali, że jego zakup pozwoli na przyspieszenie produkcji, która wykonywana była dotychczas ręcznie, a dodatkowo pomoże pozyskiwać niskonakładowe zlecenia, których nie opłaca się wykonywać na liniowych składarko-sklejarkach. Maszynę w maju dostarczył polski dystrybutor Lynx – firma Technograph.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma EFI poinformowała o zmianie dyrektora generalnego – stanowisko to ze skutkiem natychmiastowym objął Jeff Jacobson, związany z branżą od 30 lat. Zastąpi on Billa Muira, który ustępuje z powodów osobistych.

Drukarnia DMK Studio z Lublina zainstalowała w ostatnim czasie foliarkę Matrix angielskiej firmy Vivid Laminating. Urządzenie charakteryzuje się kompaktową budową, bardzo krótkim czasem zmiany folii laminującej i do złocenia oraz intuicyjną obsługą.

Obecne na rynku od kilku lat atramenty Mutoh UMS, wprowadzone wraz z serią ploterów serii ValueJet X, teraz mogą być używane także przez właścicieli ploterów marki Mimaki. Wśród ich najważniejszych zalet należy wymienić żywiczną formułę, ekologiczność potwierdzoną certyfikatem Indoor Air Comfort, szeroki gamut umożliwiający druk korporacyjnych barw, hermetyczność oraz bezpieczeństwo.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu