Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Producent opakowań elastycznych kontroluje jakość płyt

Producent opakowań elastycznych kontroluje jakość płyt

Aimilia Ventouri, kierownik ds. przygotowania do druku fleksograficznego w A. Hatzopoulos S.A. (2 od lewej), oraz kolega analizujący płytę fleksograficzną z systemem pomiarowym Sibress FlexoControl 3D Plus.

Aby sprostać surowym wymaganiom zarówno własnym, jak i klientów w zakresie stałej, wysokiej jakości produkcji oraz zapewnić solidną podstawę kontroli jakości produkcji płyt fleksograficznych, firma A. Hatzopoulos S.A. z siedzibą w greckich Salonikach zdecydowała się na zakup zaawansowanego rozwiązania do kontroli jakości płyt Sibress FlexoControl 3D Plus. Jest to precyzyjne urządzenie pomiarowe do analizy wszystkich kluczowych parametrów płyt fleksograficznych.

FlexoControl 3D Plus jest urządzeniem pomiarowym, które jednocześnie wychwytuje z boku zarówno powierzchnię, jak i wgłębienia punktów i ich podstawy. Dwie kamery rejestrują powierzchnię i boki punktów w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu wszystkie ważne parametry płyt są dokładnie analizowane i oceniane przez oprogramowanie Versatile@flex.

„FlexoControl 3D Plus pozwala nam mierzyć i dokumentować procentowość punktów, regulację rastra, średnicę i obwód punktów z absolutną dokładnością” – mówi Aimilia Ventouri, Flexo Prepress Supervisor w Hatzopoulos. – A ponieważ punkty są jednocześnie uchwycone z boku w trzecim wymiarze, możemy również zmierzyć relief płyty i stworzyć krzywą zgodności. W ten sposób możemy ocenić wykonanie płyty w porównaniu z krzywą, która została użyta do wytworzenia grafiki”.

Pomiar i rejestracja tych parametrów skutkuje bardzo szczegółową kontrolą płyty. Dzięki temu gotowe płyty są bardzo wysokiej jakości.

Hatzopoulos opracowuje i produkuje innowacyjne opakowania elastyczne dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego, żywności dla dzieci, farmaceutycznego, chemicznego i agrochemicznego. Firma zatrudnia 380 osób i jest jednym z najszybciej rozwijających się producentów opakowań w Europie. Utrzymuje relacje biznesowe z klientami w ponad 35 krajach. W produkcji wykorzystuje techniki fleksodruku i wklęsłodruku. Przez ostatnie dwa lata Hatzopoulos systematycznie modernizowała swoje urządzenia do produkcji płyt fleksograficznych i maszyny drukujące. Firma zainwestowała między innymi w nowy system flekso CTP do wytwarzania płyt fotopolimerowych, naświetlarkę UV i myjkę. Zakupiła również nowoczesną, dziesięciokolorową, cylindryczną maszynę fleksograficzną.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Już wkrótce, w dniach 6–8 marca 2020 r. w Rabce-Zdroju odbędzie się XVII Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Warsztaty Młodych Edytorów”. Wydarzenie to łączy młodych, początkujących studentów oraz doświadczonych naukowców. Tematy wystąpień i warsztatów, odbywających się w ramach konferencji, obejmują zarówno edytorstwo tradycyjne, jak i redakcję tekstów, projektowanie publikacji drukowanych i elektronicznych, a także typografię i design. „Świat DRUKU” jest patronem medialnym konferencji.

3 marca br. w Nadarzynie odbędzie się III konferencja „Jak wzmocnić brandy? Innowacyjne opakowania”, na którą serdecznie Państwa zapraszamy. Wszystkich zainteresowanych udziałem w konferencji zachęcamy do rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Kilkanaście godzin warsztatów i prezentacji w strefach workShops, dwie konferencje: LabelInnovations oraz Packaging [R]evolutions, dziesięć stref tematycznych, wystawa unikatowych puszek WOŚP z ostatnich 22 lat, czy innowacyjne rozwiązania tj. druk światła. Wszystkich zainteresowanych produkcją, dystrybucją, zakupem, designem, projektowaniem opakowań zapraszamy na Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które w dniach 1–2 kwietnia 2020 r. odbędą się w EXPO XXI Warszawa. Szczegóły na stronie: www.packaginginnovations.pl.

Informacja promocyjna

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.