Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Summa prezentuje nowy ploter tnący

Summa prezentuje nowy ploter tnący

Belgijska firma Summa wprowadziła na rynek nowy „tnący flatbed” o symbolu F1832. Układ cyfr w nazwie odpowiada rozmiarom obszaru roboczego plotera - 1840 × 3200 milmetrów. Wprowadzając nowy ploter z serii „F”, Summa uzupełnia portfolio płaskich maszyn, które obejmuje już trzy modele: F1612, F1330 i F2630. Nowy ploter może ciąć materiały zarówno w postaci arkuszy, jak i z rolki.

Automatyczny system rozpoznawania narzędzi oraz kontrola ich ustawień pozwala na dopasowanie parametrów cięcia do różnych materiałów. Standardowo ploter dostarczany jest z modułem noża wleczonego. Wyposażony jest też w system rozpoznawania znaczników cięcia po obrysie - kamerę Oposcam.

Na wielofunkcyjnej głowicy plotera Summa F1832 można zamontować trzy różne narzędzia. Po zamontowaniu system automatycznie rozpoznaje typ zamontowanego podzespołu. W centralnej części głowicy znajduje się laserowy wskaźnik ułatwiający pozycjonowanie i określanie rozmiaru materiału. Zainstalowana kamera pozwala na szybkie i dokładne odczytanie znaczników Opos (cięcia konturowego). Pneumatycznie napędzane łapy przytrzymują materiał w trakcie obróbki. System przewijania pozwala na przesuwanie materiału dłuższego od samego stołu. Prowadzenie materiałów rozwijanych z rolki wspomaga zestaw kołnierzy.

Moduł noża aktywnego może pracować z siłą nacisku do 10 kilogramów, a dokładność cięcia wynosi w tym przypadku 0,05 mm. Akceleracja głowicy sięga 1G. Nóż tnący służy do cięcia materiałów podawanych z roli, nóż odcinający z pojedynczym ostrzem ma za zadanie przecinać bardziej wymagające materiały, takie jak folie samoprzylepne oraz cienkie kartony czy tekturę, a najskuteczniejszy z nich - nóż odcinający z podwójnym ostrzem – umożliwia cięcie folii magnetycznych lub tekstyliów. Ploter ma także możliwość cięcia tektury falistej, płyt kompozytowych z powleczeniem aluminiowym, płyt kanalikowych, a także folii odblaskowych stosowanych w drogownictwie. Do cięcia najgrubszych materiałów przewidziano nóż typu „heavy duty”, który może obrabiać m.in. płyty z tworzyw sztucznych, wykładziny czy dywany. Z kolei elektroniczny nóż oscylacyjny jest rozwiązaniem rekomendowanym do cięcia tektury falistej i płyt piankowych. Znajdujące się na wyposażeniu narzędzia bigujące pozwalają obrabiać również karton. Moduł noża wleczonego charakteryzuje się siłą nacisku sięgającą maksymalnie 600 gram.

Standardowo z ploterem dostarczane jest oprogramowanie Axis Control, które można obsługiwać pilotem, również dołączonym do maszyny. Do przygotowywania projektów, post-processingu i importu gotowych plików służy wchodząca w skład zestawu aplikacja SummaFlex. Obsługuje ona formaty z AutoCad, Adobe Illustratora i CorelDRAW. Za bezpieczeństwo pracy z maszyną odpowiada laserowe ogrodzenie, zabezpieczające ploter i przestrzeń wokół. Ploter pracuje z pełną mocą, przełączając się na tryb bezpieczny po przekroczeniu bariery, umożliwiając operatorowi ingerencję lub zmianę parametrów. Ploter Summa F1832 będzie dystrybuowany w Polsce przez opolskie Atrium Centrum Ploterowe.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W dn. 19 i 20 czerwca br. w warszawskim Expo XXI odbędzie się V edycja Międzynarodowych Targów Dostawców dla Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego PCI Days 2024. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny (wymagana jest rejestracja), jest przeznaczone dla producentów leków i kosmetyków, a także przedstawicieli instytucji, uczelni i firm z otoczenia branży farmaceutycznej i kosmetycznej.

Firma Dantex – producent cyfrowych drukarek do etykiet – nawiązała współpracę sprzedażową i marketingową dotyczącą drukarek Pico z Grupo Impryma, działającą na terenie Hiszpanii i Portugalii.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.