Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / SimpliCity z kolejnym rozwiązaniem marki Agfa

SimpliCity z kolejnym rozwiązaniem marki Agfa

Przy ploterze Jeti Titan stoją od lewej: Piotr Żurek (SimpliCity) i Przemysław Arabski (Agfa)
Fot. Agfa

Od kilku miesięcy pracę firmy SimpliCity z Poznania wspomaga ploter Jeti Titan, oferujący bezpośredni zadruk mediów w technice inkjet UV. To już drugie dostarczone tam rozwiązanie marki Agfa – ponad dwa lata temu ten dom produkcyjny stał się pierwszym w Polsce użytkownikiem hybrydowego plotera Anapurna H3200i LED.

SimpliCity obchodzi w tym roku 15-lecie istnienia. Firma specjalizuje się w kompleksowej obsłudze klientów sieciowych, w mniejszym stopniu – agencji reklamowych, oferując rozwiązania z zakresu szeroko rozumianej identyfikacji wizualnej. „Naszym klientom, wśród których ok. 20% stanową odbiorcy zagraniczni, zapewniamy projekt, jego wykonanie, realizację i montaż. Zlecenia te dotyczą zarówno wyposażenia wnętrz, jak też form zewnętrznych. Z uwagi na ich specyfikę druk stanowi niezwykle ważny element całego procesu, stąd też inwestycje w sprzęt najwyższej klasy” – mówi Robert Radecki, prezes zarządu SimpliCity, i dodaje: „Zakup plotera Anapurna H3200i LED okazał się bardzo ważny dla naszego rozwoju – pozwolił na zwiększenie liczby zleceń wykonywanych zwłaszcza na podłożach sztywnych, takich jak spienione PCV czy kompozyty. Doceniamy jej „hybrydowość”, bowiem zadrukowuje także nietypowe podłoża giętkie, np. folie magnetyczne, oraz oferuje wyrazistość finalnej reprodukcji, żywotność barw i odwzorowanie szczegółów. Byliśmy zadowoleni także z samej współpracy z firmą Agfa, dlatego gdy przyszedł czas na zakup kolejnego urządzenia drukującego w trybie płaskim, swoje zainteresowanie skierowaliśmy w stronę tego dostawcy, mimo że wcześniej byliśmy związani z inną marką wielkoformatowych ploterów inkjetowych”.

Ploter Jeti Titan jest przeznaczony do przemysłowej, wysokowydajnej produkcji w cyklu 24/7. Jak podaje producent, maszyna ta cechuje się wysoką prędkością, sięgającą 226 m2/h. Dzięki 7-pikolitrowym kroplom atramentu aplikowanym na podłoże oferuje dokładne odwzorowanie detali oraz 4-punktowego tekstu, zaś rozdzielczość rzędu 1200 dpi oznacza możliwość wykonywania prac o fotorealistycznej jakości. Zapewnia drukowanie w formacie 2 × 3,2 m, sterowana jest najnowszą wersją systemu Asanti.

„Maszyna Jeti Titan pracuje w cyklu trzyzmianowym, przez kilka miesięcy zrealizowaliśmy już prace na kilkudziesięciu tys. m2 różnorodnych podłoży sztywnych. Dotychczasowa eksploatacja obu rozwiązań marki Agfa utwierdziła nas w przekonaniu, że współpraca z tym producentem to strzał w dziesiątkę. Nasza firma wciąż się rozwija, planujemy przeprowadzką do większej siedziby, wkrótce pojawią się u nas kolejne urządzenia drukujące, i już dzisiaj możemy zaanonsować, że znajdzie się wśród nich m.in. następny ploter tej marki” – podsumowuje Robert Radecki.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polski Drukarz sp. z o.o., wraz ze współorganizatorami i partnerami, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką Color Managementu na XIII konferencję z cyklu „Akademia Zarządzania Barwą”, organizowaną w ramach Akademii Wiedzy. W tym roku spotkamy się 27 listopada w Centrum Konferencyjno-Apartamentowym „Mrówka” przy ul. Przekornej 33 w Warszawie.

Za oknem złota polska jesień, a my już intensywnie pracujemy nad listopadowym wydaniem naszego magazynu. Gros miejsca poświęcimy w nim przygotowaniu materiałów do druku. Zajmiemy się zarządzaniem barwą, standaryzacją, proofingiem, kontrolą jakości. Stąd już blisko do wytworzenia formy drukowej – kolejnym tematem przewodnim będą zatem urządzenia i materiały do wytwarzania form drukowych oraz usługi przygotowania form drukowych. Napiszemy także o najnowszych rozwiązaniach software’owych w zakresie prepressu, automatyzacji produkcji i zarządzania przepływem pracy.
Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest posiadanie funduszy zarówno na inwestycje, jak i na bieżącą działalność firmy. Dlatego poruszymy tematykę faktoringu i leasingu w branży poligraficznej. Nie zabraknie też miejsca dla opakowań klasy premium, projektowania opakowań i rozwiązań do korespondencji masowej.
Serdecznie zapraszamy Państwa do publikacji materiałów reklamowych i PR-owych w listopadowym wydaniu „Świata DRUKU”.

W Ambasadzie Finlandii w Warszawie w dn. 9 października 2019 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany raport VTT Technical Research Center of Finland pt. „Going beyond a circular economy”, skupiający się na wizji przyszłej, zrównoważonej gospodarki. Spotkanie zorganizowano w ramach Polskiego Tygodnia Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (Polish Circular Week), którego celem jest pokazanie, że gospodarka o obiegu zamkniętym to nie abstrakcyjny koncept, ale realny element współczesnego życia gospodarczego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu