Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Program rozwoju fabryki białych kraftlinerów zakończony

Program rozwoju fabryki białych kraftlinerów zakończony

Program rozwoju zakładu Metsä Board w Kemi, gdzie powstają białe kraftlinery, został zakończony równolegle z budową nowej fabryki bioproduktów Metsä Fibre. Metsä Board i Metsä Fibre należą do Metsä Group. Oprócz zwiększenia wydajności zakładu o 40 tys. ton rocznie, program rozwoju zmniejszy zużycie energii w zakładzie o 5%, a zużycie wody o około 40% na wyprodukowaną tonę.

Zakład produkcji tektury w Kemi jest największym na świecie producentem bielonego kraftlinera powlekanego, a jego produkty są wykorzystywane jako materiał wierzchni do produkcji opakowań z tektury falistej na całym świecie. Program rozwoju zwiększy roczną zdolność produkcyjną białych kraftlinerów w fabryce Kemi do 465 tys. ton, z których większość będzie sprzedawana w Europie i Ameryce Północnej.

Program rozwoju zakładu produkcji tektury obejmował trzy części: zwiększenie rocznej zdolności produkcyjnej białego kraftlinera o 40 tys. ton, poprawę efektywności energetycznej i wodnej oraz przeniesienie linii produkcyjnej niebielonej masy celulozowej do Metsä Board.

W zakładzie produkcji tektury zbudowano nowy filtr tarczowy o większej wydajności, dzięki czemu obieg wody jest bardziej domknięty, co zapewnia znaczne oszczędności w zużyciu wody. Nowe wieże do odzysku ciepła w zakładzie mają większą wydajność w wychwytywaniu ciepła odpadowego i ponownym wykorzystywaniu go w systemie. Dostarczanie masy celulozowej z drewna brzozowego na wierzchnią warstwę linera w postaci wysuszonej z fabryki bioproduktów zwiększy w przyszłości zarówno wydajność energetyczną, jak i produkcyjną maszyny do produkcji tektury.

Aby umożliwić zwiększenie mocy produkcyjnych, dokonano modernizacji maszyny do produkcji tektury i operacji wykończeniowych oraz usprawniono produkcję. Przykładowe zmiany obejmują zwiększenie wydajności nawijarki, automatyczny transfer zwojów maszynowych z maszyny produkującej tekturę do nawijarki, w pełni zautomatyzowany załadunek zwojów i nowy łańcuch logistyczny między głębokowodnym portem Ajos w Kemi.

W ramach programu rozwoju linia produkcyjna niebielonej masy celulozowej Metsä Fibre zostanie przeniesiona do Metsä Board w zmodernizowanym stanie. Roczna wydajność linii produkcyjnej będzie wynosić 180 tys. ton masy celulozowej z drewna miękkiego, która będzie wykorzystywana do produkcji spodniej warstwy kraftlinera Kemi.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.