Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Studio Grafico rozszerzyło park maszynowy

Studio Grafico rozszerzyło park maszynowy

Przedsiębiorstwo z Krosna kupiło nowy zestaw drukująco-tnąco-laminujący, w skład którego wchodzą: drukarka wielkoformatowa Mutoh ValueJet 1324X, ploter tnący Summa D120 oraz laminator RSC 1401h. Studio Grafico oferuje usługi w bardzo szerokim zakresie. Wykonuje projekty graficzne i przeprowadza kompleksowe kampanie reklamowe, oferuje też usługi druku cyfrowego i offsetowego, w tym wydawnicze, ponadto wykonuje elementy reklamy zewnętrznej oraz gadżety reklamowe różnego typu.

Dostawca urządzeń, firma Atrium, przekonał właścicieli Studio Grafico do zakupu systemu złożonego z trzech niezależnych urządzeń, wskazując na takie zalety tego rozwiązania jak produktywność, elastyczność i opłacalność. Zestaw często kosztuje tyle samo co jedno urządzenie drukująco-tnące, można go w każdej chwili rozbudować, jeżeli charakter produkcji tego będzie wymagał, wreszcie dzięki kilku niezależnym maszynom w tym samym czasie można obsługiwać różne zlecenia, a wydrukowaną pracę można wyciąć w dowolnym momencie po zdjęciu z drukarki.

Żywiczny ploter Mutoh ValueJet 1324 X to popularny na polskim rynku model, dający szerokie możliwości produkcji. Model plotera tnącego D120 należy do rodziny SummaCut, pracującej w zaawansowanej technologii przewidywania wektorowego, która wycina skomplikowane rysunki i litery ze zwiększoną wydajnością nawet z grubych folii. Czas wycinania jest zredukowany, łuki są łagodniejsze a silniki mniej obciążone, co zwiększa żywotność maszyny. Automatyczny system pozycjonowania OPOS X umożliwia odczyt nadrukowanych znaczników dla konturowego wycinania nie tylko na standardowych materiałach, ale również na materiałach odblaskowych, holograficznych, lustrzanych i różnego rodzaju laminatach. W przypadku niedokładnego załadowania zadrukowanych mediów, OPOS X automatycznie przestawi układ współrzędnych tak, aby dostosować wycinanie do ułożenia folii. Plotery tnące SummaCut D cechują się prędkością cięcia do 1131 mm/s. Nacisk noża można ustawić w zakresie od 0 do 400 g (z dokładnością do 5 gram). Przyspieszenie noża sięga 3G. Model D120 obsługuje materiały do 1270 mm. Plotery tnące wyposażone są w dedykowane oprogramowanie.

Ostatnie urządzenie w zestawie, laminator RSC 1401h, oferuje wysoką jakość wykonania i stabilność pracy. Wszystkie modele w tej grupie mają wysokiej jakości silikonowe wałki. Laminatory RSC w zależności od modelu oferują wiele funkcji dodatkowych, takich jak m.in. laser zabezpieczający, 9 poziomów prędkości, panel sterujący, pedał nożny, nóż odcinający.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 14–16 marca 2023 r. w centrum wystawienniczym w Monachium kolejny raz odbędzie się połączone wydarzenie, skupiające globalny przemysł przetwórczy, papierniczy i poligraficzny. Mowa o targach CCE International (wystawa dla przemysłu tektury falistej i litej), ICE Europe (wystawa poświęcona obróbce papieru, folii i taśm) i InPrint (koncentrująca się na technologii druku przemysłowego).

Fujifilm ogłosił zamknięcie linii produkcyjnej płyt offsetowych w niderlandzkim mieście Tilburg i przeniesienie jej do fabryk w Japonii i Chinach. Zakończenie procesu ma nastąpić z końcem 2023 r. Powodem tej decyzji jest ciągły spadek zapotrzebowania na płyty offsetowe, wynikający z przechodzenia drukarń na technologię cyfrową (trend ten został przyspieszony przez pandemię). Nie bez znaczenia jest także pogarszająca się w Europie sytuacja rynkowa – wzrost kosztów surowców, niestabilność rynku energii oraz wpływ wyższej inflacji.

Pod koniec listopada br. blisko 50 pracowników firm Aquila i VPK Packaging Polska wzięło udział w warsztatach sadzenia drzew, sprzątaniu lasu i zazielenieniu przestrzeni zrujnowanej przez nawałnice w Wielkopolsce. W ramach akcji posadzono drzewa na obszarze Nadleśnictwa Gniezno, niedaleko centrali firmy we Wrześni.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.