Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Skuteczne przewidywanie zdarzeń produkcyjnych i konserwacji

Skuteczne przewidywanie zdarzeń produkcyjnych i konserwacji

System drukujący Durst serii P5

Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego, poinformował o rozpoczęciu projektu Premise. Jego celem jest opracowanie infrastruktury technicznej z wykorzystaniem technologii baz danych, która umożliwi przewidywanie działań konserwacyjnych w obiektach produkcyjnych. Prace mają potrwać do lipca 2022 r.

Maszyny Durst zawierają wbudowane czujniki, które dostarczają informacji o działaniu i stanie poszczególnych komponentów. Aby nie dopuścić do przestojów, producent opracował specyfikacje i cykle konserwacji. Jednak każda maszyna ma inne uwarunkowania, co wpływa na wydajność, dlatego potrzebne są algorytmy zdolne przewidzieć możliwe zdarzenia lub konieczność konserwacji. Celem projektu Premise jest właśnie ich opracowanie.

„Projekt Premise jest kolejnym elementem naszej wizji inteligentnej fabryki, w której infrastruktura sieciowa, inteligentne systemy produkcyjne i innowacyjne oprogramowanie umożliwiają zautomatyzowany proces biznesowy” – mówi Michael Deflorian, Business Unit Manager Software & Solutions w Durst Group. Z kolei Christian Casazza, dyrektor ds. obsługi klienta w Durst Group, dodaje: „Sprzedajemy systemy druku cyfrowego na całym świecie i wyposażamy je w oprogramowanie analityczne. Połączenie inteligentnych czujników oraz oceny oprogramowania pod kątem danych podzespołów i maszyn stanowi podstawę konserwacji predykcyjnej – wykrywania błędów, konieczności serwisowania lub wymiany części zamiennych z wyprzedzeniem, co pozwala odpowiednio dostosować produkcję. W Premise idziemy o krok dalej i wykorzystujemy metody sztucznej inteligencji, aby przewidywania i interwencje były jeszcze skuteczniejsze”.

Finansowany ze środków UE projekt, którym kieruje Johann Gamper, profesor i prorektor ds. badań na Wydziale Informatyki włoskiego uniwersytetu w Bozen (The Free University of Bozen-Bolzano), jest realizowany wspólnie z uczelnią oraz firmą TechnoAlpin, specjalizującą się w systemach naśnieżania.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.