Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Roland DG wprowadza na rynek UV VersaUV LEF2-300

Roland DG wprowadza na rynek UV VersaUV LEF2-300

Firma Roland DG Corporation wprowadziła na rynek w regionie EMEA najnowszy model płaskiej drukarki UV VersaUV LEF2-300. Został on zaprojektowany do bezpośredniego drukowania realistycznej grafiki z matowymi i błyszczącymi wykończeniami na obudowach telefonów komórkowych czy upominkach. Jak podaje producent, nowy LEF2-300 oferuje tę samą jakość druku co niedawno wprowadzony LEF2-200, a jednocześnie zapewnia 1,5-krotnie większą szybkość i powierzchnię drukowania oraz kilka ulepszeń.

Nowy model stołowej drukarki Roland jest przeznaczony dla firm zajmujących się produkcją artykułów promocyjnych, sprzedawców detalicznych, przedsiębiorstw przemysłowych, projektantów itd. Ploter LEF2-300 oferuje obszar zadruku o wymiarach 770 × 330 × 100 mm i może drukować na niemal każdej powierzchni i każdym rodzaju gotowych produktów, przekształcając je w spersonalizowane przedmioty. Typowe zastosowania obejmują zadruk niestandardowych artykułów promocyjnych i upominków, pamiątek, artykułów piśmiennych, elektroniki, nagród, znaków, opakowań, artykułów przemysłowych i prototypów. Maszyna dysponuje czterema głowicami drukującymi i dwiema lampami UV-LED o niskiej temperaturze, które błyskawicznie utwardzają atrament na powierzchni, umożliwiając wysokojakościowe odwzorowanie zdjęć, grafiki i drobnego tekstu na szerokiej gamie twardych i miękkich materiałów, w tym PCV, tworzyw sztucznych, płótna, drewna, skóry czy tkanin. Bezbarwny atrament zapewnia efekt połysku lub matowego wykończenia; można go nakładać także warstwowo, aby uzyskać realistyczny efekt tłoczeń lub tekstur.

Według Kohei Tanabe, kierującego działem druku cyfrowego w firmie Roland DG, zaawansowane funkcje nowego plotera LEF2-300 sprawiają, że drukowanie jest jeszcze łatwiejsze, szybsze i bardziej wydajne: „Ułatwiliśmy wielokrotne drukowanie tych samych danych przez wprowadzenie funkcji ponawiania zadania jednym naciśnięciem przycisku na panelu sterowania. Razem z możliwością monitorowania stanu pracy wielu drukarek w czasie rzeczywistym zwiększa to wydajność druku w przypadku dużych nakładów. Ponieważ styl życia i preferencje każdego człowieka stają się coraz bardziej zróżnicowane, popyt na wytwarzanie produktów jedynych w swoim rodzaju lub mieszanie drobnych serii wciąż rośnie. Seria LEF2 została zaprojektowana, aby sprostać takim wymaganiom, ponieważ może szybko drukować na żądanie na różnorodnych materiałach. Dodanie LEF2-300 do tej rodziny ploterów daje jeszcze większej liczbie klientów możliwość drukowania niesamowitej grafiki i realistycznych tekstur. Naszym celem jest opracowanie jak większej liczby rozwiązań, które pobudzą kreatywność klientów i przyspieszą rozwój ich firm”.

Ploter został premierowo zaprezentowany w Europie podczas niedawno zakończonych targów Labelexpo w Brukseli (24–27 września 2019 r.).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Szanowni Państwo – drodzy Prenumeratorzy!
Chcielibyśmy Państwa poinformować, że wyjątkowo w tym roku zamiast osobnych numerów majowego i czerwcowego naszego miesięcznika „Świat DRUKU” otrzymają Państwo połączone wydanie, które trafi do Państwa rąk w 25. tygodniu roku. Wszystkich Państwa, którzy czekają na nasze czasopismo i spodziewali się je otrzymać w bieżącym tygodniu, serdecznie przepraszamy za tę zmianę!
Obiecujemy, że nie zawiedziemy Państwa zaufania i przygotowywane łączone wydanie, z podwójną objętością interesujących artykułów i specjalnie uszlachetnioną okładką, wynagrodzi Państwu ten dłuższy czas oczekiwania na lekturę naszego miesięcznika.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie jako pierwsza firma opakowaniowa w Polsce (a także pierwsze w naszej części Europy) wdrożyły w swoim parku maszynowym cyfrową linię produkcyjną złożoną z drukującej maszyny HP Indigo 30000 oraz urządzenia do uszlachetniania – Scodix Ultra 202. Dzięki tej inwestycji CZK mogą realizować uszlachetnione i spersonalizowane opakowania premium najwyższej klasy w nakładach już od jednej sztuki. Taka linia umożliwia również druk materiałów z tektury litej, w tym metalizowanej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.