Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Szybka wymiana tworzywowej listwy raklowej

Szybka wymiana tworzywowej listwy raklowej

Firma Tresu, dostawca systemów komorowych, we współpracy z Flexo Concepts, producentem tworzywowych listew raklowych, opracowali rozwiązanie dla bezpiecznej wymiany listwy raklowej w komorze w zaledwie minutę. Rozwiązanie to wykorzystuje komorę raklową z systemem zaciskowym z serii XL oraz przystosowaną do niej plastikową listwę raklową Flexo Concepts TruPoint. Zestaw ten może być zamontowany na dowolnym fleksograficznym zespole drukowym. Rozwiązanie to jest dostępne w portfolio firmy Graw sp. z o.o.

Do systemów zaciskowych z serii XL należą mimośrodowe systemy zaciskowe E-Line, dostosowane do listew o grubościach do 1,0 mm, oraz pneumatyczne systemy zaciskowe P-Line, dostosowane do listew o grubościach do 1,25 mm. Zamknięte komory Tresu regulują przepływ farb i lakierów przy zmniejszonej interwencji operatora. Wyposażone w opatentowany przez firmę system uszczelnień komory zapewniają utrzymanie ciśnienia i przepływu na pożądanym poziomie. Zapobiega to wyciekaniu farby oraz dostawaniu się powietrza, redukując zanieczyszczenie i pienienie się farby, oraz gwarantując dokładny transfer farby do kałamarzyków wałka rastrowego.

„Listwy z tworzywa sztucznego są znacznie grubsze niż metalowe, przez co zazwyczaj wymagają zabezpieczenia śrubami. Seria uchwytów z serii XL, opracowanych przez Tresu we współpracy z Flexo Concepts, dostosowuje się do większych grubości bez niewygodnych śrub, dzięki czemu wymiana listwy tworzywowej w komorach Tresu jest tak samo szybka, łatwa i bezpieczna jak wymiana listwy stalowej” – mówi Steffan Warming Rasmussen, kierownik ds. rozwoju biznesu, Tresu Americas.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Miło nam poinformować, że na naszej stronie internetowej jest już dostępny nasz plan wydawniczy na 2020 rok. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie tematy przewodnie przygotowaliśmy dla Państwa i na jakich imprezach branżowych będzie można znaleźć „Świat DRUKU”. Mogą tutaj Państwo także znaleźć plan konferencji i szkoleń organizowanych przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. w ramach Akademii Wiedzy.
Już teraz warto zarezerwować sobie z myślą o nich terminy w kalendarzu na 2020 rok!

W dniach 7–9 stycznia 2020 r. w przestrzeniach Messe Düsseldorf odbędzie się (po raz drugi w połączonej formule) największe w Europie wydarzenie branży marketingu, reklamy i komunikacji wizualnej – Międzynarodowe Targi Komunikacji Wizualnej viscom, Europejskie Targi Przemysłu Artykułów Reklamowych PSI oraz targi PromoTex.
Specjalnie dla Czytelników „Świata DRUKU” mamy kod promocyjny, uprawniający do bezpłatnego jednorazowego wstępu na to wydarzenie.

Z okazji 25-lecia polskiego oddziału firmy Agfa w warszawskim teatrze Capitol 28 listopada br. odbyło się spotkanie, podczas którego przypomniano najważniejsze wydarzenia w historii Agfa-Gevaert, również w kontekście działalności prowadzonej przez nią w naszym kraju. Nie zabrakło omówienia obecnej sytuacji firmy oraz przedstawienia planów na przyszłość. W uroczystym wydarzeniu wzięło udział blisko 200 gości z kraju i zagranicy, obecny był także „Świat DRUKU”.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych w zestawieniach - przygotowywane przez nasze studio graficzne (wym. 180 x 40 mm)
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.