Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Sukcesy Canon na Fespie

Sukcesy Canon na Fespie

Firma Canon ogłosiła, że odniosła historyczny sukces sprzedażowy podczas targów Fespa 2017 (Hamburg, 8-12 maja 2017 r.) głównie dzięki wprowadzeniu na rynek europejski innowacyjnej maszyny drukującą z roli Océ Colorado 1640. Targi były również okazją do uczczenia dziesięciolecia innowacyjnej serii ploterów Océ Arizona.

Wyposażony w innowacyjną technologię UVgel ploter Océ Colorado 1640 okazał się jedną z targowych sensacji. Cogodzinne prezentacje możliwości nowego modelu przyciągały tłumy zainteresowanych, a przedstawiciele firm z Europy (w tym Polski), Afryki i Bliskiego Wschodu złożyli kilkadziesiąt zamówień bezpośrednio na miejscu wydarzenia.
Jednym z nabywców nowego plotera podczas targów było warszawskie Studio Bell, które tym samym będzie pierwszą drukarnią w Polsce wyposażoną w Océ Colorado 1640. Prowadzona przez Bartosza Świderskiego drukarnia cyfrowa specjalizuje się w druku grafiki artystycznej i plakatów oraz profesjonalnych oznakowań wizualnych, takich jak fototapety i folie okienne dla firm. Studio Bell w swoim parku maszynowym posiada już kilka rozwiązań druku wielkoformatowego Canon – było m.in. pierwszym warszawskim nabywcą plotera Océ Arizona 350 GT.
Plotery płaskie Canon z serii Océ Arizona także zanotowały wysoką sprzedaż podczas Fespy 2017. Urządzenia cieszyły się dużym powodzeniem zarówno wśród obecnych klientów, chcących zwiększyć możliwości produkcyjne, jak i zupełnie nowych inwestorów, dążących do rozwijania biznesu w oparciu o niestandardowe zastosowania maszyny. Polskim nabywcą plotera UV Océ Arizona 1260XT była warszawska drukarnia Iwonex, która zamówiła urządzenie w najbardziej rozbudowanej konfiguracji – z modułem druku z roli oraz automatycznym systemem czyszczenia głowic. Sukces sprzedażowy Canon na Fespie zbiegł się również z instalacją jubileuszowej, szesciotysięcznej drukarki Océ Arizona w drukarni Technipub we Francji.
Mark Lawn, dyrektor ds. profesjonalnych rozwiązań druku na Europę, Canon Europe, komentuje: „Prognozowaliśmy, że tegoroczna Fespa będzie dla Canon przełomowa, jednak reakcja rynku na Océ Colorado 1640 przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Niewątpliwie umacnia to pozycję Canon jako lidera innowacji w sektorze druku wielkoformatowego. Już w połowie targów osiągnęliśmy wszystkie założone cele dla każdego modelu z naszego portfolio. Zaledwie dwa miesiące po premierze mamy już 100 zamówień na drukarkę Océ Colorado 1640 od klientów z 17 krajów. To pokazuje, że klienci oczekują urządzeń, które łączą wysoką wydajność, jakość, uniwersalność nośników oraz niskie koszty eksploatacji”.
Oprócz rekordowej sprzedaży modeli Océ Colorado, Océ Arizona, Océ ProCut oraz imagePROGRAF, wyobraźnią odwiedzających zawładnęły także produkcyjna drukarka fotograficzna DreamLabo i system druku cyfrowego imagePRESS.
Océ Colorado 1640 wyróżniona przez EDP
Océ Colorado 1640 zdobyła prestiżową nagrodę przyznawaną przez stowarzyszenie European Digital Press (EDP) w kategorii Ploterów rolowych do 170 cm. Komisja konkursowa tak skomentowała werdykt: „Wszystkie technologie druku mają swoje niewątpliwe zalety, ale i ograniczenia. Ploter Océ Colorado 1640 gwarantuje wydajność i świetną jakość druku na różnorodnych nośnikach. Ta maszyna może okazać się przełomem w segmencie urządzeń drukujących z roli o szerokości 160 cm. Jest szybka, ekonomiczna i unikatowa pod względem konstrukcyjnym. Océ Colorado 1640 wyznacza kierunek rozwoju precyzyjnego druku atramentowego”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

…wiele wydarzeń, na które z niecierpliwością czekamy. Wrześniowe, polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o 40. edycji targów Labelexpo Europe w Brukseli (24–27 września), gdzie będzie można je znaleźć na stoisku z prasą branżową. Numer ten będzie nam również towarzyszyć podczas targów Taropak i 4 Print w Poznaniu (30.09–3.10) oraz na organizowanej przez nas już po raz czternasty konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, na którą zapraszamy Państwa do Czarnego Potoku w Krynicy-Zdroju (24–25.10).
Z tych powodów tematyka wiodąca czasopisma dotyczyć będzie etykiet i opakowań, a ściślej – produkcji i technik zadrukowywania opakowań i etykiet, opakowań z tektury falistej i litej, opakowań na żywność. Sporo miejsca w numerze poświęcimy także jednej z najpowszechniejszych technik zadruku opakowań – fleksografii. Warto zatem przy tej okazji zaprezentować swoją ofertę.

W czerwcu br. Digiprint został dystrybutorem na polskim rynku producenta maszyn do finishingu i przetwórstwa kartonu i tektury – firmy Highcon. Cyfrowe maszyny tnące i bigujące Highcon Euclid i Beam zostały stworzone z myślą o potrzebach technologii cyfrowej dla procesów post-print w przemyśle poligraficznym, a także o producentach opakowań, przetwórcach tektury falistej, kartonu czy drukowaniu komercyjnym.

Do zespołu Sharp Electronics dołączył Krzysztof Ukleja – doświadczony manager, specjalista od rozwiązań druku, visual i smart office. Wesprze dział marketingu produktowego i sprzedaży w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej w zakresie zintegrowanych rozwiązań dla biur oraz rynków wertykalnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu