Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Rozwiązania inkjetowe w meksykańskiej drukarni PSM

Rozwiązania inkjetowe w meksykańskiej drukarni PSM

Meksykańska drukarnia PSM (Producciones Signaléticas Mexicanas) zakupiła niedawno czwartą na przestrzeni minionych czterech lat maszynę inkjetową marki Agfa. Jest nią hybrydowy ploter Jeti Tauro H3300 LED. Jak podaje kierownictwo PSM, wdrożenie rozwiązań tej marki pozwoliło zredukować zużycie atramentu nawet o 50%, a zarazem znacząco zwiększyć wydajność. Firma obsługuje klientów reprezentujących segment sprzedaży detalicznej, domy towarowe i supermarkety.

PSM została założona w 1979 r. przez Armando Becerrę. W ostatnich latach odnotowuje dynamiczne wzrosty – obecnie zatrudnia niemal 190 osób. Niedawno jej właściciel otworzył drugi zakład produkcyjny, nieustannie też inwestuje w nowe rozwiązania technologiczne. Jego najnowszym nabytkiem jest wysokowydajny ploter hybrydowy Agfa Jeti Tauro H3300 LED.

Stały wzrost wydajności

Carlos Becerra, dyrektor handlowy PSM, niezwykle ceni sobie wysoką jakość i wydajność, jaką zapewniły dostarczane tu sukcesywnie rozwiązania Agfa: „Polegamy na nich, gdyż pozwalają nam dostarczać klientom wydruki najwyższej jakości i gwarantują krótki czas realizacji zleceń. Są przy tym kompatybilne ze światowymi standardami w zakresie jakości”.

Marcos Córdova, dyrektor operacyjny dodaje, że wybór nowego plotera Jeti Tauro H3300 LED został poprzedzony jego prezentacjami w kanadyjskim centrum pokazowym Agfa. Na kierownictwie PSM – jak podkreśla – szczególne wrażenie zrobiła jego wysoka wydajność: „Pokazy „na żywo” przy wykorzystaniu naszych plików, pozwoliły nam zrozumieć potencjał oferowany przez tę maszynę”. Okazało się też, że sam proces instalacji tak dużego urządzenia przebiegł bardzo sprawnie i bezproblemowo”.

„Ploter Jeti Tauro 4-krotnie zwiększył nasz potencjał wytwórczy i pozwolił na przyjmowanie znacząco większych zamówień – mówi Armando Becerra. – Jesteśmy przekonani, że maszyna ta pomoże nam w sprostaniu przyszłym wyzwaniom i przekraczaniu kolejnych granic”.

Za sprawą zastosowanej tu technologii Thin Ink Layer, będącej składową właściwej kombinacji atramentów, oprogramowania i technologii druku, firma odnotowała też oszczędności w zużyciu materiałów eksploatacyjnych. Mówi Marcos Córdova: „Redukcja w zużyciu atramentów, uzyskiwana dzięki maszynom Agfa, jest naprawdę znacząca. W porównaniu ze sprzętem innych producentów, jaki wcześniej wykorzystywaliśmy, wynosi ona 50%”.

Niezawodny partner

Jak podkreśla kierownictwo PSM, relacje łączące drukarnię z firmą Agfa bazują na zaangażowaniu i wzajemnym zaufaniu. To podejście najlepiej ilustruje fakt, że ploter Jeti Tauro jest czwartym rozwiązaniem tej marki, jakie pojawiło się tu w ciągu zaledwie czterech lat. Wcześniej – sukcesywnie – meksykańska drukarnia wdrażała maszyny: hybrydową Anapurna H2500i LED i dwie płaskie Jeti Mira MG2732 LED. Armando Becerra jest przekonany, że nowo zakupiony Jeti Tauro H3300 LED będzie znaczącym wsparciem dla PSM w pokonywaniu kolejnych wyzwań i w dalszej ekspansji rynkowej.

Marcos Córdova wskazuje na jeszcze jeden aspekt niezwykle owocnej współpracy z firmą Agfa – serwis: „Jest to bardzo ważne, by mieć stałe wsparcie techniczne, zwłaszcza w przypadku tak rozbudowanego parku sprzętowego. Agfa dała nam poczucie pewności, że uzyskamy kompleksową opiekę serwisową z jej strony w cyklu całodobowym i stały dostęp do profesjonalnego serwisu”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.