Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Supraprint przyspiesza dzięki nowym ploterom do cięcia etykiet

Supraprint przyspiesza dzięki nowym ploterom do cięcia etykiet

Drukarnia Supraprint z Pruszkowa, specjalizująca się w druku cyfrowym i wielkoformatowym, w ostatnim czasie poszerzyła park maszynowy o urządzenie do druku etykiet Konica Minolta Accurio Label 230. Zakup ten wygenerował potrzebę uzupełnienia linii o odpowiednie rozwiązanie do finishingu – zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie ploter wyposażony w nóż. Drukarnia zakupiła zatem ploter VD 320III marki Vorey, a po pewnym czasie zdecydowała się na kolejną inwestycję w inny model – VD3350 II (obydwa urządzenia dostarczyła firma Grafmasz).

Drukarnia Supraprint jest obecna na rynku już prawie 25 lat. Oferuje szerokie portfolio usług druku na różnorodnych materiałach wykorzystywanych w reklamie – od niewielkich etykiet produktowych do banerów reklamowych XXL. Pruszkowski zakład produkcyjny zapewnia także pełną obróbkę introligatorską.

Plotery wycinające z roli na rolę to urządzenia doskonale wpisujące się w filozofię druku cyfrowego – dzięki braku konieczności stosowania form pod każdą pracę, pozwalają w szybki sposób realizację zlecenia obejmującego etykiety i naklejki w dowolnych kształtach. Mankamentem jest jednak zazwyczaj prędkość cięcia. W większości przypadków dostępne na rynku urządzenia są wyposażone tylko w jedną głowicę tnącą, podczas gdy drukowane etykiety są zazwyczaj w niewielkim formacie (w związku z czym cyfrowa drukarka o szerokości roboczej 320 mm pozwala je drukować w kilku rzędach; w takiej sytuacji wydajność cięcia na ploterze jest znacznie niższa niż prędkość druku). Drukarnia, poszukując bardziej wydajnego rozwiązania, postawiła na ploter wyposażony w większą liczbę głowic tnących.

Po dokładniejszym zapoznaniu się z ofertą poprzez kontakt z bezpośrednim dystrybutorem marki Vorey na polskim rynku – firmą Grafmasz – decydenci Supraprint najpierw zdecydowali o zakupie czterogłowicowego plotera VD 320III o prędkości cięcia do 6 m/min. Po dość krótkim czasie od wdrożenia okazało się jednak, że biorąc pod uwagę ilość zleceń i wymagany przez klientów czas realizacji nawet to rozwiązanie nie było wystarczająco wydajne. Drukarnia postawiła więc zainwestować w drugą maszynę i jako jedna z pierwszych w Polsce zakupiła najnowszy model plotera VD3350 II, który wyposażony jest w dwie stacje, z których każda ma cztery głowice.

Ploter VD 3350II to urządzenie wyposażone w osiem noży tnących. Umożliwia cięcie etykiet z prędkością (zależnie od wzoru etykiet) nawet do 16 m/min. Liczne dodatkowe funkcje, takich jak automatyczna zmiana pracy na kolejną poprzez odczyt kodów za pomocą kamery CCD, automatyczne ustawienie rozstawu głowic, czy automatyczna kontrola naciągu ograniczają czas potrzebny do ustawienia maszyny pod nową pracę do niezbędnego minimum.

Kierownictwo drukarni po kilku miesiącach eksploatacji urządzenia (zainstalowanego w listopadzie 2022 r.) podkreśla, że spełnia ono swoją rolę. Czas realizacji zamówień na etykiety na roli obejmujący druk i cięcie uległ znaczącemu skróceniu, na co bardzo pozytywnie zareagowali klienci zakładu. Pozwoliło to na zoptymalizowanie organizacji pracy w drukarni, dla której druk na roli to tylko jeden z wielu istotnych działów.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.