Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Ritrama wprowadza ekologiczny papier Eden

Ritrama wprowadza ekologiczny papier Eden

Włoski dostawca materiałów samoprzylepnych Ritrama wprowadza na rynek naturalny papier Eden, przeznaczony do etykietowania produktów alkoholowych. Wyróżnia się on przyjazną dla środowiska kompozycją – składa się po połowie z włókien suszonej trawy i pozostałości czystych włókien celulozowych z pierwszego tłoczenia.

Eden jest przedstawiany przez producenta jako jeden z flagowych materiałów do etykietowania z kolekcji „Wino, alkohol i piwo rzemieślnicze”. Nowy papier nie tylko poprzez nazwę i skład odzwierciedla związki z naturą – ma także specyficzną strukturę, kolor i zapach (producent zapewnia, że pachnie jak trawa). Produkt ma certyfikat FSC, co jest efektem konsekwentnie prowadzonej przez Włochów działalności w oparciu o zasady odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Ponadto dzięki zawartości do 50% włókien suszonej trawy w pulpie udało się znacznie zmniejszyć zużycie wody i energii elektrycznej w procesie produkcji, a w konsekwencji ograniczyć ilość uwalnianego do atmosfery dwutlenku węgla.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Accurio Label 190 – pierwsza w Polsce maszyna Konica Minolta do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli – rozpoczęła niedawno pracę w firmie FlexOn. Drukarnia ta od lat specjalizuje się w produkcji etykiet i naklejek do różnego typu zastosowań.

W dniach 18–19 września br. w warszawskim EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja FestiwalDruku.pl. Wzorem lat ubiegłych towarzyszyć mu będzie równoległy FestiwalMarketingu.pl oraz wydarzenia uzupełniające.

Durst, austriacki producent wielkoformatowych maszyn cyfrowych, poinformował o zmianach w strukturze organizacyjnej w obszarze druków wielkoformatowych, polegających na wprowadzeniu platformy technologicznej P5 i planowanym rozwoju hybrydowych systemów drukowania.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu