Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Sukcesy Canon na Fespie

Sukcesy Canon na Fespie

Firma Canon ogłosiła, że odniosła historyczny sukces sprzedażowy podczas targów Fespa 2017 (Hamburg, 8-12 maja 2017 r.) głównie dzięki wprowadzeniu na rynek europejski innowacyjnej maszyny drukującą z roli Océ Colorado 1640. Targi były również okazją do uczczenia dziesięciolecia innowacyjnej serii ploterów Océ Arizona.

Wyposażony w innowacyjną technologię UVgel ploter Océ Colorado 1640 okazał się jedną z targowych sensacji. Cogodzinne prezentacje możliwości nowego modelu przyciągały tłumy zainteresowanych, a przedstawiciele firm z Europy (w tym Polski), Afryki i Bliskiego Wschodu złożyli kilkadziesiąt zamówień bezpośrednio na miejscu wydarzenia.
Jednym z nabywców nowego plotera podczas targów było warszawskie Studio Bell, które tym samym będzie pierwszą drukarnią w Polsce wyposażoną w Océ Colorado 1640. Prowadzona przez Bartosza Świderskiego drukarnia cyfrowa specjalizuje się w druku grafiki artystycznej i plakatów oraz profesjonalnych oznakowań wizualnych, takich jak fototapety i folie okienne dla firm. Studio Bell w swoim parku maszynowym posiada już kilka rozwiązań druku wielkoformatowego Canon – było m.in. pierwszym warszawskim nabywcą plotera Océ Arizona 350 GT.
Plotery płaskie Canon z serii Océ Arizona także zanotowały wysoką sprzedaż podczas Fespy 2017. Urządzenia cieszyły się dużym powodzeniem zarówno wśród obecnych klientów, chcących zwiększyć możliwości produkcyjne, jak i zupełnie nowych inwestorów, dążących do rozwijania biznesu w oparciu o niestandardowe zastosowania maszyny. Polskim nabywcą plotera UV Océ Arizona 1260XT była warszawska drukarnia Iwonex, która zamówiła urządzenie w najbardziej rozbudowanej konfiguracji – z modułem druku z roli oraz automatycznym systemem czyszczenia głowic. Sukces sprzedażowy Canon na Fespie zbiegł się również z instalacją jubileuszowej, szesciotysięcznej drukarki Océ Arizona w drukarni Technipub we Francji.
Mark Lawn, dyrektor ds. profesjonalnych rozwiązań druku na Europę, Canon Europe, komentuje: „Prognozowaliśmy, że tegoroczna Fespa będzie dla Canon przełomowa, jednak reakcja rynku na Océ Colorado 1640 przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Niewątpliwie umacnia to pozycję Canon jako lidera innowacji w sektorze druku wielkoformatowego. Już w połowie targów osiągnęliśmy wszystkie założone cele dla każdego modelu z naszego portfolio. Zaledwie dwa miesiące po premierze mamy już 100 zamówień na drukarkę Océ Colorado 1640 od klientów z 17 krajów. To pokazuje, że klienci oczekują urządzeń, które łączą wysoką wydajność, jakość, uniwersalność nośników oraz niskie koszty eksploatacji”.
Oprócz rekordowej sprzedaży modeli Océ Colorado, Océ Arizona, Océ ProCut oraz imagePROGRAF, wyobraźnią odwiedzających zawładnęły także produkcyjna drukarka fotograficzna DreamLabo i system druku cyfrowego imagePRESS.
Océ Colorado 1640 wyróżniona przez EDP
Océ Colorado 1640 zdobyła prestiżową nagrodę przyznawaną przez stowarzyszenie European Digital Press (EDP) w kategorii Ploterów rolowych do 170 cm. Komisja konkursowa tak skomentowała werdykt: „Wszystkie technologie druku mają swoje niewątpliwe zalety, ale i ograniczenia. Ploter Océ Colorado 1640 gwarantuje wydajność i świetną jakość druku na różnorodnych nośnikach. Ta maszyna może okazać się przełomem w segmencie urządzeń drukujących z roli o szerokości 160 cm. Jest szybka, ekonomiczna i unikatowa pod względem konstrukcyjnym. Océ Colorado 1640 wyznacza kierunek rozwoju precyzyjnego druku atramentowego”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W sklepie internetowym można kupić tańsze bilety na targi ICE Europe 2019, które odbędą się w Monachium w dniach 12–14 marca br. Koszt jednodniowego biletu wstępu na światową wystawę poświęconą przetwórstwu papieru, folii i folii metalizowanych zakupionego w sklepie internetowym wynosi 24 euro (dla porównania: 34 euro w kasie targów), a biletu na wszystkie dni targowe: 34 euro (50 euro w kasie targów). Link do strony sklepu TUTAJ.

Meech International zademonstruje podczas ICE Europe 2019 (Monachium, 12–14 marca 2019 r.), w jaki sposób sprzęt do kontroli elektrostatyczności oraz czyszczenia wstęgi umożliwia przetwórcom produkcję materiałów najwyższej jakości. Niedawno opracowane i już udostępnione urządzenie Meech – Hyperion SmartControl, będzie prezentowane obok serii belek jonizujących Hyperion (w tym 971IPS, 929IPS i 924IPS) oraz serii bezkontaktowych i kontaktowych urządzeń do czyszczenia wstęgi.

Xerox poinformował o globalnej dostępności dwóch nowych modeli kolorowych drukarek A3 VersaLink C8000 oraz C9000. Nowe urządzenia, zaprojektowane dla średnich i dużych grup roboczych, oferują personalizację wydruków i bezpieczną, bezprzewodową pracę, oraz – jak zapewnia producent – zapewniają profesjonalną jakość barw i niezawodność przy zachowaniu przystępnych kosztów eksploatacji. Ponadto model C9000 jest wyposażony w precyzyjne narzędzia do zarządzania kolorem, większą elastyczność nośników i zwiększoną produktywność, co jest niezbędne przy pracy graficznej.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu