Home / Czytelnia / Z ostatniej chwili / Technologie / Taśma zrywająca na bazie papieru

Taśma zrywająca na bazie papieru

Mając na uwadze gwałtowny rozwój e-handlu, tesa wprowadziła na rynek taśmę zrywającą na bazie papieru, przeznaczoną do zaklejania kartonów wysyłkowych i kopert. Nowa tesa 51344 nie zawiera tworzyw sztucznych – to połączenie mocnego papieru pochodzącego ze źródeł kontrolowanych i kleju o dużej przylepności. W przypadku utylizacji opakowania taśmę można oddać do recyklingu wraz z materiałem opakowaniowym. Dzięki temu producenci opakowań z tektury falistej zyskali produkt bardziej ekologiczny, który nadaje się również do zautomatyzowanych linii produkcyjnych.

Według danych Statista globalny wolumen paczek w sprzedaży internetowej osiągnął pułap ponad 159 mld paczek w 2021 r. W 2027 r. spodziewany jest jego wzrost do 256 mld paczek, co oznacza wskaźnik CAGR na poziomie 8,5%. Minusem zakupów internetowych i zamówień w sprzedaży wysyłkowej są: tony odpadów papierowych i kartonowych, których nie utylizuje się prawidłowo. Bardzo często materiały wypełniaczy kartonów i taśmy samoprzylepne kończą w kosztu na odpady papierowe i trzeba je drobiazgowo oddzielić, zanim możliwy będzie ich recykling. Nowy produkt tesa eliminuje ten problem.

Test zdatności do recyklingu według normy PTS-RH 021:2012 (przeprowadzony przez Fundację Technologii Papieru – Paper Technology Foundation, PTS) potwierdza, że tesa 51344 nadaje się do recyklingu, a zatem można ją wyrzucać wraz z odpadami kartonowymi. Metodę tę wykorzystuje się do określania zawartości substancji rozpuszczonych, koloidalnych i zawieszonych w fazie wodnej roztworu włókna po utworzeniu pulpy na wadze laboratoryjnej.

„Wraz z tym nowym produktem dajemy naszym klientom w pełni zintegrowane i bardziej ekologiczne rozwiązanie do produkcji materiałów do opakowań i kartonów wysyłkowych. Wytwarzamy taśmę tesa 51344 bez rozpuszczalników; wykorzystywany papier pochodzi ze źródeł kontrolowanych. Opracowywanie produktów, które ułatwiają promowanie zrównoważonego rozwoju, to cel o strategicznym znaczeniu dla firmy tesa. Chcemy też wspierać naszych klientów i partnerów w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju” – mówi Frank Domann, dyrektor marketingu korporacyjnego w firmie tesa.

  • Obecnie 5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena: 5/5 (1 ocen/y)

Dziękujemy za ocenę!

Twoja ocena już została uwzględniona. możesz oceniać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Powiązana zawartość

Nie masz uprawnień do pisania komentarzy. Zaloguj się.

Z ostatniej chwili

W ostatnim czasie kilkuosobowa delegacja firmy Polkos – autoryzowanego dealera urządzeń marek Roland oraz Xenons – spędziła prawie dwa tygodnie w Chinach. W ramach współpracy z firmą Xenons przedstawiciele dystrybutora zwiedzili nowoczesne fabryki producenta, przyglądając się z bliska zaawansowanym procesom produkcyjnym i nowym technologiom; z zapoznali się również z najnowszymi produktami i prototypami maszyn, które dopiero będą wprowadzane na rynek.

6 czerwca 2024 r. w Hotelu Grzegorzewski w Tuszynie koło Łodzi odbyło się doroczne Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Wydarzenie dla zrzeszonych w Izbie przedstawicieli branży artykułów promocyjnych z całej Polski zwieńczył uroczysty bankiet, podczas którego wręczono Jubileuszowe Statuetki PIAP 2024.

Kilkadziesiąt osób, reprezentujących kadrę zarządzającą drukarń wąskowstęgowych, wzięło udział w sympozjum zorganizowanym przez firmę Mark Andy z myślą o jej klientach z Polski. Wydarzenie odbyło się 9 maja br. w Zamku Topacz w Ślęzie. Złożyło się na nie kilka wystąpień, które – w odróżnieniu od wcześniejszych tego typu spotkań dla użytkowników maszyn amerykańskiego producenta – koncentrowały się nie tylko na aspektach rynkowych i technologicznych. Uczestnicy mieli bowiem okazję wysłuchać prezentacji na temat cyberbezpieczeństwa czy wykładu motywacyjnego.

Polecamy

Prenumerata

Zachęcamy do zaprenumerowania naszego pisma.
Wypełnij formularz i dołącz do grona ludzi dobrze poinformowanych.

●Zamawiam prenumeratę●

Reklama

W tym miejscu zamieszczamy cenniki produktów reklamowych w drukowanych wydaniach "Świata DRUKU" oraz informacje techniczne dotyczące ich przygotowania.
Wszelkie ewentualne pytania prosimy kierować do działu reklamy:
tel. 42 687 12 92
reklama@swiatdruku.eu

*Informacje o modułach reklamowych do zestawień tematycznych:

Moduły reklamowe do zestawień przygotowywane przez nasze zewnętrzne studio graficzne (w wym. 180 x 40 mm), w oparciu o przesłane do nas w tym celu następujące materiały Klienta:
- logotyp w rozdzielczości 300 dpi (formaty: AI, CDR, EPS, JPEG, PDF lub TIFF)
- nazwa firmy wraz z formą prawną
- adres: ulica, numer, kod pocztowy, miejscowość
- jeden numer telefonu i jeden numer faksu
- jeden adres e-mail i jeden adres strony www
- opis działalności do 600 znaków ze spacjami.

Moduły są przesyłane do Klienta przed drukiem w celu akceptacji.

W cenie modułu zawarta jest jedna poprawka Klienta i wszelkie korekty ewentualnych błędów zawinionych przez naszą redakcję lub studio graficzne.

Dodatkowe zmiany treści są dodatkowo płatne, uzależnione od czasu pracy studia.