Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Proekologiczny papier opakowaniowy

Proekologiczny papier opakowaniowy

Fot. Stora Enso

Stora Enso wprowadziła na rynek nowy papier opakowaniowy, przeznaczony do produkcji toreb zakupowych oraz spożywczych (dania na wynos) o nazwie CarrEco Brown. Ten niebielony, niepowlekany materiał, w 100% wykonany z włókien pierwotnych, można w 100% poddać recyklingowi. Jak zapewnia producent, cechuje go wysoka trwałość i odporność na rozdarcia, spełnia też odpowiednie normy w kontekście bezpośredniego kontaktu z żywnością.

CarrEco Brown, dostępny w gramaturach od 85 g/m2, jest w 100% wykonany z odnawialnych włókien pierwotnych, które pochodzą z upraw leśnych zarządzanych w zrównoważony sposób. Jego trójwarstwowa struktura bazuje na zgłoszonej do opatentowania technologii Tri-Ply, stworzonej przez Stora Enso. Dzięki niej papier charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na rozdzieranie i rozciąganie, co – zdaniem firmy – czyni go odpowiednim materiałem do produkcji wytrzymałych toreb zakupowych. Co więcej, materiał jest bezpieczny dla żywności – zawiera wyłącznie zgodne z normami FDA związki chemiczne, co – jak podkreśla Stora Enso – czyni go rozwiązaniem właściwym dla handlu detalicznego i małej gastronomii, gdzie rośnie popularność dań na wynos. Istotną zaletą materiału jest także jego naturalny wygląd i powierzchnia – nowy papier opakowaniowy nie zawiera optycznych środków wybielających, a gładkość i formowalność wpływają na różne możliwości jego zadrukowywania, co – zdaniem Stora Enso – powinno dodatkowo zainteresować właścicieli marek.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.