Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Printfaktoria z ploterem klejącym Felix Gluer One

Printfaktoria z ploterem klejącym Felix Gluer One

Fot. technograph.pl

Warszawska drukarnia arkuszowa Printfaktoria poszerzyła w ostatnim czasie swój park maszynowy o automatyczny ploter klejący Felix Gluer One firmy Lynx. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w druku na wszystkich podłożach używanych do druku offsetowego i w swoim portfolio ma szeroką gamę usług – od produkcji tradycyjnych produktów poligraficznych, po bardzo skomplikowane, wymagające starannej ręcznej pracy wykwalifikowanych introligatorek.

Felix Gluer Single One, z formatem roboczym 1050 × 750 mm, powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie producentów POS na rozwiązanie obsługujące mniejsze wykroje i nietypowe kształty, i jest przeznaczony głównie do formatów B2 oraz B1. Jego cechą szczególną jest możliwość aplikacji kleju zimnego i gorącego na kilka różnych wykrojów w jednym przelocie z różnorodną grubością ścieżek klejowych do minimalnej szerokości 0,3 mm. To pozwala użytkownikom sklejenie kilku elementów opakowania złożonego, ale również daje możliwość sklejenia różnych jednoelementowych projektów jednocześnie. Wpływa to na skrócenie czasu produkcji, redukcję liczby osób do klejenia ręcznego, zmniejszenie zużycie kleju, a co najważniejsze – zwiększenie wydajności. Model ten ma lekką i mobilną konstrukcję, umożliwia osiąganie bardzo dużych prędkości nakładania kleju (do 2,5 m/sek.) zarówno metodą liniową, jak i kropkową. Dodatkowo oferuje możliwość aplikacji okienek foliowych do opakowań kartonowych metodą typu „pick and place” z wykorzystaniem systemu ssawkowego, który transportuje sformatowane okienko do zadanego miejsca aplikacji, na uprzednio podaną ścieżkę klejową (do wyboru zimny lub gorący).

Właściciele drukarni Printfaktoria po wykonaniu testów z udziałem plotera uznali, że jego zakup pozwoli na przyspieszenie produkcji, która wykonywana była dotychczas ręcznie, a dodatkowo pomoże pozyskiwać niskonakładowe zlecenia, których nie opłaca się wykonywać na liniowych składarko-sklejarkach. Maszynę w maju dostarczył polski dystrybutor Lynx – firma Technograph.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Instytut Pantone, funkcjonujący w obrębie firmy Pantone, tradycyjnie ogłosił kolor, który będzie dominował w przyszłym roku w wielu branżach – w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym. Tym razem wybrano kolor numer 19-4052, noszący nazwę Classic Blue. Ponieważ jest on harmonijny i stonowany, elegancki w swej prostocie, a zarazem relaksujący i uspokajający – wszystkie te jego cechy według specjalistów mają być odpowiedzią na naszą potrzebę spokoju i ukojenia.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych nieustannie podejmuje próby zmiany przepisów hamujących rozwój branży, o czym pisaliśmy już na łamach „Świata DRUKU”. Duże wsparcie w tej sprawie okazała także Krajowa Izba Gospodarcza, z którą PIAP od lat współpracuje. Andrzej Arendarski, prezes KIG, wystosował list do Ministra Finansów Jerzego Kwiecińskiego, w którym zarekomendował podniesienie limitów na nieodpłatne przekazywanie przez firmy upominków osobom trzecim do 200 zł, oraz ocenił skutki tej zmiany dla finansów publicznych. PIAP nadal prosi o podpisanie petycji w tej sprawie. Ponadto Izba próbuje zawalczyć o inne rozwiązanie kwestii limitów – zniesienie obowiązku ewidencji, który dla klientów jest dosyć uciążliwy. To próba podejścia do tematu od zupełnie innej strony. W tym celu Izba nawiązała współpracę z kancelarią, która przygotuje analizę sytuacji i zaproponuje scenariusz działań.

Firma Ricoh poinformowała, że podczas najbliższych targów drupa, które odbędą się w Düsseldorfie w dniach 16–26 czerwca 2020 r., zaprezentuje najszerszą i najbardziej wszechstronną ofertę swoich rozwiązań w historii udziału firmy w tym wydarzeniu. Ekspozycja zajmie powierzchnię 1,8 tys. m².

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu