Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Stora Enso ulepsza karton Performa Brilliance

Stora Enso ulepsza karton Performa Brilliance

Fot. Stora Enso

Stora Enso poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej wersji kartonu Performa Brilliance o gramaturze 395 g/m2. Wzbogacony o warstwę wykonaną z celulozy mikrofibrylowanej (MFC), jest on zaawansowanym, odnawialnym i w pełni biodegradowalnym materiałem, bazującym na włóknach pierwotnych. Służy do produkcji lżejszych, mocniejszych i bardziej proekologicznych opakowań.

Karton Performa Brilliance w nowej, wysokogramaturowej wersji jest przeznaczony do produkcji opakowań pudełkowych na dobra luksusowe i klasy premium, gdzie z jednej strony – jak zaznacza producent – istotna jest jego wytrzymałość, z drugiej – spełnia on wymagania końcowych użytkowników względem przyjazności dla środowiska i odnawialności. „Cieszymy się, mogąc zaprezentować rynkowi pierwszy w naszej ofercie karton pudełkowy, zawierający – jako warstwę środkową – powłokę MFC, czyniącą go rozwiązaniem bardziej zaawansowanym i odpornym. Jak pokazują nasze wcześniejsze doświadczenia, wytwarzana przez Stora Enso celuloza mikrofibrylowana poprawia właściwości oferowanych przez nas materiałów odnawialnych. Ma też znaczący potencjał w kontekście zastąpienia materiałów bazujących na surowcach kopalnych w wielu segmentach rynkowych” – mówi Eva Lundqvist, menedżer produktu w dziale Consumer Board firmy Stora Enso.

Jak podaje producent, karton Performa Brilliance charakteryzuje się wysoką jasnością, gładkością i atrakcyjnością wizualną oraz najwyższym w swojej klasie produktów poziomem białości po obu stronach materiału. Zaprojektowany został z myślą o zastosowaniu przy produkcji opakowań farmaceutycznych, kosmetycznych oraz na dobra luksusowe. Zdaniem Stora Enso równie dobrze sprawdza się on przy produkcji okładek książkowych, kart pocztowych, ulotek, biletów czy zawieszek. Obecnie rodzina kartonów Performa Brilliance uwzględnia następujące gramatury: 80, 200, 215, 230, 245, 260, 280, 300, 320, 345, 370 i 395 g/m2.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.