Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Roland DG wprowadza na rynek UV VersaUV LEF2-300

Roland DG wprowadza na rynek UV VersaUV LEF2-300

Firma Roland DG Corporation wprowadziła na rynek w regionie EMEA najnowszy model płaskiej drukarki UV VersaUV LEF2-300. Został on zaprojektowany do bezpośredniego drukowania realistycznej grafiki z matowymi i błyszczącymi wykończeniami na obudowach telefonów komórkowych czy upominkach. Jak podaje producent, nowy LEF2-300 oferuje tę samą jakość druku co niedawno wprowadzony LEF2-200, a jednocześnie zapewnia 1,5-krotnie większą szybkość i powierzchnię drukowania oraz kilka ulepszeń.

Nowy model stołowej drukarki Roland jest przeznaczony dla firm zajmujących się produkcją artykułów promocyjnych, sprzedawców detalicznych, przedsiębiorstw przemysłowych, projektantów itd. Ploter LEF2-300 oferuje obszar zadruku o wymiarach 770 × 330 × 100 mm i może drukować na niemal każdej powierzchni i każdym rodzaju gotowych produktów, przekształcając je w spersonalizowane przedmioty. Typowe zastosowania obejmują zadruk niestandardowych artykułów promocyjnych i upominków, pamiątek, artykułów piśmiennych, elektroniki, nagród, znaków, opakowań, artykułów przemysłowych i prototypów. Maszyna dysponuje czterema głowicami drukującymi i dwiema lampami UV-LED o niskiej temperaturze, które błyskawicznie utwardzają atrament na powierzchni, umożliwiając wysokojakościowe odwzorowanie zdjęć, grafiki i drobnego tekstu na szerokiej gamie twardych i miękkich materiałów, w tym PCV, tworzyw sztucznych, płótna, drewna, skóry czy tkanin. Bezbarwny atrament zapewnia efekt połysku lub matowego wykończenia; można go nakładać także warstwowo, aby uzyskać realistyczny efekt tłoczeń lub tekstur.

Według Kohei Tanabe, kierującego działem druku cyfrowego w firmie Roland DG, zaawansowane funkcje nowego plotera LEF2-300 sprawiają, że drukowanie jest jeszcze łatwiejsze, szybsze i bardziej wydajne: „Ułatwiliśmy wielokrotne drukowanie tych samych danych przez wprowadzenie funkcji ponawiania zadania jednym naciśnięciem przycisku na panelu sterowania. Razem z możliwością monitorowania stanu pracy wielu drukarek w czasie rzeczywistym zwiększa to wydajność druku w przypadku dużych nakładów. Ponieważ styl życia i preferencje każdego człowieka stają się coraz bardziej zróżnicowane, popyt na wytwarzanie produktów jedynych w swoim rodzaju lub mieszanie drobnych serii wciąż rośnie. Seria LEF2 została zaprojektowana, aby sprostać takim wymaganiom, ponieważ może szybko drukować na żądanie na różnorodnych materiałach. Dodanie LEF2-300 do tej rodziny ploterów daje jeszcze większej liczbie klientów możliwość drukowania niesamowitej grafiki i realistycznych tekstur. Naszym celem jest opracowanie jak większej liczby rozwiązań, które pobudzą kreatywność klientów i przyspieszą rozwój ich firm”.

Ploter został premierowo zaprezentowany w Europie podczas niedawno zakończonych targów Labelexpo w Brukseli (24–27 września 2019 r.).

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu