Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Strategiczne decyzje w Heidelbergu

Strategiczne decyzje w Heidelbergu

Firma Heidelberg poinformowała o podjęciu działań restrukturyzacyjnych, mających poprawić jej stabilność finansową oraz wzmocnić ścieżkę rozwoju. Najważniejsze decyzje dotyczą wycofania jeszcze w tym roku z produkcji maszyn Primefire oraz offsetowych w wielkim formacie. Dodatkowo planowana jest wypłata 375 mln euro z aktywów powierniczych założonego w 2005 r. funduszu emerytalnego Heidelberg Pension-Trust e.V.

Wprawdzie podczas wirtualnej konferencji prasowej 12 marca (pisaliśmy o tym TUTAJ) Heidelberg poinformował o rozwoju maszyn Primefire, jednak chwilę potem plany te uległy zmianie. „Koncentrując się na podstawowej działalności, która przynosi zyski i konsekwentnie dostosowując koszty, chcemy bez restrukturyzacji osiągnąć poprawę EBITDA o 100 mln euro. Jednocześnie przeniesienie rezerw z funduszu powierniczego prawie całkowicie zmniejszy nasze zadłużenie finansowe netto. Powinno to znacznie poprawić stabilność finansową Heidelberga” – czytamy w komunikacie prasowym. „Reorganizacja Heidelberga jest dla naszej firmy decydującym krokiem, który obejmuje również bolesne środki. Choć decyzja nie była dla nas łatwa, jest jednak konieczna, aby przywrócić naszą firmę znów na drogę do sukcesu. Rezygnując z nierentownych produktów, uwolnimy moce na dochodowe produkty. W tym obszarze będziemy dalej rozszerzać wiodącą pozycję rynkową Heidelberga dzięki możliwościom digitalizacji” – powiedział Rainer Hundsdörfer, prezes zarządu firmy. Przenosząc środki z funduszu emerytalnego zarząd Heidelberg Pension Trust postanowił wesprzeć stabilizację Heidelberga i obniżyć aktywa powiernicze do poziomu, który nie jest objęty ustawową ochroną roszczeń emerytalnych. Decyzja ta nie ma zatem negatywnego wpływu na istniejące i przyszłe prawa do emerytur.

W komunikacie prasowym podano, że dostosowanie obejmuje również zrównoważoną redukcję kosztów produkcji i strukturalnych. Planowane oszczędności będą miały wpływ na likwidację 2 tys. miejsc pracy na całym świecie. Jednorazowe wydatki wymagane na wdrożenie pakietu oszczędnościowego szacuje się na około 300 mln euro, w zależności od wyniku negocjacji ze związkami zawodowymi i obciążeniami bilansowymi w roku budżetowym 2019/2020.

Poza tymi ruchami firma Heidelberg chce jak najbardziej dalej poszerzać swoją rolę na rynku poligrafii dzięki integrowaniu rozwiązań cyfrowych z modelem biznesowym, takim jak subskrypcja, w celu jeszcze lepszej obsługi klientów, a tym samym własnego rozwoju i wzrostu w sposób zrównoważony. Przyszłe inwestycje będą koncentrować się na cyfryzacji „End-to-end”, w szczególności tworzenia dla klientów zintegrowanych rozwiązań dla maszyn drukujących, oprogramowania, materiałów i usług. Celem firmy jest stworzenie międzybranżowej platformy opartej na IoT, na której wszystkie relacje klient – dostawca mogą być przetwarzane automatycznie. Dzięki temu rozwiązaniu drukarnie mogą znacznie poprawić swoją wydajność.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Przez dwa dni – 15 października i 20 listopada 2020 r. – w centrum demonstracyjnym firmy Atrium będzie można zobaczyć flagowe modele takich producentów jak Mutoh, EFI czy Summa. Jak zapewnia organizator, wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszystkich rekomendowanych standardów bezpieczeństwa.

Messe Frankfurt poinformowało o rezygnacji z organizowania targów branżowych w tradycyjnej formule w okresie od stycznia do marca 2021 r. Choć, jak zaznacza firma, tereny wystawowe we Frankfurcie są bardzo dobrze przygotowane do imprez także w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego, jednak ze względu na coraz większe ograniczenia w podróżowaniu nakładane zarówno przez poszczególne kraje, jak i firmy, organizowanie targów obłożone jest rosnącym ryzykiem i niepewnością wśród klientów targowych (niemniej jednak od początku kryzysu Messe Frankfurt zorganizował już 13 dużych targów w różnych lokalizacjach w Chinach). W ramach przebudowy wiosennego kalendarza targów podano nowe daty m.in. Heimtextil, Christmasworld i Paperworld.

Organizatorzy zakończonej sukcesem czerwcowej wirtualnej konferencji FuturePrint przygotowują druga odsłonę wydarzenia. Odbędzie się ono w dniach 12–16 października br. i już teraz wzbudza duże zainteresowanie branży. Nadrzędnym celem konferencji jest inspirowanie, informowanie i przede wszystkim łączenie przedsiębiorców i specjalistów z całego świata w jedną, branżową społeczność. Dzielenie się wiedzą, najlepszymi praktykami i inspiracją z zakresu druku komercyjnego, wielkoformatowego, przemysłowego i opakowań, ma pomóc im przejść przez trudny pandemii i łatwiej ożywić biznesu po jej ustaniu.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.