Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Sprawniejsze monitorowanie druku termicznego i termotransferowego

Sprawniejsze monitorowanie druku termicznego i termotransferowego

Sato, dostawca rozwiązań z zakresu auto-ID oraz etykietowania, wprowadza na rynek nową drukarkę CL6NX Plus do druku termicznego i termotransferowego. Nowy model został zaprojektowany z myślą o usprawnieniu monitorowania operacji. Firma uatrakcyjniła również ofertę dotychczasowych urządzeń serii NX, wprowadzając szereg aktualizacji dla drukarek serii CL4NX Plus.

Jak podaje producent, przemysłowe urządzenie CL6NX Plus wyróżnia się wszechstronnością i sprawdzi się na każdym etapie łańcucha dostaw, m.in. przy etykietowaniu palet (oferuje druk etykiet o większych rozmiarach i w wysokiej rozdzielczości – 305 dpi). Model ten osiąga prędkość pracy do 254 mm/s, zawiera również wbudowane oprogramowanie do emulacji protokołów innych producentów, umożliwiając bezproblemową integrację nowego urządzenia z istniejącymi procesami bez zakłócania dotychczasowych operacji i obniżania wydajności. Wbudowana obsługa RFID pozwala również na znaczne zwiększenie skuteczności działań monitorowania przesyłek. Urządzenie obsługuje również technologię Sato AEP (Application Enabled Printing) – to zaawansowana, wbudowana inteligencja, która umożliwia dostosowanie drukarki do istniejących procesów pracy. Ponadto drukarka ma wbudowaną aplikację Sato Online Services (SOS) oraz PDF Direct Printing, Sato App Storage i Soti Connect.

Laurent Lassus, dyrektor zarządzający SATO Europe firmy SAT, podkreśla: „Firmy coraz częściej korzystają z dostępnych im baz danych do tworzenia bardziej niezawodnych procesów monitorowania, zwiększania swojej wydajności i poprawy obsługi klienta. Rosnąca popularność Internetu rzeczy przyspiesza transformację w wielu branżach. Model CL6NX Plus powstał w ścisłej współpracy z naszymi klientami – chcemy zapewnić im wsparcie, które pozwoli ich firmom znacznie zwiększyć wydajność operacyjną”.

Ponadto firma Sato poinformowała, że zarówno 4-, jak i 6-calowe modele CLNX Plus obsługują teraz nowy protokół bezpieczeństwa sieci LAN 802.1x, co umożliwia stosowanie tych urządzeń w szerszym zakresie środowisk. W aktualizacji 4-calowej drukarki ulepszone funkcję obsługi znaczników RFID o wysokiej częstotliwości oraz obsługę gilotyny rotacyjnej.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Drukarnia Faber Print z Grodziska Mazowieckiego k. Warszawy jako pierwsza w Polsce zainstalowała nową maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Uruchomienie systemu miało miejsce w grudniu ub.r., i do tej pory udało się wykonać już na niej szereg prac, które wcześniej trafiałyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

Arctic Paper oddaje do użytku rozbudowaną elektrownię wodną w papierni w Munkedal. Inwestycja o wartości 100 mln koron szwedzkich (ok. 45 mln zł) zwiększa moc z 2 do 6 MW, co w połączeniu z planowaną ciepłownią na biomasę pozwoli, aby dzięki własnej energii zaspokoić do 80% potrzeb energetycznych papierni w Munkedal.

Podczas wspólnego webinarium, zorganizowanego 17 lutego br., firmy Mark Andy i Domino oficjalnie poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej, cyfrowej maszyny wąskowstęgowej – Digital Series iQ, bazującej na doświadczeniach obu producentów. Urządzenie dołączyło do coraz szerszego portfolio hybrydowych maszyn cyfrowych Mark Andy, a jego „sercem” jest nowy moduł inkjetowy stworzony przez Domino – V1610i UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.