Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Speedmaster XL 162 podwaja wydajność drukarni Saxoprint

Speedmaster XL 162 podwaja wydajność drukarni Saxoprint

Klaus Sauer, dyrektor zarządzający Saxoprint przy nowej maszynie Speedmaster XL 162 z systemem CutStar

W styczniu tego roku internetowa drukarnia Saxoprint z Drezna zainstalowała wielkoformatowe rozwiązanie firmy Heidelberg – Speedmaster XL 162. Jest to 8-kolorowa maszyna drukująca z odwracaniem arkusza i z pierwszym na świecie w formacie 7B systemem podawania papieru z roli i cięcia – CutStar.

Saxoprint w ostatnich latach odnotował 2-cyfrowy wzrost sprzedaży, a w ubiegłym roku osiągnął sprzedaż w wysokości ponad 100 mln euro jako drukarnia akcydensowa online w ramach grupy CEWE, do której należy od 2012 r. Aż 80 % jej działalności stanowią ulotki, plakaty, katalogi i broszury, jednak coraz większe znaczenie zyskuje segment opakowań i procesów introligatorskich. Drukarnia zatrudnia ok. 550 osób, pracuje w systemie 3-zmianowym, dziennie realizuje nawet 5 tys. zamówień zlecanych przez klientów indywidualnych, biznesowych, agencje i pośredników usług z całej Europy. Aby móc podołać wyzwaniom i wymaganiom rynku, przedsiębiorstwo systematycznie inwestuje w rozwój parku maszynowego i nowoczesne procesy zarzadzania pracą (w ciągu ostatnich siedmiu lat suma wydatków inwestycyjnych wyniosła ponad 70 mln euro).

Saxoprint ma teraz osiem arkuszowych offsetowych maszyn drukujących z łącznie 36 zespołami drukującymi z Heidelberga: pięć wielkoformatowych maszyn Speedmaster XL 162, jedną Speedmaster XL 145 i dwie maszyny Speedmaster XL 106, z których obie są wyposażone w system cięcia CutStar. System ten w innych formatach, takich jak 50 × 70 lub 70 × 100, jest obecny w ofercie Heidelberga od wielu lat. Teraz możliwość podawania papieru w arkuszach lub roli jest dostępna także w formacie 7B, co znacznie skraca czasy narządu oraz oznacza mniej przestojów i nieprzerwaną stabilność pracy. Ponadto CutStar ma tolerancję cięcia mniejszą niż 0,3 milimetra, lepszą niż tolerancja stosów papieru produkowanych przemysłowo. Oznacza to, że cięte arkusze w dostawie mogą przejść prosto do działu introligatorni. „Nasze dotychczasowe doświadczenia z CutStar mówią same za siebie. Przy jednej zmianie szpuli podawana jest taka sama liczba arkuszy jak przy trzech do czterech paletach z papierem. Udało się nam skompensować 10-procentowy wzrost ceny papieru dzięki innowacjom i zwiększonej wydajności. Jest to tym bardziej znaczące, że papier stanowi nawet 30% naszych kosztów, ponadto papier w rolach jest o 6% tańszy niż w arkuszach” – mówi Klaus Sauer, dyrektor zarządzający Saxoprint.

Wieloletnia współpraca obu firm jest kontynuowana – obecnie trwa trzyletni projekt integracyjny, który powinien zakończyć się autonomicznym drukiem dzięki przepływowi pracy Prinect.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego organizuje 4 lutego br. bezpłatny webinar dla branży poligraficznej, zatytułowany „Perspektywy rozwoju w nowej rzeczywistości”. Będzie to już druga edycja spotkania w formie online #PrintOn WebinAir – poprzednia, która odbyła się w listopadzie ub.r., poświęcona była prezentacji rozwiązań mogących pomóc odnaleźć się drukarniom w nowej rzeczywistości. Relację z tego wydarzenia znajdą Państwo w styczniowym wydaniu „Świata DRUKU”.

Sato, dostawca rozwiązań z zakresu auto-ID oraz etykietowania, wprowadza na rynek nową drukarkę CL6NX Plus do druku termicznego i termotransferowego. Nowy model został zaprojektowany z myślą o usprawnieniu monitorowania operacji. Firma uatrakcyjniła również ofertę dotychczasowych urządzeń serii NX, wprowadzając szereg aktualizacji dla drukarek serii CL4NX Plus.

Dostawca papierowych rozwiązań opakowaniowych – Smurfit Kappa – ogłosił zwiększenie swojego zaangażowania w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez, weryfikację dotychczasowych celów i wyznaczenie kolejnych w nowych obszarach działalności. Cele te, sformułowane w programie Better Planet 2050, dotyczą dalszego ograniczania wpływu firmy na środowisko naturalne, zwiększenia wsparcia dla społeczności, wśród których funkcjonuje i poprawy warunków życia swoich pracowników.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.