Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Rozwiązania firmy Hunkeler w cyfrowej drukarni dziełowej Sowa

Rozwiązania firmy Hunkeler w cyfrowej drukarni dziełowej Sowa

Przy nowo uruchomionej linii roll to stack firmy Hunkeler stoją od lewej: Michał Okurowski (Docufield) i Łukasz Wąwoźny (Sowa)

Drukarnia Sowa z podwarszawskiego Piaseczna, specjalizująca się w cyfrowej produkcji książek „na żądanie”, podjęła niedawno decyzję o powrocie – po kilkuletniej przerwie – do technologii realizowanej w trybie roll to roll. W związku z tym firma poczyniła znaczące inwestycje sprzętowe, m.in. w nową zwojową maszynę drukującą oraz współpracujące z nią urządzenia Hunkeler, niezbędne do przygotowania i dalszego przetwarzania wstęgi.

„Nasza firma jako pierwsza w Polsce wprowadziła w 1996 roku usługę druku książek na życzenie – mówi Łukasz Wąwoźny, dyrektor operacyjny drukarni Sowa. – Kilka lat później, wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, pojawiła się u nas technologia druku zwojowego, z powodzeniem wykorzystywana przez niemal dekadę. Jednak postępujące zmiany na rynku książki spowodowały, że z czasem postawiliśmy na produkcję w trybie arkuszowym. Uważnie obserwowaliśmy przy tym rozwój technologiczny maszyn pracujących w trybie roll to roll, wzrost ich elastyczności, jakości, wydajności. Powrót do niej rozważaliśmy bardzo poważnie już od kilkunastu miesięcy. Wreszcie wdrożona została w Sowie pełna linia umożliwiająca bardzo elastyczną produkcję książek oraz broszur – zarówno w trybie print od demand, jak też w kontekście zleceń średnionakładowych. Dzięki nowej rolowej maszynie oraz urządzeniom Hunkeler możemy realizować w tym samym czasie większą liczbę stron niż pięć pozostałych, wykorzystywanych przez nas urządzeń arkuszowych”.
Po dwóch miesiącach od wdrożenia nowej linii Sowa odnotowała nie tylko znaczący wzrost wydajności, ale też liczby zleceń. Te realizowane w technologii zwojowej cechuje – jak dodaje dyrektor operacyjny drukarni – znacznie wyższa jakość w porównaniu z maszynami wykorzystywanymi przez nią przed laty.

Łukasz Wąwoźny chwali też wydajność, jaką zapewnia linia typu roll to stack marki Hunkeler, umożliwiająca cięcie zadrukowanej wstęgi na arkusze: „Pozwala ona uzyskać gotowe do dalszej obróbki bloki. To znacząco wpływa na wydajność produkcji i czas niezbędny na realizację książek, zwłaszcza w kontekście zleceń z zakresu POD. Wśród naszych klientów około 50% to zleceniodawcy z zagranicy. Dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym jesteśmy w stanie dostarczyć im gotowy produkt w ciągu 2–3 dni roboczych”. Michał Okurowski, dyrektor ds. rozwoju w firmie Docufield, będącej wyłącznym przedstawicielem marki Hunkeler w naszym kraju, która dostarczyła urządzenia do drukarni, uzupełnia: „Wspomniana linia to rozwiązanie umożliwiające poprzeczne rotacyjne odcinanie wstęgi na arkusze, a następnie wzdłużne rozcinanie arkusza na użytki i wykładanie w postaci już przygotowanych bloków książek. W każdym z nawet trzech jednocześnie wykładanych stosów, bloki książek są względem siebie przesuwane, co umożliwia wygodną i efektywną pracę z oklejarką. Dostarczone do drukarni Sowa rozwiązania nie tylko w pełni odpowiadają wysokiej prędkości zakupionej przez nią maszyny drukującej, ale też mają potencjał na przyszłość. Warto zwrócić uwagę na wysokie tempo, w jakim Sowa wdrożyła nowe rozwiązania. Transformacja z arkusza na rolę odbyła się bez żadnych przestojów w realizowanych zleceniach”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.