Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Szwajcarski start-up z systemem Durst Tau 330E

Szwajcarski start-up z systemem Durst Tau 330E

Od lewej stoją: Christian Salhofer (Jetpack), Hossam Elgendy (Label Center) i Patrick Salhofer (Jetpack)

Położony na obrzeżach Zurychu start-up Label Center u progu swej działalności zainwestował w zakup jednoprzebiegowej, cyfrowej maszyny do druku w technologii inkjet Durst Tau 330E. Po roku pracy właściciel szacuje, że dzięki niej w ciągu kolejnych pięciu lat będzie mógł potroić liczbę pracowników.

Hossam Elgendy założył Label Center w listopadzie 2017 roku. Firma zajmująca się drukiem etykiet i dysponująca pięcioosobową wykwalifikowaną załogą zaczęła produkcję dopiero po uruchomieniu systemu Durst w kwietniu ubiegłego roku. „Bez przesady można powiedzieć, że bez Durst Tau nie moglibyśmy rozpocząć działalności tak jak to uczyniliśmy” – podkreśla Elgendy, który szacuje jednocześnie, że po zamknięciu pierwszego pełnego roku produkcyjnego na konkurencyjnym rynku lokalnym spodziewa się trzykrotnego wzrostu obrotów (do 1,5 mln franków szwajcarskich, czyli ok. 1,3 mln euro) w kolejnym roku pracy firmy. Jak przekonuje, właściciele marek wolą składać zamówienia w firmie, gdzie kluczowymi czynnikami sukcesu są elastyczność, oszczędność kosztów oraz szybka produkcja i podejmowanie decyzji: „Oczekiwania rynku wobec małych i średnich nakładów to przede wszystkim szybka realizacja zamówień po konkurencyjnej cenie, co jest realne tylko przy użyciu technologii cyfrowej. Patrząc na wymagania techniczne i zgodność innych kryteriów, bardzo często dostrzegamy możliwość realizacji zleceń za około 2/3 regularnej ceny. Bardzo cieszy mnie fakt, że właściciele drukarni i dużych marek pytają nas o ceny bezpośrednio, a niektóre firmy poligraficzne, korzystające z konwencjonalnej technologii, zaczęły nam zlecać prace na zasadzie podwykonawstwa. Posiadanie niezawodnej, cyfrowej maszyny powoduje, że zdarza nam się zdobyć zamówienie przy okazji zwykłej wizyty klienta w naszej firmie. W technologii cyfrowej realizujemy już 60% naszych prac, ale ta liczba z pewnością się zwiększy, ponieważ planuję rozszerzenie parku o dwie kolejne linie druku cyfrowego. Zakładam, że przez najbliższych pięć lat będą one pracować w systemie 2-zmianowym w cyklu 5- lub 6-dniowym w ciągu pięciu lat oraz że będziemy zatrudniać od 12 do 15 pracowników. Jest to możliwe tym bardziej, że założenia naszego biznesplanu na rok 2018 osiągnęliśmy już w sierpniu”. Właściciel Label Center podkreśla, że firma dzięki Durst Tau jest w stanie realizować nawet bardzo wymagające zadania, takie jak etykiety czarno-białe z trzema różnymi wariantami na każdej etykiecie (barkody, numerowanie i kody QR) czy niektóre prace z zastosowaniem uszlachetnienia, i podaje jako przykład jedno ze zleceń: „Zamówienie dotyczyło tylko 500 sztuk etykiet, ale zawierało 20 różnych wariantów. Dzięki możliwościom naszej maszyny byliśmy w stanie wykonać tę pracę taniej o tysiąc franków niż firmy konkurencyjne”.

Niełatwą decyzję o pierwszej inwestycji, decydującą o być albo nie być przedsięwzięcia, Hossam Elgendy podjął – jak twierdzi – w oparciu o oferowane przez Durst Tau 330E jakość druku, szybkość pracy, brak problemów z wykańczaniem, możliwość drukowania na szerokiej gamie podłoży, a także minimalną ilość odpadów produkcyjnych oraz szybkie, wydajne i łatwe w użyciu oprogramowanie Durst Workflow Label. Maszynę dostarczył lokalny dystrybutor urządzeń marki Durst, firma Jetpack.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

…wiele wydarzeń, na które z niecierpliwością czekamy. Wrześniowe, polsko-angielskie wydanie „Świata DRUKU” przygotowujemy z myślą o 40. edycji targów Labelexpo Europe w Brukseli (24–27 września), gdzie będzie można je znaleźć na stoisku z prasą branżową. Numer ten będzie nam również towarzyszyć podczas targów Taropak i 4 Print w Poznaniu (30.09–3.10) oraz na organizowanej przez nas już po raz czternasty konferencji „Etykiety samoprzylepne – najnowsze technologie”, na którą zapraszamy Państwa do Czarnego Potoku w Krynicy-Zdroju (24–25.10).
Z tych powodów tematyka wiodąca czasopisma dotyczyć będzie etykiet i opakowań, a ściślej – produkcji i technik zadrukowywania opakowań i etykiet, opakowań z tektury falistej i litej, opakowań na żywność. Sporo miejsca w numerze poświęcimy także jednej z najpowszechniejszych technik zadruku opakowań – fleksografii. Warto zatem przy tej okazji zaprezentować swoją ofertę.

W czerwcu br. Digiprint został dystrybutorem na polskim rynku producenta maszyn do finishingu i przetwórstwa kartonu i tektury – firmy Highcon. Cyfrowe maszyny tnące i bigujące Highcon Euclid i Beam zostały stworzone z myślą o potrzebach technologii cyfrowej dla procesów post-print w przemyśle poligraficznym, a także o producentach opakowań, przetwórcach tektury falistej, kartonu czy drukowaniu komercyjnym.

Do zespołu Sharp Electronics dołączył Krzysztof Ukleja – doświadczony manager, specjalista od rozwiązań druku, visual i smart office. Wesprze dział marketingu produktowego i sprzedaży w rejonie Europy Centralnej i Wschodniej w zakresie zintegrowanych rozwiązań dla biur oraz rynków wertykalnych.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu