Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Summa prezentuje nowy ploter tnący

Summa prezentuje nowy ploter tnący

Belgijska firma Summa wprowadziła na rynek nowy „tnący flatbed” o symbolu F1832. Układ cyfr w nazwie odpowiada rozmiarom obszaru roboczego plotera - 1840 × 3200 milmetrów. Wprowadzając nowy ploter z serii „F”, Summa uzupełnia portfolio płaskich maszyn, które obejmuje już trzy modele: F1612, F1330 i F2630. Nowy ploter może ciąć materiały zarówno w postaci arkuszy, jak i z rolki.

Automatyczny system rozpoznawania narzędzi oraz kontrola ich ustawień pozwala na dopasowanie parametrów cięcia do różnych materiałów. Standardowo ploter dostarczany jest z modułem noża wleczonego. Wyposażony jest też w system rozpoznawania znaczników cięcia po obrysie - kamerę Oposcam.

Na wielofunkcyjnej głowicy plotera Summa F1832 można zamontować trzy różne narzędzia. Po zamontowaniu system automatycznie rozpoznaje typ zamontowanego podzespołu. W centralnej części głowicy znajduje się laserowy wskaźnik ułatwiający pozycjonowanie i określanie rozmiaru materiału. Zainstalowana kamera pozwala na szybkie i dokładne odczytanie znaczników Opos (cięcia konturowego). Pneumatycznie napędzane łapy przytrzymują materiał w trakcie obróbki. System przewijania pozwala na przesuwanie materiału dłuższego od samego stołu. Prowadzenie materiałów rozwijanych z rolki wspomaga zestaw kołnierzy.

Moduł noża aktywnego może pracować z siłą nacisku do 10 kilogramów, a dokładność cięcia wynosi w tym przypadku 0,05 mm. Akceleracja głowicy sięga 1G. Nóż tnący służy do cięcia materiałów podawanych z roli, nóż odcinający z pojedynczym ostrzem ma za zadanie przecinać bardziej wymagające materiały, takie jak folie samoprzylepne oraz cienkie kartony czy tekturę, a najskuteczniejszy z nich - nóż odcinający z podwójnym ostrzem – umożliwia cięcie folii magnetycznych lub tekstyliów. Ploter ma także możliwość cięcia tektury falistej, płyt kompozytowych z powleczeniem aluminiowym, płyt kanalikowych, a także folii odblaskowych stosowanych w drogownictwie. Do cięcia najgrubszych materiałów przewidziano nóż typu „heavy duty”, który może obrabiać m.in. płyty z tworzyw sztucznych, wykładziny czy dywany. Z kolei elektroniczny nóż oscylacyjny jest rozwiązaniem rekomendowanym do cięcia tektury falistej i płyt piankowych. Znajdujące się na wyposażeniu narzędzia bigujące pozwalają obrabiać również karton. Moduł noża wleczonego charakteryzuje się siłą nacisku sięgającą maksymalnie 600 gram.

Standardowo z ploterem dostarczane jest oprogramowanie Axis Control, które można obsługiwać pilotem, również dołączonym do maszyny. Do przygotowywania projektów, post-processingu i importu gotowych plików służy wchodząca w skład zestawu aplikacja SummaFlex. Obsługuje ona formaty z AutoCad, Adobe Illustratora i CorelDRAW. Za bezpieczeństwo pracy z maszyną odpowiada laserowe ogrodzenie, zabezpieczające ploter i przestrzeń wokół. Ploter pracuje z pełną mocą, przełączając się na tryb bezpieczny po przekroczeniu bariery, umożliwiając operatorowi ingerencję lub zmianę parametrów. Ploter Summa F1832 będzie dystrybuowany w Polsce przez opolskie Atrium Centrum Ploterowe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Podczas zbliżających się targów Festiwal Marketingu (Warszawa, Hala Expo XXI, 14–15 września 2022 r.) firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentuje bogaty wybór maszyn ze swojego portfolio. Promowane rozwiązania są przeznaczone do różnorodnych zastosowań – m.in. do zadruku tkanin w technologii DTF, grafik wielkoformatowych, gadżetów. Co jeszcze zobaczymy na stoisku Atrium?

Europejska Federacja Producentów Tektury Falistej (FEFCO) ogłosiła, że nowy ślad CO2 dla tektury falistej wynosi 491 kg CO2e/t, wykazując znaczną poprawę w porównaniu z 531 kg CO2e/t w ocenie z roku 2018. Wynik ten odzwierciedla ciągłe wysiłki podejmowane przez europejską branżę tektury falistej i dostawców papieru w celu zmniejszenia ich wpływu na środowisko.

Grafmasz wprowadził do oferty kolejny model plotera tnącego marki Sinajet – 0912 MT. To zautomatyzowane urządzenie wyposażone w multigłowicę z różnymi narzędziami tnącymi oraz trzema narzędziami bigującymi z serwomechanizmem obsługuje arkusze o wymiarach 1220 × 900 mm i grubości nawet do 20 mm.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.