Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Razem Mocni – z OKI i firmą Amagraf

Razem Mocni – z OKI i firmą Amagraf

Spółdzielnia socjalna Razem Mocni (www.pavone.pl), tworząc punkt poligraficzny w centrum Szczecina, zaprosiła do współpracy przy tym projekcie firmę Amagraf – ogólnopolskiego dostawcę maszyn i materiałów poligraficznych. Z jej oferty wybrała maszyny drukujące OKI, a także szereg innych urządzeń.

Spółdzielnię Razem Mocni założyło sześć osób współpracujących wcześniej ze sobą na różnych polach – pięcioro z nich to osoby z niepełnosprawnościami.

„Stanowimy grupę specjalistów wykształconych w swoich dziedzinach, o wieloletnim doświadczeniu. Stąd też obrane przez nas kierunki prowadzonej działalności, jakimi stały się z jednej strony poligrafia, z drugiej - rehabilitacja. Poza prowadzeniem działalności gospodarczej tworzymy przede wszystkim miejsca aktywizujące osoby niepełnosprawne. Priorytetem dla nas jest bowiem społeczna odpowiedzialność biznesu dla której celem nie jest jedynie osiągany zysk. Jest on ważny, ale musi się też przekładać na realizację celów społecznych. Prowadząc tego typu działalność, chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na problem aktywizacji osób niepełnosprawnych, a im pokazać drogę i możliwości rozwoju i usamodzielnienia, a także osiągania zawodowej satysfakcji. Chcemy w ramach swoich działań zrzeszać również artystów niepełnosprawnych - w naszej mini galerii będą oni mogli pochwalić się swoimi pracami, wyjść z nimi poza ściany swoich pokoi. Planujemy też wiele warsztatów poligraficznych i plastycznych”, mówi Anna Storek, prezes spółdzielni.
W te wszystkie plany, na etapie powstawania punktu poligraficznego, włączyła się firma Amagraf, która pomogła spółdzielni wyposażyć go w niezbędny sprzęt (na park sprzętowy składają się obecnie maszyny solwentowe OKI, laserowy ploter tnący Graphtec, różnego rodzaju prasy transferowe, drukarka sublimacyjna, a także urządzenia peryferyjne do wykańczania wydruków solwentowych).

Razem Mocni oferuje klientom usługi z zakresu drukowania, ale również - dzięki ścisłej współpracy z innym podmiotami ekonomii społecznej – także projektowania i składu graficznego oraz introligatorskie. Wybór określonego sprzętu miał zagwarantować spółdzielni stałe zlecenia i stosunkową łatwość ich realizacji (prostota obsługi jest tu bowiem ważnym kryterium wyboru sprzętu).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Fujifilm poinformowała o wprowadzeniu na rynek Jet Press 750S – trzeciej generacji arkuszowej maszyny inkjetowej w formacie B2, będącej – jak zapewnia producent – najszybszym rozwiązaniem na rynku w swojej klasie. Uwzględnia ona szereg udoskonalonych i wzbogaconych funkcji oraz parametrów, znanych z modelu Jet Press 720S.

Inwestycja w urządzenie do lakierowania wybiórczego UV 3D Duplo DuSense DDC-810 to jeden z kroków firmy Badge4U, by zaproponować rynkowi nowe podejście do małego znaczka reklamowego i innych oferowanych przez siebie produktów.

W dniach 12–14 marca 2019 r. na terenie Munich Trade Fair Centre w Niemczech odbędzie się czwarta edycja targów CCE International – jedynej w Europie wystawy handlowej z dziedziny produkcji oraz obróbki tektury falistej i kartonu. Równocześnie odbędą się już po raz jedenasty targi poświęcone obróbce papieru, foli i taśm – ICE Europe.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu