Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ritrama wprowadza ekologiczny papier Eden

Ritrama wprowadza ekologiczny papier Eden

Włoski dostawca materiałów samoprzylepnych Ritrama wprowadza na rynek naturalny papier Eden, przeznaczony do etykietowania produktów alkoholowych. Wyróżnia się on przyjazną dla środowiska kompozycją – składa się po połowie z włókien suszonej trawy i pozostałości czystych włókien celulozowych z pierwszego tłoczenia.

Eden jest przedstawiany przez producenta jako jeden z flagowych materiałów do etykietowania z kolekcji „Wino, alkohol i piwo rzemieślnicze”. Nowy papier nie tylko poprzez nazwę i skład odzwierciedla związki z naturą – ma także specyficzną strukturę, kolor i zapach (producent zapewnia, że pachnie jak trawa). Produkt ma certyfikat FSC, co jest efektem konsekwentnie prowadzonej przez Włochów działalności w oparciu o zasady odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Ponadto dzięki zawartości do 50% włókien suszonej trawy w pulpie udało się znacznie zmniejszyć zużycie wody i energii elektrycznej w procesie produkcji, a w konsekwencji ograniczyć ilość uwalnianego do atmosfery dwutlenku węgla.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas konferencji HP Reinvent, zorganizowanej dla globalnych partnerów firmy, zaprezentowano innowacje w zakresie urządzeń drukujących dla biznesu. Wśród nowości produktowych od HP znalazły się usługi JetAdvantage i Smart Device Services dla efektywnej obsługi oraz urządzenia serii LaserJet w formacie A3 i A4.

13 marca br. podczas międzynarodowej konferencji prasowej firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i MK Masterwork zaprezentowały przedstawicielom prasy branżowej z całego świata nowy, stworzony wspólnie model składarko-sklejarki, przeznaczony do produkcji opakowań – Diana Go. Spotkanie odbyło się w miejscowości Nové Město na Słowacji, gdzie MK Masterwork produkuje klejarki do folderów Diana.

Przedsiębiorstwo Reprocentrum z Gdańska zdecydowało się na zakup plotera wielkoformatowego w technologii żywicznej marki Mutoh – ValueJet 1324X.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu