Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / SimpliCity z kolejnym rozwiązaniem marki Agfa

SimpliCity z kolejnym rozwiązaniem marki Agfa

Przy ploterze Jeti Titan stoją od lewej: Piotr Żurek (SimpliCity) i Przemysław Arabski (Agfa)
Fot. Agfa

Od kilku miesięcy pracę firmy SimpliCity z Poznania wspomaga ploter Jeti Titan, oferujący bezpośredni zadruk mediów w technice inkjet UV. To już drugie dostarczone tam rozwiązanie marki Agfa – ponad dwa lata temu ten dom produkcyjny stał się pierwszym w Polsce użytkownikiem hybrydowego plotera Anapurna H3200i LED.

SimpliCity obchodzi w tym roku 15-lecie istnienia. Firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze klientów sieciowych, w mniejszym stopniu – agencji reklamowych, oferując rozwiązania z zakresu szeroko rozumianej identyfikacji wizualnej. „Naszym klientom, wśród których ok. 20% stanową odbiorcy zagraniczni, zapewniamy projekt, jego wykonanie, realizację i montaż. Zlecenia te dotyczą zarówno wyposażenia wnętrz, jak też form zewnętrznych. Z uwagi na ich specyfikę druk stanowi niezwykle ważny element całego procesu, stąd też inwestycje w sprzęt najwyższej klasy” – mówi Robert Radecki, prezes zarządu SimpliCity, i dodaje: „Zakup plotera Anapurna H3200i LED okazał się bardzo ważny dla naszego rozwoju – pozwolił na zwiększenie liczby zleceń wykonywanych zwłaszcza na podłożach sztywnych, takich jak spienione PCV czy kompozyty. Doceniamy jej „hybrydowość”, bowiem zadrukowuje także nietypowe podłoża giętkie, np. folie magnetyczne, oraz oferuje wyrazistość finalnej reprodukcji, żywotność barw i odwzorowanie szczegółów. Byliśmy zadowoleni także z samej współpracy z firmą Agfa, dlatego gdy przyszedł czas na zakup kolejnego urządzenia drukującego w trybie płaskim, swoje zainteresowanie skierowaliśmy w stronę tego dostawcy, mimo że wcześniej byliśmy związani z inną marką wielkoformatowych ploterów inkjetowych”.

Ploter Jeti Titan jest przeznaczony do przemysłowej, wysokowydajnej produkcji w cyklu 24/7. Jak podaje producent, maszyna ta cechuje się wysoką prędkością, sięgającą 226 m2/h. Dzięki 7-pikolitrowym kroplom atramentu aplikowanym na podłoże oferuje dokładne odwzorowanie detali oraz 4-punktowego tekstu, zaś rozdzielczość rzędu 1200 dpi oznacza możliwość wykonywania prac o fotorealistycznej jakości. Zapewnia drukowanie w formacie 2 × 3,2 m, sterowana jest najnowszą wersją systemu Asanti.

„Maszyna Jeti Titan pracuje w cyklu trzyzmianowym, przez kilka miesięcy zrealizowaliśmy już prace na kilkudziesięciu tys. m2 różnorodnych podłoży sztywnych. Dotychczasowa eksploatacja obu rozwiązań marki Agfa utwierdziła nas w przekonaniu, że współpraca z tym producentem to strzał w dziesiątkę. Nasza firma wciąż się rozwija, planujemy przeprowadzką do większej siedziby, wkrótce pojawią się u nas kolejne urządzenia drukujące, i już dzisiaj możemy zaanonsować, że znajdzie się wśród nich m.in. następny ploter tej marki” – podsumowuje Robert Radecki.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Comexi, dostawca rozwiązań dla sektora elastycznych opakowań, poinformował o wdrożeniu inteligentnych okularów ze zdalną łącznością, które umożliwiają wymianę informacji między klientami a działem wsparcia producenta w czasie rzeczywistym i z podglądem pola widzenia użytkownika maszyny. Remote Support z inteligentnymi okularami to system komunikacji zapewniający pomoc techniczną w systemie 24/7, co pomaga skrócić czas przestoju maszyny i znacznie poprawia wydajność produkcji.

Podczas zbliżających się targów FestiwalDruku.pl, które odbędą się w dniach 18–19 września br. w warszawskiej hali EXPO XXI, firma API.PL zaprezentuje szeroką ofertę mediów i podłoży do druku. Będą wśród nich nowości produktowe: tekstylia podłogowe (wykładziny, dywaniki, wycieraczki), tkaniny do reklamy wielkoformatowej, media repozycjonowane). Stoisko zostanie podzielone na dwie części – w strefie B2B można będzie poznać ofertę firmy z zakresu druku wielkoformatowego oraz umówić się na prezentację urządzeń w nowym demoroomie, zaś w Strefie Doświadczeń będą prezentowane właściwości i możliwości zastosowania mediów. API.PL przygotowuje również warsztaty praktyczne ze stosowania i aplikowania mediów do druku typu outdoor i indoor.

Firma Wacom zaprezentowała nowy 22” ekran piórkowy z serii Cintiq. Urządzenie ma być tańszą alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na któryś z modeli z wyższej serii Cintiq Pro. Pozbawiono je pewnych funkcjonalności (jak rozdzielczość 4K czy nawigowanie za pomocą gestów dotykowych), ale to co najważniejsze dla tabletów tej marki, czyli nadzwyczaj dokładne piórko Wacom Pro Pen 2, jest częścią zestawu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu