Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Razem Mocni – z OKI i firmą Amagraf

Razem Mocni – z OKI i firmą Amagraf

Spółdzielnia socjalna Razem Mocni (www.pavone.pl), tworząc punkt poligraficzny w centrum Szczecina, zaprosiła do współpracy przy tym projekcie firmę Amagraf – ogólnopolskiego dostawcę maszyn i materiałów poligraficznych. Z jej oferty wybrała maszyny drukujące OKI, a także szereg innych urządzeń.

Spółdzielnię Razem Mocni założyło sześć osób współpracujących wcześniej ze sobą na różnych polach – pięcioro z nich to osoby z niepełnosprawnościami.

„Stanowimy grupę specjalistów wykształconych w swoich dziedzinach, o wieloletnim doświadczeniu. Stąd też obrane przez nas kierunki prowadzonej działalności, jakimi stały się z jednej strony poligrafia, z drugiej - rehabilitacja. Poza prowadzeniem działalności gospodarczej tworzymy przede wszystkim miejsca aktywizujące osoby niepełnosprawne. Priorytetem dla nas jest bowiem społeczna odpowiedzialność biznesu dla której celem nie jest jedynie osiągany zysk. Jest on ważny, ale musi się też przekładać na realizację celów społecznych. Prowadząc tego typu działalność, chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na problem aktywizacji osób niepełnosprawnych, a im pokazać drogę i możliwości rozwoju i usamodzielnienia, a także osiągania zawodowej satysfakcji. Chcemy w ramach swoich działań zrzeszać również artystów niepełnosprawnych - w naszej mini galerii będą oni mogli pochwalić się swoimi pracami, wyjść z nimi poza ściany swoich pokoi. Planujemy też wiele warsztatów poligraficznych i plastycznych”, mówi Anna Storek, prezes spółdzielni.
W te wszystkie plany, na etapie powstawania punktu poligraficznego, włączyła się firma Amagraf, która pomogła spółdzielni wyposażyć go w niezbędny sprzęt (na park sprzętowy składają się obecnie maszyny solwentowe OKI, laserowy ploter tnący Graphtec, różnego rodzaju prasy transferowe, drukarka sublimacyjna, a także urządzenia peryferyjne do wykańczania wydruków solwentowych).

Razem Mocni oferuje klientom usługi z zakresu drukowania, ale również - dzięki ścisłej współpracy z innym podmiotami ekonomii społecznej – także projektowania i składu graficznego oraz introligatorskie. Wybór określonego sprzętu miał zagwarantować spółdzielni stałe zlecenia i stosunkową łatwość ich realizacji (prostota obsługi jest tu bowiem ważnym kryterium wyboru sprzętu).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

„Docieramy wszędzie” to nasze hasło przewodnie, które bierzemy bardzo dosłownie. Jesteśmy obecni na najważniejszych wydarzeniach branżowych w Polsce i za granicą, a także na portalach społecznościowych, gdzie na bieżąco zdajemy Państwu relacje z tego co dzieje się w naszej branży. Zapraszamy do odwiedzenia i śledzenia naszych profili na Facebooku, LinkedInie, Instagramie i YouTube!

Używana czy nowa? Od tego samego co zwykle dostawcy czy może tym razem od innego? Droższa, tańsza, z Chin czy z Niemiec? Wybór właściwej maszyny poligraficznej to skomplikowana sprawa, zwłaszcza że ceny tych zaawansowanych technicznie urządzeń niemal nigdy nie są niskie. Czym się kierować? Wielu mówi: profesjonalnym serwisem – niezależnie od pozostałych zmiennych. Sprawdziliśmy jak podchodzą do tego liczący się producenci.

Na profilu facebookowym polskiego oddziału Heidelberga, w dniu 24 lipca o godzinie 12:00 prowadzona będzie transmisja na żywo z drukarni CGS (presi.pl). Prezentowana będzie pracująca tam od ponad roku pierwsza w Polsce ośmiokolorowa maszyna Speedmaster XL 106 z systemem suszenia LED UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu