Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Reprocentrum z drukarką Mutoh ValueJet 1324 X

Reprocentrum z drukarką Mutoh ValueJet 1324 X

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Firma istnieje na rynku trójmiejskim od 1998 r. Działalność w branży reprograficznej zaczynała od kopiowania na maszynach ozalidowych, teraz swe usługi świadczy w oparciu o urządzenia laserowe oraz wielkoformatowe. „Nasze portfolio usług obejmuje kopiowanie dokumentacji technicznych dla biur projektowych, wizualizacje architektoniczne, wydruki czarno-białe i kolorowe, a także skanowanie dokumentów i dokumentacji technicznych. Oprócz typowych zleceń realizowaliśmy skanowanie XIX-wiecznych dokumentów, dlatego w parze z doświadczeniem musi iść także sprzęt. Stale rozszerzamy naszą ofertę i staramy się, aby nasi klienci byli kompleksowo obsłużeni. O wyborze tego wszechstronnego urządzenia zdecydowała przede wszystkim jakość, ale niemałe znaczenie miała też cena. Ważna dla nas była również oferta Atrium Centrum Ploterowego, które dostarczyło urządzenie i zapewniło dobrą obsługę około- i posprzedażową” – wyjaśnia decyzję o zakupie ValueJet 1324X Beata Nabożny, właścicielka Reprocentrum.

ValueJet 1324X należy do serii drukarek wielkoformatowych marki Mutoh, drukujących ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie żywicznymi atramentami Mutoh UMS. Model ten, jak zapewnia dystrybutor, wyróżnia się stabilnością i solidnością wykonania oraz finalną jakością wydruku przy zachowaniu wysokiej produktywności sięgającej prawie 30 m2/h. Szerokość robocza 137 cm pozwala realizować większość zleceń, z fototapetami, roll-upami i grafikami samochodowymi włącznie.

Szeroki gamut kolorystyczny atramentów UMS pozwala drukować „korporacyjne” kolory, gdyż pokrycie palety Pantone C wynosi aż 83% (z 4 kolorów CMYK). Intelligent Interweaving, czyli tzw. druk „falą” czy też „chmurką”, eliminuje paskowanie poprzez nakładanie rozmytego rastra. Kolejne warstwy atramenty nachodzą na siebie i się przeplatają, przez co nie występuje tzw. efekt paskowania nawet w trybach wysokiej prędkości. Technologia DropMaster ma na celu automatyczną kalibrację głowicy do wysokości i grubości materiału i zapobieganie rozrzutowi kropli tuszu, czyli nieprecyzyjnemu drukowi. Stała, długowieczna głowica piezo umożliwia druk zmienną kroplą, dzięki oprogramowaniu można niezależnie regulować wielkość kropel wychodzących z poszczególnych dysz. W ploterach ValueJet serii X zastosowano także rolki dociskowe na całej szerokości stołu roboczego, oprogramowanie Onyx, system atramentów w workach.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu