Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Producent opakowań elastycznych kontroluje jakość płyt

Producent opakowań elastycznych kontroluje jakość płyt

Aimilia Ventouri, kierownik ds. przygotowania do druku fleksograficznego w A. Hatzopoulos S.A. (2 od lewej), oraz kolega analizujący płytę fleksograficzną z systemem pomiarowym Sibress FlexoControl 3D Plus.

Aby sprostać surowym wymaganiom zarówno własnym, jak i klientów w zakresie stałej, wysokiej jakości produkcji oraz zapewnić solidną podstawę kontroli jakości produkcji płyt fleksograficznych, firma A. Hatzopoulos S.A. z siedzibą w greckich Salonikach zdecydowała się na zakup zaawansowanego rozwiązania do kontroli jakości płyt Sibress FlexoControl 3D Plus. Jest to precyzyjne urządzenie pomiarowe do analizy wszystkich kluczowych parametrów płyt fleksograficznych.

FlexoControl 3D Plus jest urządzeniem pomiarowym, które jednocześnie wychwytuje z boku zarówno powierzchnię, jak i wgłębienia punktów i ich podstawy. Dwie kamery rejestrują powierzchnię i boki punktów w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu wszystkie ważne parametry płyt są dokładnie analizowane i oceniane przez oprogramowanie Versatile@flex.

„FlexoControl 3D Plus pozwala nam mierzyć i dokumentować procentowość punktów, regulację rastra, średnicę i obwód punktów z absolutną dokładnością” – mówi Aimilia Ventouri, Flexo Prepress Supervisor w Hatzopoulos. – A ponieważ punkty są jednocześnie uchwycone z boku w trzecim wymiarze, możemy również zmierzyć relief płyty i stworzyć krzywą zgodności. W ten sposób możemy ocenić wykonanie płyty w porównaniu z krzywą, która została użyta do wytworzenia grafiki”.

Pomiar i rejestracja tych parametrów skutkuje bardzo szczegółową kontrolą płyty. Dzięki temu gotowe płyty są bardzo wysokiej jakości.

Hatzopoulos opracowuje i produkuje innowacyjne opakowania elastyczne dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego, żywności dla dzieci, farmaceutycznego, chemicznego i agrochemicznego. Firma zatrudnia 380 osób i jest jednym z najszybciej rozwijających się producentów opakowań w Europie. Utrzymuje relacje biznesowe z klientami w ponad 35 krajach. W produkcji wykorzystuje techniki fleksodruku i wklęsłodruku. Przez ostatnie dwa lata Hatzopoulos systematycznie modernizowała swoje urządzenia do produkcji płyt fleksograficznych i maszyny drukujące. Firma zainwestowała między innymi w nowy system flekso CTP do wytwarzania płyt fotopolimerowych, naświetlarkę UV i myjkę. Zakupiła również nowoczesną, dziesięciokolorową, cylindryczną maszynę fleksograficzną.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.