Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ricoh Europe wprowadza nowe rozwiązanie biurowe Print&Share

Ricoh Europe wprowadza nowe rozwiązanie biurowe Print&Share

Print&Share to rozwiązanie biurowe dla małych i średnich przedsiębiorstw. Automatyzuje personalizację i dystrybucję dokumentów, zapewnia oszczędności kosztów, jest bardzo intuicyjne i może zredukować czas przeznaczany na czynności administracyjne aż o 87%.

Redukcję czasu wykazały testy przeprowadzone przez Ricoh Europe w styczniu 2011. Czas przeznaczony na dostosowanie faktury do indywidualnych wymagań klienta został zmniejszony z 3 minut 50 sekund do zaledwie 30 sekund.
Codziennie wielu pracowników ręcznie personalizuje dokumenty, co może pochłaniać bardzo wiele czasu, a co za tym idzie – obniżać produktywność. Marlene Presa, Solutions Manager w Advanced Solutions Centre Ricoh Europe, powiedziała: „Print&Share znacznie redukuje czas przeznaczany na czynności administracyjne. Pracownicy mogą używać Print&Share w celu dostosowania standardowej faktury do indywidualnych wymagań klienta. Mogą także automatycznie przesłać dokument drogą mailową, przekonwertować go na format cyfrowy, a nawet dodać przypomnienie do swojego kalendarza w celu późniejszej edycji dokumentu”. Znaczna oszczędność czasu sprawia, że pracownicy mogą skupić się na swoich obowiązkach.
Print&Share zawiera szeroką gamę łatwych do skonfigurowania szablonów i opcji. Te opcje to m.in. tworzenie i konwertowanie dokumentów na formaty cyfrowe, takie jak XML i PDF, automatyczne dystrybuowanie poprzez e-mail, internet, faks lub druk. Oprogramowanie to wzbogaca także standardowe sterowniki do drukarek o funkcje takie jak odznaczanie stron, wybór tacy odbiorczej i sprawdzenie dostępności drukarki. Aby móc sprostać specyficznym potrzebom pracowników, można z łatwością ustawić profile osobowe dla często wykonywanych czynności.
Print&Share Eco to rozwiązanie skupione przede wszystkim na redukowaniu negatywnego wpływu drukowania na środowisko. Niechciane wydruki są eliminowane, a np. strony internetowe zawierające tylko adres URL, są automatycznie kasowane. Może także kompresować zawartość dokumentu do mniejszej liczby arkuszy. Za pomocą jednego kliknięcia, firmy mogą oszczędzić znaczne ilości papieru, redukując przy tym zarówno TCO, jak i emisje dwutlenku węgla. Print&Share Eco to nowy dodatek do nagrodzonego niedawno Sustainability Optimisation Programme. Program optymalizacji zrównoważonego rozwoju Ricoh otrzymał pierwszą nagrodę w Konkursie Dobrych Praktyk Zrównoważonego Rozwoju (EFQM Sustainability Good Practice Competition 2011).
Print&Share i Print&Share Eco uzupełniają portfolio Ricoh w zakresie rozwiązań biurowych, które pomagają firmom zaoszczędzić koszty, zapewnić bezpieczeństwo, produktywność i zrównoważony rozwój. Są łatwe do zainstalowania i odpowiednie dla każdego komputera osobistego. Używając ich wraz z urządzeniami wielofunkcyjnymi Ricoh, firmy mogą zredukować koszty drukowania poprzez zmniejszanie liczby drukowanych przez pracowników stron, równocześnie dystrybuując dokumenty poprzez e-mail, faks lub archiwizację w magazynie elektronicznym.
Print&Share jest dostępny w Europie Zachodniej, w przyszłości będzie dostępny także w Polsce.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Wytwarzany przez Stora Enso karton Natura Life, charakteryzujący się naturalnym, brązowym odcieniem, znalazł po raz kolejny zastosowanie w produkcji opakowań Pure-Pak, stworzonych przez firmę Elopak. Tym razem został on wykorzystany w ich aseptycznej wersji, w której karton stworzony przez Stora Enso może znaleźć szersze niż dotychczas zastosowanie – m.in. przy produkcji opakowań na wyroby niewymagające chłodzenia.

Marcowe wydanie „Świata DRUKU”, które przygotowaliśmy z myślą o zbliżających się targach Packaging Innovations (Warszawa, 02–03.04.2019 r.), właśnie trafiło do drukarni i lada dzień znajdzie się w Państwa rękach. Tymczasem nasz zespół rozpoczął już intensywne przygotowania do czwartego w tym roku wydania naszego magazynu, które tworzymy na targi FESPA 2019 – największe międzynarodowe wydarzenie dla branży druku wielkoformatowego w nadchodzących miesiącach. Ponad 700 wystawców działających w zakresie sitodruku, druku cyfrowego i druku na tekstyliach spotka się w dniach 14–17 maja w Monachium. Nie zabraknie na nich również „Świata DRUKU”, który będzie nas wszystkich reprezentował na stoisku prasy branżowej.

25 marca br. w łódzkim Centrum Kreatywności Fabryka przy ul. Tymienieckiego 22G odbędzie się pierwsze spotkanie przedstawicieli firm z zakresu rejestracji i odzwierciedlania obrazów w najnowszych technologiach. Organizatorami konferencji, której patronem medialnym jest „Świat DRUKU”, są eM proove i Centrum Kreatywności Fabryka.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu