Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Szkocki browar znakuje laserowo

Szkocki browar znakuje laserowo

W nowo utworzonym browarze rzemieślniczym Edinburgh Beer Factory do znakowania butelek używa się znakowarki laserowej CSL30 firmy Linx Printing Technologies. Urządzenie to jest jednym z elementów tamtejszej automatycznej linii butelkującej, która przetwarza w ciągu godziny około dwóch tysięcy butelek o pojemności 330 ml. Za pomocą znakowarki CSL30 na butelki nanoszone są daty przydatności do spożycia i numery partii.

Ponieważ model CSL30 to znakowarka laserowa, nie wymaga ona stosowania atramentu i poświęcania czasu na jego suszenie. Nie dotyczy jej także ryzyko rozmazywania nadruku, a jest to problem, z którym w Edinburgh Beer Factory borykano się korzystając z poprzednich znakowarek. Jednymi z istotnych czynników decydujących o zakupie znakowarki CSL30 do tego szkockiego browaru była możliwość późniejszego dostosowania urządzenia do pracy z wyższą prędkością i znakowania butelek o większej pojemności, a także łatwość jego obsługi poprzez duży ekran dotykowy LinxVision.

Założony w 2015 roku browar Edinburgh Beer Factory to niezależna rodzinna firma zatrudniająca obecnie ponad 20 pracowników. Wygląd jego produktów inspirowany jest nurtem Pop-artu, m.in. dziełami pochodzącego ze stolicy Szkocji rzeźbiarza Eduardo Paolozziego.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

…wiele wydarzeń, na które z niecierpliwością czekamy. Wrześniowe, polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o 40. edycji targów Labelexpo Europe w Brukseli (24–27 września), gdzie będzie można je znaleźć na stoisku z prasą branżową. Numer ten będzie nam również towarzyszyć podczas targów Taropak i 4 Print w Poznaniu (30.09–3.10) oraz na organizowanej przez nas już po raz czternasty konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, na którą zapraszamy Państwa do Czarnego Potoku w Krynicy-Zdroju (24–25.10).
Z tych powodów tematyka wiodąca czasopisma dotyczyć będzie etykiet i opakowań, a ściślej – produkcji i technik zadrukowywania opakowań i etykiet, opakowań z tektury falistej i litej, opakowań na żywność. Sporo miejsca w numerze poświęcimy także jednej z najpowszechniejszych technik zadruku opakowań – fleksografii. Warto zatem przy tej okazji zaprezentować swoją ofertę.

W czerwcu br. Digiprint został dystrybutorem na polskim rynku producenta maszyn do finishingu i przetwórstwa kartonu i tektury – firmy Highcon. Cyfrowe maszyny tnące i bigujące Highcon Euclid i Beam zostały stworzone z myślą o potrzebach technologii cyfrowej dla procesów post-print w przemyśle poligraficznym, a także o producentach opakowań, przetwórcach tektury falistej, kartonu czy drukowaniu komercyjnym.

Do zespołu Sharp Electronics dołączył Krzysztof Ukleja – doświadczony manager, specjalista od rozwiązań druku, visual i smart office. Wesprze dział marketingu produktowego i sprzedaży w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej w zakresie zintegrowanych rozwiązań dla biur oraz rynków wertykalnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu