Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Rekordowy użytkownik płyt Sonora

Rekordowy użytkownik płyt Sonora

Rosyjska drukarnia Pareto Print jest największym na świecie użytkownikiem płyt bezprocesowych Kodak Sonora. Od momentu wdrożenia w styczniu ubiegłego roku naświetlono ich tam już ponad 500 tys. m2. Obecnie w Pareto Print trwa proces wdrażania ich nowej generacji – Sonora X.

Zatrudniająca obecnie ok. 800 pracowników drukarnia Pareto Print z siedzibą w Twerze k. Moskwy została założona w 2010 roku. W dziale prepress od początku wykorzystywano tam rozwiązania firmy Kodak, zarówno od strony sprzętowej, jak też materiałów i workflow. W tamtejszej przygotowalni pracowały dwa wielkoformatowe systemy CTP Kodak VLF Magnus, wykorzystywano tam też płyty termiczne tej firmy – początkowo Electra XD, a następnie przez kilka lat Capricorn VT. Od początku 2017 roku cała produkcja Pareto Print realizowana jest z udziałem bezprocesowych płyt Sonora XP, których miesięczne zużycie waha się tam pomiędzy 28 a 35 tys. m2. W ciągu niespełna 15 miesięcy pracy z płytami Sonora drukarnia Pareto Print odnotowała ponad 20-procentowy wzrost ilości produkowanych książek. Obecnie w ciągu miesiąca powstaje tam ok. 7 mln egzemplarzy w oprawie zeszytowej, miękkiej i twardej, co przekłada się na 18-procentowy udział w rosyjskim rynku produkcji dziełowej.

„Wiele osób, które nas odwiedzają, wciąż nie dowierza, że cała nasza produkcja – przekraczająca rocznie 70 mln egzemplarzy książek – jest realizowana wyłącznie z udziałem płyt Sonora. Jednak ze swej strony potwierdzamy, że stały się one produktem naszego codziennego użytku. Szczerze mówiąc zapomnieliśmy już jak wygląda proces tradycyjny, gdyż wywoływarki zniknęły z naszej drukarni z chwilą pojawienia się technologii bezprocesowej. Zatem to co innych wprawia w zdumienie, dla nas jest czymś normalnym”, wyjaśnia Pavel Arseniev, CEO drukarni Pareto Print.

W najbliższym czasie drukarnia spod Moskwy rozpocznie pracę z kolejną generacją bezprocesowych płyt firmy Kodak – Sonora X. Według deklaracji producenta, w porównaniu do Sonora XP umożliwiają one realizację nawet sześciokrotnie wyższych nakładów (w zależności od aplikacji), oferując jednocześnie wyższą odporność i krótszy czas naświetlania. Kodak szacuje, że za sprawą Sonora X technologię bezprocesową może wdrożyć u siebie nawet 80% drukarń offsetowych o różnej specjalizacji (książki, akcydensy, opakowania, gazety czy druk UV).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

17 października 2018 roku w krakowskim Centrum Kongresowym ICE odbędzie się konferencja poświęcona drukowi 3D, połączona z otwartymi targami druku 3D oraz Strefą Innowatora, gdzie będzie można zobaczyć najciekawsze projekty wykorzystujące nowe technologie. Jak zapewniają organizatorzy, ma być to największe wydarzenie tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej.

W dniach 11–13 września br. odbyło się Forum Technologiczne, jakie firma Mark Andy, producent wąskowstęgowych maszyn fleksograficznych, zorganizowała w swoim warszawskim centrum demonstracyjnym. W wydarzeniu pod nazwą „The Power of Hybrid Forum” (Siła rozwiązań hybrydowych) wzięło udział prawie 300 klientów z całej Europy, grupa dziennikarzy branżowych z różnych krajów, przedstawiciele Mark Andy Europe oraz CEO firmy, a także goście specjalni: studentki-laureatki tegorocznego konkursu designerskiego „Mark Andy Student Awards” na najlepszy projekt opakowania giętkiego i etykiety.

Firma Meblik, producent mebli dla dzieci i młodzieży, jako pierwsza w Polsce jest użytkownikiem płaskiego plotera Anapurna FB2540i LED firmy Agfa. Rozwiązanie, bazujące na energooszczędnej technologii UV LED, znacząco zwiększyło możliwości tego przedsiębiorstwa w zakresie wzbogacania produkowanych mebli o dodatkowe elementy kolorystyczne.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu