Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Summa z premierą wielkoformatowego plotera tnącego

Summa z premierą wielkoformatowego plotera tnącego

Fot. Summa

Podczas tegorocznych targów FESPA Global Print Expo 2019 (Monachium, 14–17 maja) na stoisku firmy Summa miał miejsce premierowy pokaz nowego wielkoformatowego plotera do cięcia laserowego – L3214. Wyróżnia się on rozmiarem strefy cięcia, która wynosi 1,4 × 3,35, oraz technologią ciągłego cięcia. Maszyna przeznaczona jest do obróbki tekstyliów oraz materiałów giętkich, np. miękkich oznakowań.

Model ten jest najnowszym z serii wycinarek laserowych belgijskiego producenta, na którą składają się także urządzenia L1810 i L1810 Vision o szerokości 1,8 m. Ploter L3214 jest już dostępny na zamówienie, a dostawa ma się rozpocząć za cztery do sześciu miesięcy. Jak zapewnia producent, wprowadzone tu rozwiązanie cięcia w ruchu oferuje użytkownikom szybką, a jednocześnie precyzyjną pracę plotera. Technologia ta bazuje na systemie wysokojakościowych kamer, które nieustannie skanują i analizują obraz, a następnie automatycznie go konwertują, pozwalając na dokładne i szybkie cięcie bez przerw nawet skomplikowanych wzorów. Podawana szybkość cięcia dla typowych realizacji to maks. 400m2/h. Ponadto ploter oferuje maksymalne wykorzystanie materiału – dzięki systemowi wizyjnemu projekty przeznaczone do wycięcia mogą być umieszczone znacznie bliżej siebie.

Zautomatyzowany odwijak zapewnia brak zniekształceń podłoża podczas cięcia – wszelkie deformacje są automatycznie rozpoznawane przez inteligentny system kamer i natychmiast kompensowane w wektorze cięcia. System zapewnia ciągłe i stabilne dostarczanie materiału na stół podsysu. Laserowe cięcie gwarantuje obróbkę tekstyliów bez postrzępionych krawędzi. Wszystkie plotery Summa serii L mają zamkniętą obudowę, dzięki czemu operator pracuje w czystym środowisku bez pyłu, także opary są usuwane przez wewnętrzny system ekstrakcji.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firmy Atrium Centrum Ploterowe i Ikonos organizują w dn. 9 i 10 czerwca br. w nowym centrum demonstracyjnym w Opolu dni otwarte. Podczas spotkania specjaliści zaprezentują flagowe modele ploterów do druku LED/UV, eko/żywicznych, solwentowych, laserów, ploterów tnących, trymerów oraz laminatorów – czyli urządzeń umożliwiających wykonywanie wysokojakościowych, trwałych nadruków na dowolnym materiale.
Jakie urządzenia przygotowano dla Państwa?

W dn. 19 maja br. Drukarnia Read Me z Łodzi zorganizowała drugą już konferencję (o pierwszej, ubiegłorocznej, pisaliśmy TUTAJ) w formie online, podczas której zaprezentowano stan realizacji inwestycji podjętych w ramach projektu „Zastosowanie innowacyjnej technologii szybkiego wielobarwnego druku wysokonakładowego – przyjaznej środowisku – w celu poprawy konkurencyjności firmy”.

Siegwerk wprowadził na rynek nową serię farb offsetowych UV do zastosowań niespożywczych, przeznaczoną do zadruku na wszystkich rodzajach podłoży papierowych i kartonowych. Sicura Litho Pack Eco odznacza się wysoką zawartością (ponad 40%) bioodnawialnych komponentów pochodzenia roślinnego, stanowiąc tym samym przyjazną dla środowiska alternatywę dla standardowych farb UV.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.