Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Supermocny i lekki materiał banerowy

Supermocny i lekki materiał banerowy

W portfolio firmy Ikonos, dostawcy materiałów i atramentów do druku wielkoformatowego, znalazła się nowa pozycja – materiał o nazwie Super Baner, przeznaczony do cyfrowej produkcji banerów. Jak podaje producent, jest on wyjątkowo wytrzymały, a przy tym bardzo cienki (zaledwie 140 g/m2, to ok. 3–4 razy mniej niż klasyczne banery) i lekki. Ikonos Super Baner oferowany jest w różnych szerokościach, włącznie z najpopularniejszą 3.20 m.

Materiał ten, dzięki wysokiej wytrzymałości, może być stosowany na tablicach reklamowych, billboardach, płotach, konstrukcjach banerowych. Jego wyjątkowo niska gramatura daje mu dużą przewagę nad klasycznymi banerami – o wiele łatwiej zamontować go w trudno dostępnych miejscach, pozwala też na stosowanie lżejszych konstrukcji ekspozycyjnych i na obniżenie kosztów transportu. Inną zaletą nowego materiału, którą podkreśla producent, jest jego ekologiczność – w odróżnieniu od klasycznych banerów z PVC, Super Baner wykonany jest z PE, co jest potwierdzone stosowną deklaracją REACH. Oznacza to, że materiał ten można poddać recyklingowi. Super Baner to materiał z wykończeniem matowym, ma biały kolor na froncie i czarny na odwrocie; minimalny indeks bieli to 85, ze współczynnikiem Delta E na poziomie 1.5. Oferuje miękkość porównywalną z PVC, łatwość zgrzewania, odporność na rozdarcie, przekłucie, gniecenie i działanie czynników atmosferycznych.

„Łatwy recykling Super Banera to kolejna oszczędność – nie tylko finansowa, ale także globalna dla środowiska. Materiał ten jest przeznaczony do zadruku w ekologicznej technologii LED UV. Warto także zauważyć, że niska gramatura przekłada się na większe nawoje. Dla wymagających producentów proponujemy jumbo-role. Standardowo są to role 100-metrowe, czyli dwa razy dłuższe niż klasyczne banery” – mówi Paweł Stania z firmy Atrium Centrum Ploterowe, która ma nowy materiał w swojej ofercie.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Kongres Etykiety Samoprzylepne już za nami, ale my nie zasypiamy gruszek w popiele i już dziś zapraszamy na XI Konferencję „Tektura falista – najnowsze technologie”, która w tym roku odbędzie się w dniach 8–9 września w Hotelu Klimczok w Szczyrku. Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa bogaty program pełen ciekawych wystąpień specjalistów oraz przestrzeń do integracji. Szczegóły dotyczące uczestnictwa w wydarzeniu na stronie http://tekturafalista.akademia-wiedzy.eu/.
Sektory etykiet i tektury falistej pomimo oczywistych różnic mają wspólny pierwiastek – dlatego przygotowujemy specjalny dodatek do letniego wydania „Świata DRUKU” pt. „Świat opakowań i etykiet – trendy, perspektywy, wyzwania”. Publikacja, która tradycyjnie ukaże się na rynku w sierpniu br., będzie zawierała gros interesujących treści z zakresu tektury falistej i litej oraz etykiet samoprzylepnych (w tym relację z czerwcowego Kongresu).
Dodatek ten trafi do rąk prenumeratorów naszego miesięcznika, będzie dystrybuowany na konferencji w Szczyrku oraz na wielu wydarzeniach branżowych i innych, powiązanych z potrzebami poligraficznymi, aż do wyczerpania nakładu.

Można już bezpłatnie rejestrować udział w Festiwalu Marketingu. Tegoroczna, 14. już edycja Międzynarodowych Targów Reklamy i Druku, odbędzie się w dn. 14–15 września br. w EXPO XXI Warszawa. Podczas wydarzenia ofertę zaprezentują przedstawiciele sektora szeroko pojętej reklamy – dostawcy artykułów promocyjnych, przedstawiciele poligrafii reklamowej, producenci POS. Przestrzeń wystawiennicza będzie podzielona na dwa sektory branżowe: reklama & marketing oraz dostawcy mediów i maszyn.

Omet – producent wąsko- i średniowstęgowych maszyn do druku etykiet i opakowań giętkich, 24 czerwca br. uroczyście zainaugurowała działalność Parku Innowacji i salonu wystawowego o powierzchni 1,5 tys. m2. Obiekt znajduje się w Molteno (północne Włochy), tuż obok powstałej w ubiegłym roku nowej siedziby firmy. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział ponad 150 gości, oficjalnie zaprezentowano także nową maszynę do druku fleksograficznego – KFlex.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.