Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Sukcesy Canon na Fespie

Sukcesy Canon na Fespie

Firma Canon ogłosiła, że odniosła historyczny sukces sprzedażowy podczas targów Fespa 2017 (Hamburg, 8-12 maja 2017 r.) głównie dzięki wprowadzeniu na rynek europejski innowacyjnej maszyny drukującą z roli Océ Colorado 1640. Targi były również okazją do uczczenia dziesięciolecia innowacyjnej serii ploterów Océ Arizona.

Wyposażony w innowacyjną technologię UVgel ploter Océ Colorado 1640 okazał się jedną z targowych sensacji. Cogodzinne prezentacje możliwości nowego modelu przyciągały tłumy zainteresowanych, a przedstawiciele firm z Europy (w tym Polski), Afryki i Bliskiego Wschodu złożyli kilkadziesiąt zamówień bezpośrednio na miejscu wydarzenia.
Jednym z nabywców nowego plotera podczas targów było warszawskie Studio Bell, które tym samym będzie pierwszą drukarnią w Polsce wyposażoną w Océ Colorado 1640. Prowadzona przez Bartosza Świderskiego drukarnia cyfrowa specjalizuje się w druku grafiki artystycznej i plakatów oraz profesjonalnych oznakowań wizualnych, takich jak fototapety i folie okienne dla firm. Studio Bell w swoim parku maszynowym posiada już kilka rozwiązań druku wielkoformatowego Canon – było m.in. pierwszym warszawskim nabywcą plotera Océ Arizona 350 GT.
Plotery płaskie Canon z serii Océ Arizona także zanotowały wysoką sprzedaż podczas Fespy 2017. Urządzenia cieszyły się dużym powodzeniem zarówno wśród obecnych klientów, chcących zwiększyć możliwości produkcyjne, jak i zupełnie nowych inwestorów, dążących do rozwijania biznesu w oparciu o niestandardowe zastosowania maszyny. Polskim nabywcą plotera UV Océ Arizona 1260XT była warszawska drukarnia Iwonex, która zamówiła urządzenie w najbardziej rozbudowanej konfiguracji – z modułem druku z roli oraz automatycznym systemem czyszczenia głowic. Sukces sprzedażowy Canon na Fespie zbiegł się również z instalacją jubileuszowej, szesciotysięcznej drukarki Océ Arizona w drukarni Technipub we Francji.
Mark Lawn, dyrektor ds. profesjonalnych rozwiązań druku na Europę, Canon Europe, komentuje: „Prognozowaliśmy, że tegoroczna Fespa będzie dla Canon przełomowa, jednak reakcja rynku na Océ Colorado 1640 przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Niewątpliwie umacnia to pozycję Canon jako lidera innowacji w sektorze druku wielkoformatowego. Już w połowie targów osiągnęliśmy wszystkie założone cele dla każdego modelu z naszego portfolio. Zaledwie dwa miesiące po premierze mamy już 100 zamówień na drukarkę Océ Colorado 1640 od klientów z 17 krajów. To pokazuje, że klienci oczekują urządzeń, które łączą wysoką wydajność, jakość, uniwersalność nośników oraz niskie koszty eksploatacji”.
Oprócz rekordowej sprzedaży modeli Océ Colorado, Océ Arizona, Océ ProCut oraz imagePROGRAF, wyobraźnią odwiedzających zawładnęły także produkcyjna drukarka fotograficzna DreamLabo i system druku cyfrowego imagePRESS.
Océ Colorado 1640 wyróżniona przez EDP
Océ Colorado 1640 zdobyła prestiżową nagrodę przyznawaną przez stowarzyszenie European Digital Press (EDP) w kategorii Ploterów rolowych do 170 cm. Komisja konkursowa tak skomentowała werdykt: „Wszystkie technologie druku mają swoje niewątpliwe zalety, ale i ograniczenia. Ploter Océ Colorado 1640 gwarantuje wydajność i świetną jakość druku na różnorodnych nośnikach. Ta maszyna może okazać się przełomem w segmencie urządzeń drukujących z roli o szerokości 160 cm. Jest szybka, ekonomiczna i unikatowa pod względem konstrukcyjnym. Océ Colorado 1640 wyznacza kierunek rozwoju precyzyjnego druku atramentowego”.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Tegoroczna odsłona odbywającej się pod wspólną nazwą i na przemian z targami Print4All międzynarodowej konferencji z powodu epidemii musiała odbyć się w zmienionej formule. Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę transmisji online, aranżując zarówno rozmowy z włoskim ekspertami w studio, jak i łącząc się na żywo z prelegentami z innych części świata. Nieprzypadkowo też tematyka wystąpień koncentrowała się na zrównoważonym rozwoju i idei przemysłu 4.0, które – odpowiednio wykorzystane – mogą pomóc przezwyciężyć kryzys związany z pandemią koronawirusa.

Firma Avery Dennison Graphics Solutions Europe poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z Lampe Textiles, dzięki czemu portfolio producenta poszerzy się o samoprzylepne tekstylne folie okienne marki Squid przeznaczone dla branży graficznej. W regionie EMENA (Europa, Bliski Wschód i Afryka Płn.) folie te będą dostępne klientów Avery Dennison od września 2020 r.

Tegoroczna edycja megawystawy 6 w 1, skupiającej całą branżę przemysłu opakowań, która odbywała się w Guangdong w dniach 22–24 lipca 2020 r. w formule łączącej możliwość odwiedzenia targów na żywo oraz za pośrednictwem Internetu (transmisji strumieniowej z hal wystawowych), zakończyła się sukcesem mimo trudnych warunków związanych z panującą pandemią COVID-19. Jak poinformowali organizatorzy, trzydniowe Sino Virtual Show 2020 na miejscu odwiedziło 33,7 tys. gości, zaś widzów online zarejestrowano 44,8 tys. (średni czas oglądania wyniósł ok. 1 godz.).

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.