Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Strategiczne decyzje w Heidelbergu

Strategiczne decyzje w Heidelbergu

Firma Heidelberg poinformowała o podjęciu działań restrukturyzacyjnych, mających poprawić jej stabilność finansową oraz wzmocnić ścieżkę rozwoju. Najważniejsze decyzje dotyczą wycofania jeszcze w tym roku z produkcji maszyn Primefire oraz offsetowych w wielkim formacie. Dodatkowo planowana jest wypłata 375 mln euro z aktywów powierniczych założonego w 2005 r. funduszu emerytalnego Heidelberg Pension-Trust e.V.

Wprawdzie podczas wirtualnej konferencji prasowej 12 marca (pisaliśmy o tym TUTAJ) Heidelberg poinformował o rozwoju maszyn Primefire, jednak chwilę potem plany te uległy zmianie. „Koncentrując się na podstawowej działalności, która przynosi zyski i konsekwentnie dostosowując koszty, chcemy bez restrukturyzacji osiągnąć poprawę EBITDA o 100 mln euro. Jednocześnie przeniesienie rezerw z funduszu powierniczego prawie całkowicie zmniejszy nasze zadłużenie finansowe netto. Powinno to znacznie poprawić stabilność finansową Heidelberga” – czytamy w komunikacie prasowym. „Reorganizacja Heidelberga jest dla naszej firmy decydującym krokiem, który obejmuje również bolesne środki. Choć decyzja nie była dla nas łatwa, jest jednak konieczna, aby przywrócić naszą firmę znów na drogę do sukcesu. Rezygnując z nierentownych produktów, uwolnimy moce na dochodowe produkty. W tym obszarze będziemy dalej rozszerzać wiodącą pozycję rynkową Heidelberga dzięki możliwościom digitalizacji” – powiedział Rainer Hundsdörfer, prezes zarządu firmy. Przenosząc środki z funduszu emerytalnego zarząd Heidelberg Pension Trust postanowił wesprzeć stabilizację Heidelberga i obniżyć aktywa powiernicze do poziomu, który nie jest objęty ustawową ochroną roszczeń emerytalnych. Decyzja ta nie ma zatem negatywnego wpływu na istniejące i przyszłe prawa do emerytur.

W komunikacie prasowym podano, że dostosowanie obejmuje również zrównoważoną redukcję kosztów produkcji i strukturalnych. Planowane oszczędności będą miały wpływ na likwidację 2 tys. miejsc pracy na całym świecie. Jednorazowe wydatki wymagane na wdrożenie pakietu oszczędnościowego szacuje się na około 300 mln euro, w zależności od wyniku negocjacji ze związkami zawodowymi i obciążeniami bilansowymi w roku budżetowym 2019/2020.

Poza tymi ruchami firma Heidelberg chce jak najbardziej dalej poszerzać swoją rolę na rynku poligrafii dzięki integrowaniu rozwiązań cyfrowych z modelem biznesowym, takim jak subskrypcja, w celu jeszcze lepszej obsługi klientów, a tym samym własnego rozwoju i wzrostu w sposób zrównoważony. Przyszłe inwestycje będą koncentrować się na cyfryzacji „End-to-end”, w szczególności tworzenia dla klientów zintegrowanych rozwiązań dla maszyn drukujących, oprogramowania, materiałów i usług. Celem firmy jest stworzenie międzybranżowej platformy opartej na IoT, na której wszystkie relacje klient – dostawca mogą być przetwarzane automatycznie. Dzięki temu rozwiązaniu drukarnie mogą znacznie poprawić swoją wydajność.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

w tym trudnym dla nas wszystkich czasie mamy do czynienia z wyzwaniami, które wpływają zarówno na nasze życie prywatne, jak i prowadzoną przez nas działalność. Wydawać by się mogło, że mamy mniej pracy – nic bardziej mylnego. Dynamiczne zmiany w otoczeniu powodują, że nasz zespół pozostaje w ciągłej gotowości do informowania Państwa o bieżącej sytuacji oraz dostosowania naszych planów wydawniczych do obecnych realiów. Na szczęście wiemy z rozmów z Państwem, że w naszej branży dużo się dzieje, gros drukarń pracuje pełną parą, a dostawcy starają się zrealizować spływające zamówienia.
Pomimo utrudnień związanych z epidemią COVID-19 branża poligraficzna wciąż się rozwija, a my dowiadujemy się o nowościach, które są wprowadzane na rynek, mimo że najważniejsze targi są odwoływane, i o tym, że w wielu zakładach uruchamiane są nowe maszyny.

Wiele firm związanych z poligrafią, działających na polskim rynku, czynnie włączyło się do walki z agresywnym koronawirusem. Jedni – jak np. RSC Auto ID Distribution i OOH magazine – organizują zbiórki pieniężne i rzeczowe, których efekty zostaną przekazane bezpośrednio do odpowiednich służb lub na zakup środków ochronnych i sprzętu medycznego, inni informują – jak np. HP, Atrium czy Ptak Warsaw Expo – o podejmowanych działaniach mających wspomóc służbę zdrowia.
Zobacz, jak możesz pomóc.

Od kwietnia br. Heidelberg wprowadzi na rynek – jak zapowiada – najbardziej inteligentnego i zautomatyzowanego Speedmastera do produkcji seryjnej. Całkowicie przeprojektowana generacja Prinect Press Center z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i połączenie z chmurą Prinect dla każdego Speedmastera. Wiele nowych cyfrowych systemów wspomagających, takich jak Wash Assistant lub Intellirun na Wallscreen XL, zmienia pulpit obsługi Prinect w nowoczesną stację roboczą z nowym, większym 24-calowym ekranem dotykowym i oświetleniem LED.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.