Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Szersza oferta rolowych drukarek UV  

Szersza oferta rolowych drukarek UV  

Mimaki UCJV330-160

Firma Mimaki Europe powiększyła swoje portfolio o rozwiązania wykorzystujące technologię UV, które rozszerzają popularne serie urządzeń producenta: serię podstawowych drukarek 100 i bardziej zaawansowaną 330. Nowe modele – UJV100-160Plus i UCJV330-160 – oferują liczne funkcje, zapewniając klientom takie korzyści jak szerszy zakres zastosowań czy bardziej zrównoważoną działalność.

Rolowy model drukująco-tnący UCJV330-160 oferuje wszechstronny druk atramentami UV LED o znacznie zwiększonej wydajności i jakości obrazu. Maszyna pracuje z prędkością do 28 m2/godz. w konfiguracji czterokolorowej, lub 18 m2/godz. z białymi lub przezroczystymi atramentami. Jak podkreśla producent, wysoka prędkość druku idzie w parze z wysoką jakością odwzorowywanych obrazów – jest to możliwe dzięki nowo opracowanej, autorskiej technologii wyrzucania atramentu. Model UCJV330-160 opracowano również z myślą o elastyczności zastosowań i nośników, aby umożliwić klientom odchodzenie od stosowania podłoży z PCV. Oprócz podstawowych atramentów kolorowych model ten jest standardowo wyposażony w atrament biały i przezroczysty, co pozwala na druk wysokiej jakości obrazów na tradycyjnych nośnikach używanych do zastosowań w zewnętrznej grafice znakowej, ale także na półprzezroczystych, przezroczystych i kolorowych podłożach; drukarka obsługuje podłoża PET, PU (poliuretan) i inne folie, tkaniny oraz papier (także niepowlekany). Oferowanie bardziej zróżnicowanego i wartościowego asortymentu produktów jest możliwe także dzięki opcji druku 2.5D (teksturowanych), znaków wodnych (przezroczyste atramenty) lub druku 5-warstwowego.

Ponadto nowy model oferuje automatyczne przełączanie z trybu drukowania na tryb cięcia, jest też wyposażony w funkcję ID Cut Mimaki, która pozwala na zintegrowane operacje drukowania i cięcia poprzez automatyczne pobieranie danych cięcia za pomocą kodu kreskowego.

Podstawowy model UJV100-160Plus to rozwiązanie wyróżniające się bardzo niskim zużyciem energii – zaledwie 0,5 kW, co oznacza, że zużywa o połowę mniej energii niż porównywalne drukarki ekosolwentowe, lateksowe lub żywiczne dostępne na rynku. Oprócz tego maszyna została wyposażona w nowe funkcje zwiększające wydajność i zakres zastosowań. To m.in. funkcja oszczędzania atramentu (zmniejsza jego zużycie nawet o 50%, zachowując jakość drukowanego wzoru; poziomy redukcji atramentu mogą być łatwo zmieniane i ustawiane przez operatora za pomocą oprogramowania RasterLink7). Z kolei funkcja „pull-back printing” „cofa” zadrukowywane podłoże, umożliwiając nałożenie trzech warstw atramentu, umożliwia też drukowanie z białego na kolorowy, z kolorowego na biały lub z białego na kolorowy i przezroczysty, co wpływa na poprawę wyglądu grafiki w różnych warunkach oświetleniowych lub ustawieniach.

Model UJV100-160Plus łączy się również bezproblemowo z ploterami tnącymi Mimaki z serii CG-AR. Ta nowa i praktyczna zaleta umożliwia przesyłanie danych cięcia bezpośrednio z RasterLink7 do plotera, poprawiając wydajność przepływu pracy i łącząc drukowanie z cięciem, nawet jeśli komputer wyjściowy nie ma oprogramowania do projektowania. W połączeniu z ploterem tnącym CG-AR UJV100-160Plus może również korzystać z funkcji ID Cut Mimaki, która umożliwia automatyczne drukowanie i cięcie przy minimalnej interwencji.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.