Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Szybka wymiana tworzywowej listwy raklowej

Szybka wymiana tworzywowej listwy raklowej

Firma Tresu, dostawca systemów komorowych, we współpracy z Flexo Concepts, producentem tworzywowych listew raklowych, opracowali rozwiązanie dla bezpiecznej wymiany listwy raklowej w komorze w zaledwie minutę. Rozwiązanie to wykorzystuje komorę raklową z systemem zaciskowym z serii XL oraz przystosowaną do niej plastikową listwę raklową Flexo Concepts TruPoint. Zestaw ten może być zamontowany na dowolnym fleksograficznym zespole drukowym. Rozwiązanie to jest dostępne w portfolio firmy Graw sp. z o.o.

Do systemów zaciskowych z serii XL należą mimośrodowe systemy zaciskowe E-Line, dostosowane do listew o grubościach do 1,0 mm, oraz pneumatyczne systemy zaciskowe P-Line, dostosowane do listew o grubościach do 1,25 mm. Zamknięte komory Tresu regulują przepływ farb i lakierów przy zmniejszonej interwencji operatora. Wyposażone w opatentowany przez firmę system uszczelnień komory zapewniają utrzymanie ciśnienia i przepływu na pożądanym poziomie. Zapobiega to wyciekaniu farby oraz dostawaniu się powietrza, redukując zanieczyszczenie i pienienie się farby, oraz gwarantując dokładny transfer farby do kałamarzyków wałka rastrowego.

„Listwy z tworzywa sztucznego są znacznie grubsze niż metalowe, przez co zazwyczaj wymagają zabezpieczenia śrubami. Seria uchwytów z serii XL, opracowanych przez Tresu we współpracy z Flexo Concepts, dostosowuje się do większych grubości bez niewygodnych śrub, dzięki czemu wymiana listwy tworzywowej w komorach Tresu jest tak samo szybka, łatwa i bezpieczna jak wymiana listwy stalowej” – mówi Steffan Warming Rasmussen, kierownik ds. rozwoju biznesu, Tresu Americas.

  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 0/5 (0 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

Firma Flint Group Flexographic poinformowała o poszerzeniu portfolio o nową fleksograficzną płytę drukową z płaskim punktem, o bardzo niskiej twardości – nyloflex FTL Digital. Jest ona przeznaczona do druku farbami wodnymi na podłożach mających wyższą zawartość włókien pochodzących z recyklingu, na papierze i tekturze falistej.

Polska Izba Artykułów Promocyjnych wraz Kancelarią Tax-Lex w styczniu tego roku w swoim piśmie zarekomendowała Ministerstwu Finansów zmiany dotyczące między innymi zniesienia obowiązku prowadzenia ewidencji upominków reklamowych. Ministerstwo odniosło się do przedstawionych rozwiązań, niestety negatywnie. Swoją decyzję argumentuje m.in. zbyt dużymi kosztami dla budżetu państwa, ryzykiem powstania „dziur w prawie” wykorzystywanych przez przedsiębiorców oraz obecną sytuacją związaną z pandemią Covid-19.

Czy Twoja drukarnia jest gotowa na otwarcie firmy w najbliższych tygodniach? Czy uda Ci się uchwycić potencjalny wzrost wolumenu i czy Twoja firma będzie w stanie sobie z nim poradzić?
Z myślą o drukarniach i zakładach produkcyjnych zespół EFI Fiery opracowuje sposoby pomocy w przygotowaniu się do ponownego otwarcia biznesu. Zidentyfikował już kilka wyzwań, z którymi drukarnie prawdopodobnie będą musiały się zmierzyć w nadchodzących tygodniach, gdy przedsiębiorstwa zaczną wracać do pełnej działalności. Aby ułatwić im ten proces, zespół Fiery przygotował trzy bezpłatne edukacyjne seminaria internetowe połączone z promocjami, których celem jest dostarczenie pomysłów oraz poszerzenie wiedzy z zakresu działalności drukarskiej. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 27 maja, kolejne 3 i 10 czerwca.
Odwiedź stronę internetową EFI, aby poznać szczegóły i dokonać rejestracji.

Informacja reklamowa

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.